Podsticajna sredstva za 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nebojsa

Moderator
Učlanjen(a)
11 Dec 2008
Poruka
2.693
Lokacija
Kula
Bavim se proizvodnjom jagode, ostvario sam pravo na podsticajna sredstva, pre 10-ak dana sam potpisao ugovor ali od para još ništa. Znam da ima voćara i vinogradara koji su u istoj situaciji pa me interesuje ima li nekih informacija kad bi mogle biti pare. Ima li neko da mu je isplaćeno?
 
Ako nije tajna sa kime si podpisao ugovor i na koji si način ostvario pravo na podsticajna sretstva?
 
Na podsticajna sredstva su 2008 po uredbi imali pravo svi registrovani poljoprivrednici. Prvo se podnese zahtev za podsticajna sr. pa posle sadnje inspektor izađe na lice mesta i napravi zapisnik, pokupi potrebne papire i to ide u ministarstvo. Nakon toga iz min. dobiješ poziv da potpišeš ugovor pa posle isplate pare. To ovako izgleda brzo i jednostavno ali u praksi ::jako_besan::.
E sad ugovor koji potpisuješ te obavezuje da taj zasad odršavaš određen broj godina (zavisi od vrste voća), da održavaš zdravo i kako valja i bla bla... i da nemožeš za to vreme da ga prodaš, iskrčiš... Sve u svemu ima svakakvih gluposti al para jok.
 
vinogradare sad obilaze inspektori, 9 godina treba da održavaš zasad , još nisam čuo da neko dobio poziv za potpis ugovora
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh