Svrljiska ovca

Dali zna neko dali je neko izlagao svrljiske ovce na sajmu ove godine.
 
Na žalost ove godine nije bilo svrljiške pramenke na sajmu, bila su dva zapata krivovirske. Sve u svemu kad sumiram utiske nisam zadovoljan sajmom jer se pretvorio u malo veći vašar.
 
Svrljiski ovan 300 eura na vasaru,pa u NS si mogao sarolea da kupis za te pare o W i da ne govorimo.
Mnogo je to para za cupavca,bolja je varijanta odes kod coveka koji ima dobro stado i biras musko jagnje,vidis oca vidis majku vidis njega i znas sta ce bit od njega,to je najjeftinije i najbolje,kako ga odgajis takav ce i biti, sve je do tebe.
 
Vise slika u Galeriji http://zdravkovic.iz.rs/sr/galerija.php



08092011726.jpg
 
Dare koliko su ti teske ovce i jel znas podatke koliko su jagnjad na rodjenju i koliki budu sa recimo mesec dva tri, znam da je razlika izmedju jedinaca i blizanaca ali bih voleo da napises ako imas podataka. Moja ova ovca sa slike je ojagnjila zensko tesko 2,7kg ali je ona bila bliznakinja i ostala je mnogo mala. Inace jagnje je od nekog plemenitog ovna pa ce da vidimo kako ce da napreduje sa mesec, dva , tri :)
 
Odrasle su oko 70kg, ovnovi idu i preko 100. Na rodjenju jaganjce ne merimo jer nam taj podatak nije znacajan. Samo bismo ga mucili na hladnom kantaru bez potrebe.
Evo malo od danas....










Sneg je preko 70cm (naravno van smetova...) Vode nema, tako da moraju na pojilo jednom dnevno :(

Više na www.zdravkovic.iz.rs ;)

---------- Poruka napisana u 16:48 ---------- Prethodna poruka je at 16:05 ----------

 

svrljizanke na planini Devici u Novom Selu, inace dosta odgajivaca se zale da im se siljezice od prosle godine nisu mrkale i da su ostale sa svojih 50/70 jalove i da tek sada pustaju ovna ili cekaju kraj leta
 
Poslednja izmena od urednika:
MAlopre pazario dve svrljiske,vec dva ipo meseca sjagnjene.Drugo jagnjenje.Malo slabije ali imaju dobar potencijal.Na mojoj hrani ima da budu dobre,do jagnjenja ihaj.
 
Pa vidi ja sam njih uzeo u zamenu za neka orahova stabla nema lik novce pa daj ovce (koja rima a).Ja sam mu ih racunao u 60 evra sjagnjene dva ipo meseca.One su lepe gradje krupne su ali malo mrsavije nego sto ja drzim tj po mome standardu.U odnosu na moje vitemberg ovce one su krupnije gradje (uzeo sam ih kao jaganjce sada su dve nadam se sjagnjene) ali su mrsavije.Zasada imam dve svrljiske,videcu kako se pokazu mozda uz vitemberg i njih ubacim u stado.Vitemberg je siguran,bar 50 komada e sada svrljiske ili franc videcemo.Slike cu ubaciti sutra verovatno.Na svrljiseke te dve je pusten vitemberg ovan odlicne klase tj kvaliteta od coveka koji samo njih drzi znam i coveka i ovna.Videcemo sta ce da ispadne.Hvala na cestitkama.P.S-Mozda je van teme sada sam saznao covek u selu susednom za 30 000 prodao 6 vitemberga u 2,5 meseci sjagnjene.Eto tako kad covek alalom daje.Ispade mu ovce 50 evra e sada kakve su ovce neznam mlade ili stare.......

- - - - - - - - - -

Evo slike dve svrljiske koje sam uzeo.Nisu bas za izlozbu ali bice bolje.Pokazacu vam slike za mesec dana.Ocistio sam ih od parazita juce i krenula je bolja ishrana.

 
Hvala,drago mi je da imam podrsku.Pa ja stvarno lepo hranim ovce,spremio sam hrane za 100 ovaca i nezalno im dajem.E sada u pravu si za vlasnika jer meni nije bilo u interesu da mesam ovce bio sam resio samo vitemberg ali kad sam otisao kod njega i video ovce nesto se prelomilo u meni i nisam mogao da odolim da ih ne uzmem.Inace gledajuci na zube,vime,nisu imale metilj mada sam ih odmah podvrgao ciscenju od parazita.Kaze bivsi vlasnik one ne traze mnogo (mislim na svrljiske) pretezno ispasu po ceo dan.........mozes malo zobi......A njima koske ispale mislim se da je to i osnovni razlog njihovog izgleda.Inace imaju potencijala,dobre su ma lepo jedu.Nadam se dok se ne ojagnje da ce biti ko od brega to je moja zelja.A verovao ili ne taj lik je imao 50 ovaca odlicnog porekla,imao je ovnove koje je placao ogromnim ciframa.E sada taj nacin ishrane nije urodio plodom i ostale mu tri ovce. ima jednu cigaju starija je trazi mi 70 evra sjagnjena.Zao mi je da je ostavim ali neznam kako je pametno tri sorte ipak bih pravio vece stado.Neznam sta da radim sa jaganjcima cigaje kod nas slabo prolaze.Eto to je neka prica
 
Nazad
Vrh