Zaštita vinove loze

Jel to na onaj stari...? Pretpostavljam da je novi još pokriven.
Ja sam plavo ulje odradio ima već desetak dana...
 
Da da, isprskan je stari zasad. Novi nismo pokrivl izato sto smo sadili parafinisane kalemove.

Preporuka za prskanje plavim uljem + bakar: Vreme primene treba da bude u fenofazi bubrenja pupoljaka - što kasnije to bolji efekat, ali da se ne zakasni!
 
Dobar dan, ovo mi se pojavilo ovih dana na vecini listova. vidim u prethodnim prepiskama da lici na grinje, mada mi je ovo nesto tamnije? :sta:

13055417_1107517369292152_170898454730919105_n.jpg
 
nenad88

Za sada je loza u odlicnom stanju. Mozda sam mogao malo ranije da je stitim, ali i nije bilo potrebe. Godina u principu ide malo ranije, danas sam isao drugo prskanje kvadris + fobos + prihrana. Kakvo je nestabilno vreme izgleda za medalju.

Sve mi se cini da ce pre cvetati nego li ga prskam. Ako i zakasnim malo sa prskanjem, nece biti velike stete.

Pozdrav zupa100 ::vino::
 
Da, loza je krenuka ranije. Kako je bio hladan april usporio je i vratio u standardni ritam. Juce vidim na vinjagi pocelo zbacivanje cvetnih kapica, ako se ustali vreme za koji dan krenuce i Hamburg. To ce biti svega par dana ranije nego prosle godine.

Prekljuce sam prskao:

1. Sumpor 30g/10l
2. Falcon 5ml/10l
3. Alijansa 25g/10l
4. Prihrana bor 25g/10l
 
Nenade, u ovom periodu štitio bih nekim sistemikom za plamenjaču, moja sledeća zaštita je mikal flash + falcon pre cvetanja. Interesuje me zašto si išao sumpor + falcon?
 
Alijansa je protiv plamenjace.
Sumpor dodajem kad porastu temperature. Na niskim temperaturama je slabo efikasan. Samo moras paziti na koncetraciju zbog ozegotina. Dobra je preventiva za pepelnicu a i kao
akaricid...
 
Sumpor je dobar i kao preventiva, a narocito pri pojavi pepelnice. Prakticno ume da "opere" grozd. Gore od pepelnice je plamenjaca, kada krene izgubili ste bitku za ovu godinu, naredne godine oporavak, a tek trece imate bolji rod. Znaci, obratite paznju na pepelnicu, a NAROCITO na plamenjacu, stitite kalemove redovno.

Pozdrav zupa100 :ppozdrav:
 
Pozdrav,
interesuje me Vas način prehrane loze sa nekim npk djubrivima 3x20, u kojoj razmeri to radite npr. za 10 litara vode koliko grama npk djubriva, ja za tu količinu vode stavim jedan čep od vuksala i 2 dl koncentrata od koprive, nikada nisam stavljao prehranu od npk djubriva pa Vas molim da mi pojasnite, pozdrav

- - - - - - - - - -

Prvo prskanje: antrakol i sumpor, drugo prskanje : ridomil gold, hteo bih da cujem sa kojim preparatom da odradim prskanje pre cvetanja, neki predlog?
 
Sto se tice folijalne prihrane, ja koristim samo bor i to pre cvetanja za M. Hamburg.

Sto se tice prskanja pre cvetanja uvek idem sistemicima protiv pepelnice + sumpor i protiv plamenjace. Ako te zanimaju konkretni preparati koje sam koristio imas par postova gore.
Takodje ima preparata koji stite i od plamenjace i od pepelnice.

Vrlo vazno je da kod prskanja pratimo vremenske uslove za razvoj odjedjenih bolesti.
 
Ja sam danas odradio prskanje i to mikal i...nešto protiv pepelnice...ne mogu da potrevim naziv...valjda proktor ...ili nešto slično , a dodao sam i malo konzula...A samo što nije cvetalo, ma... možda jedno par komada iz porodice vranca je čak i krenulo...a što se tiče prehrane ,ako je to prehrana, stavio sam onu jednu malu flašicu slavola na kantu...
 
Prvi put cujem. A ja sam valjda prevazidjen pa ne znam. :osmeh:

Treci put, cekam da zavrsi cvetanje, idem ridomilom (protiv plamenjace), presingom (protiv pepelnice) i dodajem folijarno prihranu 3 x 20 0.5 kg na 100 l vode.
A to sto pominjete ureu kao folijarnu prihranu, uopste vam ne treba. Licno ja, izbacio sam ureu u vocarstvu.

Pozdrav zupa100! ::vino::
 
Nazad
Vrh