Recepture za spremanje koncentrata

Mislis da je isti kvalitet hrane koja se nalazi maloprodaji i ona koja se isporucuje Djurdjevicu?
 
Farmski progranm je jedno a u maloprodaji je drugii.Zato je farmski malo i skuplji ali i ovaj za maloprodaju izuzetno korektan.O pilećem da ne pričam, tu je ova hrana ubedljivo na prvom mestu.
 
Hranim gebi gotovom smeso prasad i tovljenike,krmace jedu kocentrat sa superom energo tov 36%.....
Za mooje uslove ja prezadovoljan i cenom i kvalitetom

Energotov 36% kod nas u prodaji 860din za 10kg


Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Malo ko zna da recimo Bankom je dostavljač premiksa za proizvodnju koncentrata i dopunskih smeša velikom broju fabrika stočnih hrana.Patent ima svoje,ali su baš zbog Bankoma morali da koriguju cene a samim tim i kvalitet svojih premiksa,pa su menjali sastave istih jer je Bankom krenuo u maloprodaju i lagano osvajaju tržište.Mali im je otvorio i onu fabriku Soje u Beogradu,tako da će imati i političare uz sebe za proboj na sceni Srbije.
Inberg je imao politiku firme da će držati jake cene i da se neće obazirati na konkurenciju ali se ta politika nije dobro pokazala,generalni direktor je dao otkaz,sad je gazda Inberga preuzeo brigu i okrenuo se totalno drugačijom filozofijom-smanjenju cena koncentratima a kvalitet isti.
Što se tiče dopunskih smeša i premiksa,ostale su cene iste,ali mislim da su u kvalitetu Sano programa sa kojima oni i žele da se takmiče.
Eto,u tovu svinja uporedite sastave,recimo,Amino Golda od Sana,Big Pig od Inberga i Indi tov od Patenta i videćete šta je ko u toj priči.
 
Poslednja izmena:
Ja sam poceo za junad da koristim Bergophor kulmin premix.cini mi se da je dobar.ljudi iz te firme su izuzetno korektni i rade direktnu prodaju i savetovanje.svidja mi se sto naglasavaju da uz njihov premix treba dodati stocnu kredu.
 
Ja sam koristio Indy tov, mislis da sunostala 2 bolja?
Radim dugo u trgovini stočne hrane,13 godina kod gazde,tri godine za sebe.Radio sa dosta proizvođača i ono što je definitivno-Sano je najbolji.Amino gold Forte je premiks od kojeg dobijaš zdravu svinju i kvalitetno meso uz normalan utrošak-na 3 kg pojedene hrane svinja mora da napreduje kilo ako se pridržavaš preporičene recepture.
Inberg kopira Sano ali Inberg nema kvalitetan marketing i nekako su nevidljivi narodu.Eto,čovek kaže da je Patent br 1,a npr Big Pig Inbergov ima sve što ima i Indy Tov premium,samo što Big Pig ima količinski sve više nego Indy Tov,zato i kažem da treba da se pročitaju sastavi i uporede.
Da ne bude da reklamiram bilo koga,ja prodajem sva tri premiksa i baš me briga koji će čovek da kupi,zarada mi ista na svaki.Lično volim kad je neko zadovoljan na kraju,da manje para a prođe bolje je za mene odličan posao.
 
Kada kazem da je Patant broj jedan ne mislim samo na premikse posto koristim i gotove smese isto dopunske i za sve mogu reci da su dobre.
 
Kada neko uloži ogromne pare da bi napravio ozbiljnu fabriku stočne hrane on je pre svega proverio kvalitet svojih receptura koje će da koristi.Hoću da ti kažem,da su svi u neku ruku dobri(ne računam ova fabrikice tipa Gigant,Matijević i slične) ali svi su i podjednako loši.Ne postoji fabrika stočne hrane u Srbiji koja nije imala probem sa potpunim smešama a to se najviše prikaže kod prasića ispod 25kg.
Najsigurniji su premiksi i dopunske smeše.U mojoj okolini najviše poverenja ima Sano,ali Sano drži i dobre cene,ima i druga stvar,navikli prodavci njihovih proizvoda da drže i jake marže pa tako i odbijaju kupce od Sano programa a konkurencija je baš jaka.Tenen je u Srbiju došao sa razmišljanjem kako će oni sad da ulete ovde sa nekim vanserijskim kvalitetom i kako će sve da ostave bez daha svojim proizvodima a onda kad su počeli da rade shvatili da nisu ni u top deset kod nas.Mislim da ne postoji država u Evropi sa više fabrika stočnih hrana od Srbije!
Hoću da kažem da ta konkurencija treba da se iskoristi jer u pogledu na kvalitet u pitanju su nijanse i ti proizvođači su ugavnom toga svesni zato im je ostao samo jedan vid borbe za preuzimanje kupaca od drugih a to je cena i razne akcije.
 
Radim dugo u trgovini stočne hrane,13 godina kod gazde,tri godine za sebe.Radio sa dosta proizvođača i ono što je definitivno-Sano je najbolji.Amino gold Forte je premiks od kojeg dobijaš zdravu svinju i kvalitetno meso uz normalan utrošak-na 3 kg pojedene hrane svinja mora da napreduje kilo ako se pridržavaš preporičene recepture.
Inberg kopira Sano ali Inberg nema kvalitetan marketing i nekako su nevidljivi narodu.Eto,čovek kaže da je Patent br 1,a npr Big Pig Inbergov ima sve što ima i Indy Tov premium,samo što Big Pig ima količinski sve više nego Indy Tov,zato i kažem da treba da se pročitaju sastavi i uporede.
Da ne bude da reklamiram bilo koga,ja prodajem sva tri premiksa i baš me briga koji će čovek da kupi,zarada mi ista na svaki.Lično volim kad je neko zadovoljan na kraju,da manje para a prođe bolje je za mene odličan posao.
Je l moze malo bolje slika cena premiksa?
 
Uzmite "Zlatni prah" od HRANA PRODUKT za svinje,kao dodatak hrani.Jeftin a videćete kako svinje krenu na hranu" kao lude".
Probajte i ako se nekome ne svidi, ja vršim refundaciju para.
 
Je l moze malo bolje slika cena premiksa?
Није ни био циљ да сликам премиксе,него да покажем да су ми сви на продаји и да немам разлог да величам једне или друге.Инберг препоручујем јер имају мању цену(бар тамо где су продавци нормални и држе маржу исту за све)а уопште нису лошији од ових наведених.
Ацо,тај златни прах је стимуланс,ако му купујеш премиксе и правиш по рецепту како треба,чему онда стимуланс!?Тај стимулатор за животиње већ треба да постоји у премиксу.
 
Da napisem i ja nesto u vezi premiksa, u tovu svinja je sigurno naj vaznija stavka dobar premiks,da pojasnim ranih godina koristili smo milkivit premimse za prasad i kasnije za tovljenike i bili smo zadovoljni prirastom ali pojavio se kanibalizam i bilo je igubitaka,veterinar je savetovao promenu premiksa prihvatili smo promenili ali priras slab ,izbacili tri ture tovljenika hranjene po mesec duze i po petnaestak kg manji prosek .Promenimo opet premiks krenemo sa Sandersom saradnja fantasticna ljudi korektni kucna dostava skoro pa sve okej samo nema prirasta prirast kao da se hrane samo kukuruzom ,dizali udeo soje sa20 na 24 pa na 26 % ali prirast i dalje slab, tako da smo se vratili pre desetak dana napremikse milkivit soju smanjili na 20% prirast vidljivo bolji.
 
Ту је вечита борба између товљача и онога ко производи премиксе/храну. Једна страна каже да је храна узрок проблема а друга страна каже да је узрок болести и лош одгој. Ако се нешто само мало поремети у саставу хране може доћи до пада имунитета,стреса,нервозе и проблема који сте написали. На то се увек закачи неки вирус или бактерија која је у објекту и ето још већег проблема. Ова ситуација се не решава у једном турнусу ако се интезивно бавите товом увек имате свиње различите старости и проблем је стално присутан. Када доведете храну у ред свиње крену да напредују али су њихов организам и имунитет начет, долази до видљивог заостајања поједине прасади и експлозије прираста код друге прасади у истом боксу. И још нешто ако се прасад доносе са стране ту доносите потенцијалне болести које немате у свом дворишту. Ако су вакцинисана питање је да ли су у року вакцинисани, зато што се може десити да је све урађено по пропису али услед стреса(транспорта или било ког другог померања) може доћи до контра ефекта и проблема. Најлакше је решити храну променити компоненте и умешати лек. Оно што вам остаје је проблем болести које вреба и док не оду свиње које су оболеле и оне које су потенцијални пацијенти решења нема. Можда је неки премикс који сте пробали ок али услед неких проблема које сам навео резултат је изостао.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh