Recepture za spremanje koncentrata

Mi malo tovimo,tek za sebe i koje za prodati,a koristim patentove premixe prvi put i njihove recepture sa suncokretovom sacmom,za sad sam veoma zadovoljan.
 
kolko jedan tovljenik treba da pojede koncetrat da bi bio 120kila? i za koje vreme stize?mesao bi 80 kukuruz i 20 soju.
 
Izvini kolega ali od ovih sirovina nema tog prirasta.Sve je tacno sta si napisao ali fali ovde sto sta.Hrana treba da ima 16 % pa ima te rezultate.
 
Kukuruz ima 8% proteina,a soja 33% proteina,pricamo o zrnu soje.Pozdrav
 
Moze biti ali mora se naglasiti jer se koristi zrno,griz,pogaca i sacma.Sirok je to pojam,i imam primedbu na kukuruz mnogo je to po meni,bez jecma po meni se svinje ne hrane.
 
Moze biti ali mora se naglasiti jer se koristi zrno,griz,pogaca i sacma.Sirok je to pojam,i imam primedbu na kukuruz mnogo je to po meni,bez jecma po meni se svinje ne hrane.

Izvini derane, ali mnogo stotina svinja smo utovili i prodali bez zrna ječma, ne kazem da je to najbolje, ali ipak moze, inače soja se obračunava sa 38 proc. belančevina ili proteina u obliku griza ili na drugi način termički obradjene soje.U hladno cedjenoj soji sa termičkom obradom na 135 step. može da bude 40 proc. belančevina. Kukuruz računaš prosek 9 posto i to ti je grubo to.
 
I moj otac je hranio sa dosta kukuruza i prizvodio je vise belog mesa.Radio sam u fabrici stocne hrane gde se godisnje proizvodilo 2500 vagona stocne hrane uglavnom za pilice ali sam video brdo receptura,i svakom bih savetovao bez jecma nista.Ovo su vec moderne svinje i traze odredjene vrste hraniva da bismo imali kvalitet e jos da plate po kvalitetu.A ono derane kamo srece da je tako sa mojih skoro 60 ne ide.Pozdrav
 
Nazad
Vrh