Recepture za spremanje koncentrata

poz clanovima.procitao sam vecinu vasih poruka pa sam hteo da napisem kako ja spremam hranu.
s obzirom da sam pocetnik i da mi je ovo prva tura od 20 komada dobrodosao svaki savet,pohvala i kritika
prasici od 13 do 18 kg gebi starter 20%
od 18 do 26..27kg gebi grover 18%
tov od 26kg do 65..70kg koliko sad i imaju pravim sam hranu sa superom gebi energotov super plus 36 %
od zitarica stavljam kukuruz 50kg
jecam 30kg
super 20kg
Odlico,teraj taj recept do kraja tova,ako je roba dobra mesnatost mora da bude odlicna

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Odlico,teraj taj recept do kraja tova,ako je roba dobra mesnatost mora da bude odlicna

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
mislio sam i ja da ostanem na 20% supera,samo sto oni preporucuju da se od 70kg do kraja smanji na 15% super.
ali razmislicu..mozda i ostanem do kraja na 20%..ali dize cenu hrane onda.
imam pitanje..posto sad uzimam jos 20 kom. njih sam mislio sa patent premiksom da guram..
reci mi zasto si ti odustao od patenta..nije kvalitetan kao gebi ili ?
 
Ja sam dobio mnogo bolju cenu od patenta i zato sam presao na gebi,izuzetno neozbiljno poslovanje na nasem terenu sto se patent firme tice....
Sad sam sklopio dogovor sa gebijem da idem njihov gotov koncentrat u tovu,za sad pojeli 1t i prezadovoljan sam,od regulisanja crevne flore do prirasta i konzumacije....

Sledeca tura ide detaljno racunanje pa cu izneti troskove hranjenja:ppozdrav:
 
Pozdrav ljudi.Interesuje me ima li neko iskustva sa Ravago premiksima za tov svinja?
 
Pozdrav ljudi.Interesuje me ima li neko iskustva sa Ravago premiksima za tov svinja?
Prvi put cujem, inace sam koristio milkivitov premiks pa kad je doslo do kanibalizma sin ih je pitao sta je u pitanju ,poceli saopravdanjima te prenaseljivost te ov te ono niko nece da prihvati krivicu,po savetu veterinake promenio premiks (inace veterinarka radi na farmi union MZ) i slucaj resen.
 
Zadnju sam turu hranio sa Ravago Premiksima iz Feketića
prvo sa 4% 004 = 200 din /kg ( 17-30 kg) pa sa 3% 009 =160 din/kg (30 -70 kg) i sa 3% 011 =120 din/kg ( 70 - ....)
I koristio sam veći deo tova njihov zakiseljivač Vevovital = 250 din /kg , prvo 0,5 kg /100 kg a zatim 0,3kg /100kg
Tov je trajao od 100 dana do 130 dana ( prosečna kilaža na početku tova je bila 25,5 kg)
prva tura je bila prosek 110, 5 kg , druga 106 kg i treća 105 kg (birao najveće po boksovima)
Drugar je prošlu turu hranio i krmače sa Ravago premiksima i imao je za 5, 5 meseci od prašenja preko 125 kg tovljenike
( bili kaže ekstra prasici)
Međutim evo sledeće tura prošlo više od 6 meseci od prašenja još ih nije predao ( kaže prasici bili kilavi , sad su za iznošenje ali je cena loša pa će ih još hraniti, još su u klasi ispod 130 kg)
Prva dva su dobri premiksi a sa trećim za završni tov baš nisam zadovoljan ( smanjili unos hrane na oko 2 kg dnevno kada sam počeo da ga dajem ) , možda to nema veze sa pemiksom nego ovo vreme čas toplo čas hladno , gripa .......
Uglavno nastavljam sa Ravagom pa kaku bude- biće!
 
Koji premix ili vam se najbolje pokazao za krmace

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
ali zato psenica ima nesto vise proteina ali manje enegije pa mi se sojina pogaca uklapa u recept a sam premiks sadrzi enzime za varenje proteina psenice jecma itd
 
Kopriva sadrzi dosta vitamina i minerala, a proteini se nigde ne spomonju. Dobra je ko moze da je daje svinjama i zbog crevnih parazita.
 
Sa kojim procentom proteina bi trebalo racunati list lucerke? Imam mogucnost da ubacim u smesu brasno od cistog lucerkinog lista, bez stabljike.
 
U zavisnosti od kvaliteta i vremena kosenja lucerka ima od 15 do 22% proteina. Stablo ima vise celuloze pa slobodno racunaj da list ima 22%.

- - - - - - - - - -

U zavisnosti od kvaliteta i vremena kosenja lucerka ima od 15 do 22% proteina. Stablo ima vise celuloze pa slobodno racunaj da list ima 22%.
 
Hranio sam 3 ture sa Bergefor C 024 ja sam plaćao 160 +pdv = 192 din/kg i dobar premiks
Kada sam ga uporedio sa Ravago 009 sve potpuno isto kap da ih pravi jedna firma a jeftinije 32 din/kg , malolije !
 
Gledao sam po sastavu i enzimima
I nema neke velike razlike
P1270244.jpg
[/URL][/IMG]

P1270245.jpg
[/URL][/IMG]
 
da li je neko probao da stavi vise premiksa od preporucenog..ako ide 3% premiksa da ubacim 4%.sta se desava onda..da li moze da skodi..da poboljsa isoristavanje zitarica u smesi ili... ?

- - - - - - - - - -

ja sam licno mislio da probam desetak dana na moju smesu da ubacujem da vidim kako ce da reaguju..50kg kukuruz,35kg jecam, 15kg gebi supertov,i da ubacim pola kile ili kilu premiksa gebijevog u to sve
 
Nazad
Vrh