Recepture za spremanje koncentrata

Poz za sve. Evo jedno pitanje za sve koji prave koncentrat sa superima i premiksima od firme Patetn CO. Vrsio sam jedan ogled sa prasadima i krmacam koje ih doje. U pitanju su dve rodjene sestre pripustene pod istim veprom i oprasene isti dan. Da sada su uvek bacale ujednacenu prasad i nisam primetio da je jedna bolja od druge, znaci uvek priblizno isti rezultat dobijem od njih. E sada jednu sam od pripustanja hranio koncentratom koji sam pravio sa superom a drugu sa koncentratom koji sam pravio sa premiksom i mojom sojom. Ova na prasenju sto je hranjena sa premiksom bacila je za nijansu krupniju prasad. E sad dok su sisali bili su ovi pod premiksom za nijansu veci. Kada sam ih odlucio ove sto im je majka jela koncentrat sa premiksom i mojom sojom sam nastavio da hranim koncentratom sa premiksom a ovim drugim sam pravio koncentrat sa superom. E tu sada nastaje razlika, ovi premiksasi krenuli skoro duplo bolje da napreduju od ovih sto jedu super. Za 20 dana razlika je bila nebo i zemlja u korist ovih sto jedu koncentrat sa premiksom, u proseku su za 3 kg tezi. Ne kazem da su ovi sa superom losi ali kad pogledam ove sto jedu premiks velika je razlika. Pa sada pitam vas koji tako hranite da li ste vi primetili tu razliku?
 
Imam jedno pitanje, do sada sam u smešu stavljao na 100 kg prekrupe 20 kg sojine sačme, a sada sam nebavio sojinog griza, koliko njega da svljam na 100 kg prekrupe?
 
@vasilije bdp Nisam primetio to iz prostog razloga jer ne koristim supere i ne vrsim oglede,ali se potvrdilo ono sto ja govorim svim clanovima,kad koristis premix ostale komponente odredjujes ti,i kolicinu cega i koliko stavljas kao i kvalitet,a super je napravljen tako da da u njega samo dodas zitarice....
Hocu da kazem da kvalitet soje i kolicina proteina u superu i u kocentratu koji pravimo sa premiksom je nejednaka i ne istog kvaliteta,s toga i praci polje napreduju od kocentrata koji sami pravimo....

@
Shale a koju grupu svinja hranis,je l' su u pitanju tovljenici?
 
Vasilije :i ja sam zadovoljniji sa premixom nego sa gotovim superom , već duže vreme idem samo sa premixom i mojim komponentama , gde nabavljaš sojinu sačmu

imam svoju soju i przionicu za kafu pa sam pecem i posle meljem i mesam. I to je to, cak sam primetio da ta soja sto je ja ispecem ne zaostaje puno za kupovnom sacmom, cak je i bolja od nekih sacmi sto mugu da se nadju u prodaji. Pozzz za sve!
 
vasilije bdp
To je već svima nama ovde poznato da premix u koncentratu koje je sastavljeno u svojoj režiji uvek daje bolje rezultate od supera. Uvek je ta "proteinska komponenta" koju proizvodjaci stavljaju u super skuplja od tvoje i skoro uvek tu "sojina sačma" može samo da se piše pod navodnicima jer uglavnom ti uvale griz po duplim cenama ili suncokretovu sačmu po troduplim i još pride te zakinu i za koji gram premiksa ili ti uvaljaju kojekakve skladištarske prašinčine. Takav smo jad od naroda da kada kupuješ, uvek moraš da strahuješ šta će ti uvaliti a u stočnoj hrani je to sasvim moguće jer stoka nema jezik da ti kaže šta upravo jede.
Najskuplja i najgora receptura gde ti sam određuješ odnose komponenti je uvek bolja od bilo kog supera ili gotovog koncentrata.

A to da li je patent ili neki drugi od gomile drugih proizvođača stočne hrane to nema veze. Svi oni gledaju da njima bude dobro. To što se određeni proizvođači više otvaraju za dobru reklamu, to nije merilo kvaliteta. Lako je u Srbiji prodavati kvalitet ali zašto bi to radili ako ne moraju, neki se malko potrude a nekima je minimalizam primamljiviji.
U dolini slepih, jednooki je kralj!
 
Pa koliko ja znam uglavnom radnici koji rade u fabrikama stocne hrane drze svinje i to iz godine u godine povecavaju,ovde sto ja znam drze po 40-50 komada,neki i vise ,puse Davidoff,a rade za platu od 20 hiljada,svaki dan osim nedelje i predje im preko ruku po 20 tona robe,a ne napusta ni jedan.E te njihove svinje hrane oni koji kupuju njihovu hranu,a bude jos i sacme i ostalih komponenti ispod ruke po nesto nizoj ceni.To je nemoguce spreciti,jedino da se potpuno automatizuje sve,ali i onda onaj koji puni masinu umesto dzaka sacme izruci dzak mekinja sto se ne primeti odmah,ali se na svinjama kroz tov itekako primeti
 
Pozdrav!svinje su mi oko 170 kg,al su poceli da imaju rjedju stolicu,nije proliv,dali da smanjim postotak premiksa,dosad sam sve 3% isao.?ako je do toga mozda?inace mi se cine normalno,zdrave,jedu...lijep pozdrav
 
Znali neko dal smem davati svinjama kukuruz koji je počeo da se greje
imam nekšto kukuruza kad sam pravio puteve za branje vlaga 21% i počeo je da se greje,dal smem mleti i davati svinjama ,možda uz dodatak minazela?
 
Nazad
Vrh