Recepture za spremanje koncentrata

ako ćeš bez kukuruza onda možeš kombinaciju ječam-pšenica ali onda ide 3 prema 1 u korist ječma. 20 pšenica, 60 ječam malo sojine sačme, malo griza i možda malo suncokretove sačme. Bar sanders u svojim recepturama ima varijante gde uopšte ne ide kukuruz.
 
Stavljaj sta imas i koliko imas ,samo rasporedi da priblizno ceo tov bude ista srazmera komponenti.
Soj.pogacu idi 22kg do nekih 35kg tezine posle smanji na 20kg do 80kg tezine ,a onda do kraja tova 18kg.
Ja sam 2012 dve ture isterao sa 50kg psenice i 30kg jecma + soj.pogaca + premiks.
 
Stavljaj sta imas i koliko imas ,samo rasporedi da priblizno ceo tov bude ista srazmera komponenti.
Soj.pogacu idi 22kg do nekih 35kg tezine posle smanji na 20kg do 80kg tezine ,a onda do kraja tova 18kg.
Ja sam 2012 dve ture isterao sa 50kg psenice i 30kg jecma + soj.pogaca + premiks.
da pitam pa koliko ti ostane čisto para po tovljeniku ,sa taj tvoj konc. uznimo cenu svinje 170 din zive vage,čisto pitam,i plus prase da je kupljeno.
 
Ako mislis na ovu hranu sto sam napisao da sam koristio 2012 ,to nisam pravio tako sto sam hteo vec sto sam morao.
Te godine psenica rodila ekstra i srecom veci deo ostavim na lager kuci ,kukuruz podbacio totalno ,jecma sam imao nesto mog a nesto dokupio u vrsi.
I opet me hrana kostala manje nego sa kukuruzom jer je on te i sledece godine posle soj.pogace bio najskuplja stavka.
A i sada je ista situacija kod nas ,jutros kod nas kukuruz 24din ,a psenicu niko ne placa vise od 18din.
Trenutno sa kupljenim prasetom i uracunatim svim troskovima ,pod uslovom da ide sve kako treba proizvodna cena tovljenika iz mog obora je 145-155din.
 
Ja idem trenutno za tov do nekih 70kg. ovako:
jecam- 20kg.
kukuruz- 20kg.
sojina pogaca-20 kg., kad ide sacma onda 17kg.
psenica 40 kg.
indi tov 3 kg.
Sadrzaj proteina je nesto preko 16%.E sad kaze tehnolog iz patenta da ima u premiksu svih enzima potrebnih za sve zitarice.
 
Ja idem trenutno za tov do nekih 70kg. ovako:
jecam- 20kg.
kukuruz- 20kg.
sojina pogaca-20 kg., kad ide sacma onda 17kg.
psenica 40 kg.
indi tov 3 kg.
Sadrzaj proteina je nesto preko 16%.E sad kaze tehnolog iz patenta da ima u premiksu svih enzima potrebnih za sve zitarice.
Meni su samo na psenicu i 20kg pogace uz indi tov 3% bili odlicni rezultati,.
 
Da li je neko kod nas koristio Likra premikse (mislim da je Austrija u pitanju) pošto sad počinju sa većim proizvodjačima i imaju predstavnika za Srbiju
 
Danas prodat jedan tovljenik oprasen 23.februara,bio osrednji u leglu izmerio okruglo 120kg,hranjen do 20kg patent gotovim koncentratom, nakon toga:

do 50kg
-kukuruz 50%
-sojina pogaca 30%
- ovas 16%
- minazel 1%
- premix indi tov 3%

od 50kg do kraja umesto ovas ide psenica 26% a soja se smanjuje na 20%
 
Hranjen je do 60-70kg po volji,a nakon toga obrocno po oko 1,3-1,5kg ne znam tacno nisam merio nikad koliko stane u balon kojim dajem koncentrat...Sutra cu znati cenu,hranjen je za probu pa da se vide parametri sutra,radman mesa i kolicina slanine...
 
Da li je neko kod nas koristio Likra premikse (mislim da je Austrija u pitanju) pošto sad počinju sa većim proizvodjačima i imaju predstavnika za Srbiju
Likra je imala dve linije premiksa za svinje pre nekih 10 godina, supramin linija i optimin linija.
Supramin su izuzetni premiksi malo su bili skuplji ali vrede svaku paru , optimin osrednji ,na nivou svih ostalih na trzistu.
 
Nazad
Vrh