Mlečno govedarstvo

Odg: Junice Velika Plana

cika_jova je napisao(la):
zar sad todore da prodajes kad je skocila cena mleku :haha:
pa ako se neko javi što da ne jer ne gore mi pod nogama da sad baša moram da ih prodam a i ove godine će opet biti junica tako da ne brinem za to
 
Odg: Junice Velika Plana

U Vel. Plani zaisuta ima izuzetna grla, i to su pretezno grla simentalske rase, mada mora se voditi racuna od koga se kupuje i sta se kupuje. jer danas niko ne prodaje dobru kravu da se razumemo. Ja sam bio na izlozbi i prvotelke su startovale sa 21-23 l mleka dok krave imaju i po 25+...
 
Odg: Junice Velika Plana

Aca.Jevrem je napisao(la):
U Vel. Plani zaisuta ima izuzetna grla, i to su pretezno grla simentalske rase, mada mora se voditi racuna od koga se kupuje i sta se kupuje. jer danas niko ne prodaje dobru kravu da se razumemo. Ja sam bio na izlozbi i prvotelke su startovale sa 21-23 l mleka dok krave imaju i po 25+...
da nebude kao i iz smederevske palanke ja sam pre 4-5 god kupio 2 junice da podmladim jedna 13lit druga 15 a plaćene su 3000e sa prevozom dok moje simentalke kao junice ne daju ispod 20lit to garantujem a cene su 1500e za simentalku pred teljenjem
 
Odg: Junice Velika Plana

Todore moze li neka slika, da li su umaticene?
Post je spojen: [time]1294029073[/time]
_________________________________________________
Od kojih su bikova?

Post je spojen: [time]1294062701[/time]
_________________________________________________
I sa kojim su bikom osemenjene?
Sa cime hranis krave i u kojoj meri da bi junica dala 20 i vise litara
 
Odg: Junice Velika Plana

Todore. Desava se i to ako se ne zna od koga se kupuje, mada ja sam kupio kravu i junicu i prosao sam super, a kupio sam ih iz Smederevske Palanke, tj selo pored Palanke, ta junica je Morvalova cerka, a krava ne secam se tacno...Mada dale su extra cerke i one sa mlekom su dobre...

@ Momo KV: Da li znas ko prodaje junice u Vel. Plani iLi ides na blef?
 
Odg: Junice Velika Plana

Ovaj koga znam i sto sam ja uzeo junicu od njega je veterinar i rekao mi je da je imao jednu samo junicu od Astrova koja se otelila nesto ranije pre roka i ona je krenula sa 17l .Nju je izbacio iz priploda a ostale krecu od 22 kao junice . . .ima od Dionisa cerku u drugom teljenju krava ima 850 al nije debela ima jednu zadnju cetvrt nefunkcionalnu a daje 37l . Pa vi vidite sta je kvalitet
 
Odg: Junice Velika Plana

ako on kao veterinar nije spasao cetvrt kod sopstvene krave ja bi ga bio ko konja i ku*ac bi meni lecio krave

inace sto se mleka tice tu uglavnom hrana govori i pazite kad kupujete ljudi vam prodaju kravu, ali vam ne prodaju i jasle :cao:
 
Odg: Junice Velika Plana

Ljudi vole da misle da je veterinar automehanicar a krava traktor!!
 
Odg: Junice Velika Plana

do lecenja ni ne sme da dodje, a zna se sta je prva pomoc dok ne stigne veterinar, zna se kako se postavlja dijagnoza, a zna se i terapija, i kako se ona sprovodi :cao:

ogradjujem se - ako je u pitanju mehanicko ostecenje sise - neka teza povreda
 
Odg: Junice Velika Plana

Mastitis ne poznaje terapiju koja je 100 %izleciva vec je jako teska i prevencija i terapija. A kad dodje do lecenja onda je to . . . I ovo nije tema za raspravku .
 
Odg: Junice Velika Plana

pijandura je napisao(la):
Mastitis ne poznaje terapiju koja je 100 %izleciva vec je jako teska i prevencija i terapija. A kad dodje do lecenja onda je to . . . I ovo nije tema za raspravku .
e zato ja ako nekad imam mastitis lepo pošaljem mleko na veterinarski fakultet gde mi tačno kažu ta bakterija leči sa tim jer veterinari uglavnom nagađaju a ovako znam sa čime lečiti
 
Odg: Junice Velika Plana

Pravilan izbor . .poboljsava lecenje. Antibiogram radi posao mada pored toliko velike kolicine mleka je sve otezano . Inace da je to lako izleciti pa Ameri ga ne bi ni imali .
 
Odg: Junice Velika Plana

todor je napisao(la):
pijandura je napisao(la):
Mastitis ne poznaje terapiju koja je 100 %izleciva vec je jako teska i prevencija i terapija. A kad dodje do lecenja onda je to . . . I ovo nije tema za raspravku .
e zato ja ako nekad imam mastitis lepo pošaljem mleko na veterinarski fakultet gde mi tačno kažu ta bakterija leči sa tim jer veterinari uglavnom nagađaju a ovako znam sa čime lečiti

tako je oni udare antibiotik sirokog spektra pa se to uglavnom zaleci, a kasnije ponovo bukne :cao:

a ko nece da se zeza sa mastitom neka vodi racuna o higijeni objekta, krava i sistema za muzu :cao:
 
Odg: Junice Velika Plana

cika_jova je napisao(la):
todor je napisao(la):
pijandura je napisao(la):
Mastitis ne poznaje terapiju koja je 100 %izleciva vec je jako teska i prevencija i terapija. A kad dodje do lecenja onda je to . . . I ovo nije tema za raspravku .
e zato ja ako nekad imam mastitis lepo pošaljem mleko na veterinarski fakultet gde mi tačno kažu ta bakterija leči sa tim jer veterinari uglavnom nagađaju a ovako znam sa čime lečiti

tako je oni udare antibiotik sirokog spektra pa se to uglavnom zaleci, a kasnije ponovo bukne :cao:

a ko nece da se zeza sa mastitom neka vodi racuna o higijeni objekta, krava i sistema za muzu :cao:
i opet bude jer kod mene su krave kao u hotelu uvek čista slama redovno izbacivanje tako da nema tu pravila a i molite boga da nemate arkano bakteriju jer tu nema spasa vimenu
 
Odg: Junice Velika Plana

moje licno misljenje je da tu najvece pi*darije pravi sistem za muzu - neredovna zamena sisnih guma, broj pulzacija van optimalnog ranga, pranje i dezinfekcija sistema za muzu, a obavezna je dezinfekcija posle muze vimena

meni nije losa higijena stale, ali je daleko od savrsene, ali obracajuci paznju na ove elemente uspeli smo da suzbijemo mastit skoro u potpunosti

al ce mo na godisnji zbog miniranja teme ::sramota:: , moderatori nekap rebace diskusiju u temu mlecno govedarstvo, a mi ce mo u buduce da bidnemo fini :haha:
 
Stvarno ste moćni kad čitam nešto, moram uvek da gledam koja je tema. :haha: :haha: :haha:
Teme su spojene, a Todore ako hoćeš da prodaš junicu stavi oglas. :cao:
 
mims je napisao(la):
Stvarno ste moćni kad čitam nešto, moram uvek da gledam koja je tema. :haha: :haha: :haha:
Teme su spojene, a Todore ako hoćeš da prodaš junicu stavi oglas. :cao:
da hoću već bi stavio oglas jer koliko toliko znam pravila na ovom forumu gospon uredniče
 
Nazad
Vrh