Setva silaznog kukuruza 2012.

igordulic

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2010
Poruka
2.558
Lokacija
Stari Zednik
Interesuje me sta planirate sejati za silazu koje hibride.


I jel vec neko porucivao,kupovao seme.
 
Za ranu (svežu) silažu sejaćemo KWS Krabas i Kitty, a za trenč ide AS 160, LG Alicunde i probaćemo LG Helen.
 
a jel znas slucajno jel ima onoga asa u prodaji as silazni cuo sam da je bas bas dobar,al je tesko seme nabaviti.
znaci lalo ti se bacio na LG :) jesi ga imao prosle godine? mi smo ga zaobisli ne znam ni ja zasto..
 
Lalo dali si sejao as 160, cuo sam mnogo reci hvale o njemu ali nisam video kako izgleda ,ako si ga sejao uporedi ga zp 735 kws mikado dali je bolji od ovih hibrida?
 
AS 160 sam ja lane nabavio bez po muke, kod Božovica u Pančevu. Godinama sejemo i LG Alicunde, a Helen ove godine prvi put. I AS i Alikunde su vrhunski za silažu.

---------- Poruka napisana u 10:01 ---------- Prethodna poruka je at 09:58 ----------

Mikado je sranje spram AS-a i LG. Evo AS 160 od lane:
 
lalo što tako sporo ideš i tako malim gasom?kod mene je 2010 mikado bio posijan na 20 cm i visok ravno sa kabinom od zmaja 142
 
lalo sto ga tako sporo teras?
inace ovo sa nekim u prikolici ti je strasno,ne daj boze da se polomi neki noz i istrese ih kroz lulu ja sam imao slucaj sa prijasnjim kombajnom al na srecu nikog nije bilo u prikolici...
A taj as 160 je isto sto i onaj as silazni ili ne?
vidi se na snimlku da je kukuruz dosta zelen,ili mi mi se cini? konkretno mislim na klip..

mikado je prosle godine imo tako lose seme to je ocaj zivi bio...bas je bilo dosta zrna koja su bila smitljiva,i polomljena itd,i klijavost je na dzaku pisala 92% a bila mozda 80 realnih..
 
AS 160 sejan na 20 cm, visok 3,5 metara. Sporo sam isao zbog potrosenih guma na uvlakačkim valjcima, posle smo promenili i ide ko blesav. A sto se br. obrtaja tice, na tim obrtajima najlepse radi.

---------- Poruka napisana u 10:12 ---------- Prethodna poruka je at 10:11 ----------

Da AS 160 je taj silažni, a to sto je zelen je njegova prednost u odnosu na ostale, klip je u idealnoj fazi za siliranje.
 
Po meni je ovo malo zeleno,no ne znam,mozda i gresim,mi radimo obicno malo suvlje kada je zrno u zadnjoj fazi mlecne tj da kazem skoro citavo vostane zrelosti.
znaci to je taj kukuruz,morat cu se raspitati da uzmemo i mi ove godine tog asa onda :)
 
AS 160 sam ja lane nabavio bez po muke, kod Božovica u Pančevu. Godinama sejemo i LG Alicunde, a Helen ove godine prvi put. I AS i Alikunde su vrhunski za silažu.

---------- Poruka napisana u 10:01 ---------- Prethodna poruka je at 09:58 ----------

Mikado je sranje spram AS-a i LG. Evo AS 160 od lane:
Kad bude ove godine MIKADO za silazu slikacu ga pa ces videti sta je sranje .Kombajn se nevidi a kod tebe viri lula iso sam i ja prva spora na kvacilu, dobar je i mikado.
 
Znam ja da je i on dobar sejali smo ga godinama al ovaj je bolji. Mnogo vise lisca ima, silazu nikad bolju nismo imali.
 
evo i moje siliranje od 2011 zp 566 i ns 640 prinos 18 prikolica na ha a vidite kako su punjene a za silazu je bolje sacekat da malo otvrdne zrno da ne bude mlijeko jer kad je zelena silaza samo "voda" i nje iscuri i pocinje onda da se kvari trebo si sacekat mozda sedmicu i on bi nadoso za silazu
 
ja do sa nikad nisam imo vise prinosa a inace prodo sam kombaj juce hocu veci a silazu je najbitnije dobro nagazit a ove godine cu probat mikado jedan dulum a ostalo cu posijat ns 444 ima i klip a i mase
 
pottinger sve je baš dobro i traktor i silokombajn i kukuruz je u dobroj fazi samo je jako redak spram našeg.kad sam ja završio siliranje jedan momak mi je kad je kukuruz sazreo ovršio deutz farom i kaže kombajn oće da umre,kaže gust je da fazan ne može da se provuče
 
u mene sijano mehanickom olt i na 1 ha sam potrosio 4 vrecice zita po 6-7 kg i zafalilo mi na uvratini a sto je veci razmak sve je veci klip barem ja tako radim za ono iz branja a za silazu malo gusce
 
Nazad
Vrh