Recepture za spremanje koncentrata

Ja imam mericu (kutiju od pavlake). U početku krenem sa manje od pola pa postepeno na pola za ceo dan pa celu na jedan dan i onda zadnjih nedelju dana punu kanticu po obroku. Već sam u nekoj od tema napisao da nisu hteli da jedu nakvašeno nego samo suvo. Kod prošlih je bila druga situacija.
 
Danas kod coveka od kog uzimam Sano hranu stigla neka nova hrana, ja kreten zaboravio kako se zove. Cini mi se da ima samo tri cetiri slova nesto ivr ili ivc ili irc.... Ako neko zna neka mi javi voleo bih da proverim po netu kakva je. Posto ovaj sto prodaje nije bio tu vec samo radnica koja zna samo cene i nista vise...
 
Za prasad uzimam premix 3,5% to dode starter. To dajem od pocetka do 30kg. I uzimam od njih kao zamena za ribje brasno i sojinu pogacu ili sacmu neznam koji je jer nepise ali skupji je i mnogo kvalitetan, cista roba.
Uporedio sam sa Gebijem jer to sam pre uzimao i rezultati su isti, a ovo mi dode jeftinije.
3,5premix
3 ribje brasno
23 soja
ja tako dajem.
I imam odlozeno placanje na mesec dana.
 
Video sam da su ti premiksi od 3.5% zakaceni za dzakove soje , moram popricati sa ovim mojim oko te hrane al to mi je kasno za ovu turu sto sad imam. Mozes li mi reci cenu ?
Evo kako ja pravim sa Sanom pigijem :

50Kg kukuruz
30kg jecam trikital
10kg jecam osljar
20kg pigi
200g sanocid
1kg stocna kreda
1kg stocni kvasac
100g minazel
 
Premix (3,5kg) tis kosta 995 din
Ribje b (3kg) ti kosta 486 din
Soja 82,5x23kg 1900 din
Ako to saberes 3381din
50kukuruz
10jecam
10tritikal
 
Video sam da su ti premiksi od 3.5% zakaceni za dzakove soje , moram popricati sa ovim mojim oko te hrane al to mi je kasno za ovu turu sto sad imam. Mozes li mi reci cenu ?
Evo kako ja pravim sa Sanom pigijem :

50Kg kukuruz
30kg jecam trikital
10kg jecam osljar
20kg pigi
200g sanocid
1kg stocna kreda
1kg stocni kvasac
100g minazel
112kg gotovog koncetrata?
 
Da li je bolje za malu prasad kada umešam super sa
25 super premiks
30 pšenica
20 ječam
15 kukuruz
ili
30 super premiks
70 kukuruz
Meni se čini da je ova kombinacija bolja jer je raznovrsnija. Verovatno će lepše jesti
 
Zasto ne koristis vise Patent? Koji koristis?

Nije los patent ali mislim da je preskup jer se proizvodi kod nas a cena mu je cak i visa od nekih uvoznih koji su mozda i kvalitetniji,ne kazem da je los ali ima dosta razloga zasto ga vise ne koristim,trenutno koristim vise premixa ,prasadima dajem ISV predstarter,lucim sa SCA BAMBI koncetratom 25%,cetvorku koristim od PROVIMIJA a trojku od JOSERE,suprasnim dajem INBERG a dojarama JOSERU. Malo komicno ali tako je,svasta sam ja nesto isprobao da sada.

- - - - - - - - - -

Video sam da su ti premiksi od 3.5% zakaceni za dzakove soje , moram popricati sa ovim mojim oko te hrane al to mi je kasno za ovu turu sto sad imam. Mozes li mi reci cenu ?
Evo kako ja pravim sa Sanom pigijem :

50Kg kukuruz
30kg jecam trikital
10kg jecam osljar
20kg pigi
200g sanocid
1kg stocna kreda
1kg stocni kvasac
100g minazel
Sta ce ti kvasac i kreda.

- - - - - - - - - -

Premix (3,5kg) tis kosta 995 din
Ribje b (3kg) ti kosta 486 din
Soja 82,5x23kg 1900 din
Ako to saberes 3381din
50kukuruz
10jecam
10tritikal

Skupa ti ova soj sacma 82,5...

- - - - - - - - - -

Da li je bolje za malu prasad kada umešam super sa
25 super premiks
30 pšenica
20 ječam
15 kukuruz
ili
30 super premiks
70 kukuruz
Meni se čini da je ova kombinacija bolja jer je raznovrsnija. Verovatno će lepše jesti

Bolje je sa psenicom i jecmom.
 
Pa stocna kreda je odlican izvor kalcijuma, dobra je za koagulaciju krvi , a kvasac je cist izvor proteina, vitamina B, amino kiselinama.... Ja koristim ovu recepturu vec duze vreme s tim sto ponekad odvojim dvadesetak kmada i hranim ih drugim premiksom ili koncentratom cisto da uporedim. Sad cu imati za par dana dve krmace da mi se prase, pa cu njihove prasice hraniti sa ISV cisto da vidim kakva je hrana.
 
Znam da je skupa ali cista znaci nema neke odpadke od razlicite bilje i proizvoda... I nije meljeno znaci ako bi imalo nesto umesan to bi se videlo.
 
Znam da je skupa ali cista znaci nema neke odpadke od razlicite bilje i proizvoda... I nije meljeno znaci ako bi imalo nesto umesan to bi se videlo.

I ja kupujem kvalitetnu soj sacmu,briketiranu ali po 75 din,mada je evo ima i po 70,svercovana iz R.Srpske.

- - - - - - - - - -

Pa stocna kreda je odlican izvor kalcijuma, dobra je za koagulaciju krvi , a kvasac je cist izvor proteina, vitamina B, amino kiselinama.... Ja koristim ovu recepturu vec duze vreme s tim sto ponekad odvojim dvadesetak kmada i hranim ih drugim premiksom ili koncentratom cisto da uporedim. Sad cu imati za par dana dve krmace da mi se prase, pa cu njihove prasice hraniti sa ISV cisto da vidim kakva je hrana.

Znam ja za sta je sta nego te pitam zasto ubacujes kad nema potrebe,u pigiju je vec sve sto treba.
 
Nema neki poseban razlog zasto. Jednostavno to smo uvek stavljali u hranu . I zaboravio sam da navedem stocnu so.
 
Nazad
Vrh