Recepture za spremanje koncentrata

Valja li cemu ova receptura za svinje koje su trenutno 70-80 kg.
135kg kukuruza
30kg psenice
20kg sojine sacme
10kg sun sacme
6kg Indy tov (patent)
 
Jedno pitanje,ako je neko voljan da odgovori.
Koristim pan food 20 od patent co-a,mesam :
60kg kukuruza,
10kg jecma,
10kg psenice,
20kg patenta.
Sta tu pojacati ili smanjiti?
 
Ja bih podigao Ječam na 20kg. A ostalo uklopio čega imaš više. Da li pšenicu smanjiti na 5kg ili je izbaciti a ubaciti više kukuruza.

20kg ječma
20kg tritikala
20kg sojinog griza ( svoj ekstruder)
5 kg novosadski Premiks
35kg kukuruza

Tako ja pravim za 30-50komada godišnje koje prodajem privatno za klanje. Svinji bukvalno lete kako rastu. Masti skoro da i nema.

I još nešto po meni jako važno. Svakih 5-6 dana im baciti neku količinu kukuruza u zrnu ili ko šta ima da malo grickaju.
 
Jedno pitanje,ako je neko voljan da odgovori.
Koristim pan food 20 od patent co-a,mesam :
60kg kukuruza,
10kg jecma,
10kg psenice,
20kg patenta.
Sta tu pojacati ili smanjiti?
Ako sadrzi enzime koji pomazu u varenju psenice ja bi smanji kukuruz,dobices manje slanine,a i sama slanina ce biti dosta kvalitetnija kad je kukuruz minimalno u smesi...
Ta receptira sto radis je po meni ok za svinje preko 50kg

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Ako sadrzi enzime koji pomazu u varenju psenice ja bi smanji kukuruz,dobices manje slanine,a i sama slanina ce biti dosta kvalitetnija kad je kukuruz minimalno u smesi...
Ta receptira sto radis je po meni ok za svinje preko 50kg

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
Pa sada su tu one oko 50kg.
 
Onda nemas priblema,samo udru,smanji kukuruz,a povecaj jecam,ako si u mogucnosti naravno

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Ajd' i ja da pitam za misljenje iskusnijih
Svinje su od 120 do 150kg
Idem sa kombinacijom
Kukuruz 80kg
Jecam 40kg
Sano protamino 25kg
 
Mozes primer 40%kukuruza,a 30%jecma ,10% psenice,20% supera

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Ako se drzis tablice onda bi trebalo da je OK. E sad kakva ti je sojina sacma i ostale komponente to je pitanje.

- - - - - - - - - -

Sad vidim Petre da si ti odgovorio, a N emanja je postavio pitanje. Ako kaze da hrani gotovo po tablici to znaci da se ne drzi strogo tablice. Opet kazem u tim tablicama ide i sojina i suncokretova sacma, a kvalitet i procenat proteina varira od proizvodjaca do proizvodjaca.
 
Prost primer. Indy tov je npr imao 11%lizina, sada je 8%.
Ma menjaj premiks, ja sam radio 4 godine s patentom a godisnje izbacujem veliki broj tovljenika, nekad je bio ekstra nekad malo losije, ali nikad gori nego sada, trenutno zadnja tura od 58 komada mi je pojela dosta vise nego sto treba a hranio sam s master tov ls, pa presao na indy tov misleci da je bolji medjutim mrka kapa, a samo da kazem da je master tov takodje od patenta zimus bio ekstra davao sam ga cak i prascima posle 15kg tezine umesto grovera i isli su ekstra, a sta se desilo posle zbog cega pad kvalieta od strane patenta, uglavnom ja sam razocaran i patent je izgubio slobodno da kazem veceg kupca, kupovao sam mesecno njihovih premiksa za 80000-90000din. Mislim da bi trebalo da porade na kvalitetu...
 
Hrana Produkt ima sada najbolju stočnu hranu sa najboljim dnevnim prirastom.Dovoljno da kažem da Đurđević u svojim ličnim farmama uzima Hrana Produkt gotovu hranu.
 
Nazad
Vrh