Recepture za spremanje koncentrata

Povecavas trosak ,ne dobijas nista i mozes da izazoves kanibalizam.
 
Ja ide 4 posto u stratu premiks za tov koji ide inace 3 posto u smese ,posle ga smsnjim na 3.5 posto i do kraja tova na 3 posto ,izbegavam skuplji premiks od 4 posto za prasad posto mi je ulaz 25 kg prasadi pa im malo povecam vitamine i minerale zbog stresa transporta itd a kasnije nemam problema kao pre kad sam isao ferkel 4 posto do 40 kg i onda prelazim na 3 posto tovni premiks jednostavno svinje stanu
 
Ja ide 4 posto u stratu premiks za tov koji ide inace 3 posto u smese ,posle ga smsnjim na 3.5 posto i do kraja tova na 3 posto ,izbegavam skuplji premiks od 4 posto za prasad posto mi je ulaz 25 kg prasadi pa im malo povecam vitamine i minerale zbog stresa transporta itd a kasnije nemam problema kao pre kad sam isao ferkel 4 posto do 40 kg i onda prelazim na 3 posto tovni premiks jednostavno svinje stanu

da i ja sam mislio da pojacam premiks zbog vitamina i lizina..probacu pa se javljam ako bude neke promene..jel koristim svakako super...a ovih pola kile premiksa poskupice mi hranu za 700 din\t
 
Moje misljenje je da je ferkel jak premiks i prase ima manju konverziju manje unosi hrane zbog toga ostane mali zeludac i kad prebacis na trojku ne moze dovoljno da unese hrane prosto stanu sa prirastom ovako kad idem kao sto sam napisao u picetku idu zeru sporije ali kako im se siri zeludac povecavaju unos i non stop napreduju nema zastoja
 
Pozdrav svima. Dobio sam dva praseta od po 30-ak kg kao neku kompenzaciju i hteo bih da ih tovim za sopstvene potrebe. Od hrane imam kukuruz i jecam (onaj sa bodljama). Citao sam u ranijim postovima razne recepture i na osnovu toga mislio da im ubacim u tu mesavinu jos i sunc. sacmu i premiks. Pitanje je da li je to dovoljno komponenti i u kom odnosu to sve da izmesam.
 
Ja bi tu iso pola pola ili veci deo jecma,moze soja i premix,a moze i super....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Hvala puno svima na odgovorima. Inace ja sam iz Kamenova - sela pcelara kod Petrovca na Mlavi, pa ako medju vama ima i onih koji se bave pcelarstvom 6. aprila se odrzava manifestacija dani mlavsko-homoljskih pcelara u Kamenovu, pa izvolte.
 
Kupi dopunsku smesu i miran si. Sta se zezas sa premiksima i kupovanjem sacmi. Kupis 25 kg supera, izmesas to sa 50kg kukuruza i 15kg jecma i nema greske.
 
Hvala puno svima na odgovorima. Inace ja sam iz Kamenova - sela pcelara kod Petrovca na Mlavi, pa ako medju vama ima i onih koji se bave pcelarstvom 6. aprila se odrzava manifestacija dani mlavsko-homoljskih pcelara u Kamenovu, pa izvolte.

Jel tovite za sopstvene potrosnje ili cete prodati klanici? Mislim da to isto donekle utice na izbor hrane ako je za sopstvene potrebe.
 
Jel ima medju nasim clanovima,da su predstavnici/prodavci/menageri od nekih fabrika ili mesaona stocne hrane?
Ako ima,ako su voljni da mi se jave u p.p.
 
Molio bih iskusne tovljace da mi kazu kakav program ima Sanders po pitanju premiksa, vrede li sta nisu jeftini pa neznam dali se upustati u posao sanjima ,kazao mi sin da mu je dolazio njihov promoter i ponudio da mudostavlja premikse na kucnu adresu nedeljno .
 
Zasto nemoze da se da jecam odmah nakon skidanja svinjama?
Prvo narodski da kažem da nužda zakon menja i prazne jasle diktiraju tempo davanja nove rane.
A stručno, i po žetvi se još uvek vrše biohemijski procesi u samom zrno. Kada se ovi procesi završe, može se koristiti u ishrani novo sveže požnjeveno zrno žitarica.
 
Nazad
Vrh