Cena tovljenika na tržištu

Pozdrav svim clanovima. Danas utovar u Velikim Radincima 125 din neznam za koga se tovarilo. A u Besenovi tovario Dragan iz Koceljeve za kotlenik promet 135 din desetak dana pare, a 130 din ako odma isplacuje.
 
naravno. To moze da ti i potvrdi sneza veterinarka ona se isto bavi otkupom iz kikinde a ujedno i izdaje pasose za stoku i ima svoju vet. Stanicu i preko njene firme ide otkup za klanice ... Sigurno si cuo za nju ona malte ne jedina otkupljuje na tom terenu .
Vidim da si upucen. Saradjujem sa Snezom. Prosle godine imao sam sest utovara preko nje. Za dva su mi odobrili subvencije za cetiri su me odbili sa obrazlozenjem da nisam direktno prodao klanici jer na poledjini uverenja pise da je otkupljivac veterinarska stanica Kikinda za klanicu Big Bul na primer. Svih sest utovara poslao sam pri kraju godine u jednom kovertu i kazem za cetiri su me odbili. Poslao sam zalbu, ali odgovor jos nisam dobio.
 
Kako se ne stidite da izlazite sa takvim izjavama >da budete srecni sto se vrsi isplata na tocku< i >molite Boga da naplatite robu< Pa zasto mislis da je neko lud da ti poklanja 100 ili vise svinja u jednoj turi a mozda te prvi put tada na utovaru video i mozda i nikad vise jer ti ne dolazis vise sto ne mozes naplatiti!!! Ima talianu pravo kad kaze da ovde dolazite kad nemate kud a kad je ponuda veca dolazite i nudite 10-20 dinara manje nego na drugim mestima! Mozda ce jednog dana biti teze bez svercera ali brate vase su zarade vece nego sto obicni tovitelji imaju!!!
druze mislim da nisi skontao sta hocu da kazem al nema veze, ja sam dao savet da treba naplatiti svinje odmah a ne da budete srecni sto je isplata odmah to su dve razlicite stvari, nisam ovde da bi se svadjao vec zato sto poznajem temu u srz i tu sam da pomognem i dam informacije sa terena,"molite BOGA da naplatite odmah " sam napisao zato sto ja nisam naplatio negde oko 400 svinja a sve svinje su uredno isplacene. to govorim i upozoravam iz svog iskustva eto toliko i ja bi ovde zavrsio sa ovom polemikom . zao mi je sto svinje nisu bar 180 i 200 din jer i sam imam farmu negde oko 500 svinja godisnje utovim i ja sam moje svinje natovario po 135 din prosle nedelje. kada je velika cena svinja i nama otkupljivacima odgovara lakse se prodaju sto je najvaznije lako se naplate i traze se stalno ... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Vidim da si upucen. Saradjujem sa Snezom. Prosle godine imao sam sest utovara preko nje. Za dva su mi odobrili subvencije za cetiri su me odbili sa obrazlozenjem da nisam direktno prodao klanici jer na poledjini uverenja pise da je otkupljivac veterinarska stanica Kikinda za klanicu Big Bul na primer. Svih sest utovara poslao sam pri kraju godine u jednom kovertu i kazem za cetiri su me odbili. Poslao sam zalbu, ali odgovor jos nisam dobio.
TREBALO JE SNEZA DA TE UPOZORI,I DA TE PITA DAL TI TREBAJU SUBVENCIJE ILI NE, AKO TI TREBAJU NA POLEDJINI PASOSA SE UVEK PISE DA JE NOVI VLASNIK KLANICA A IZNAD TOGA OTKUPIO : SNEZINA FIRMA VEC KAKO SE ZOVE ... MISLIM DA TI TU ZALBA NEPOMAZE I DA JE SNEZA POGRESILA MADA NEZNAM KAKO JOJ SE OMAKLO ONA JE DIP. VETERINAR. JA SAM OTKUPIO KOD VAS U OKOLINI U NOVOM MILOSEVU NEGDE OKO 1000 BIKOVA I SVIMA KOME SU TREBALE SUBVENCIJE JE ZAVRSENO BEZ OBZIRA U KOJU KLANICU SU BIKOVI OTISLI ...:osmeh:
 
Bio je jutros, ali su se nesto posvadjali pa su ljudi vratili svinje. Nisam bio sa ovima syo su nosili samo sam cuo pricu u selu, zato pitam sta je bilo.
 
Kod kire je sve moguce i sve moze... Al staces kad na tom terenu nema niko pouzdan da kupuje svinje jedini je on sto skuplja radio je sa svima al opet sve svinje su isplacene niko nije ostecen...ima na tom terenu djurdjevic iz pecinaca al njega neinteresuju svinje iz srbije on samo uvozi :ppozdrav:
 
Subvencije.rs:

[h=1]Тренд цена на тржишту домаћих животиња од 23.02 до 02.03.2015. године[/h]


Прочитајте у документу:

  • Цене свиња
  • Цене говеда
  • Цене оваца и коза
Прошлонедељне цене на тржишту стоке бележе промене у односу на цене из претпрошле недеље. Цена прати негативан тренд, па за исту животињу на југу и северу Србије купци плаћају различиту цену. Приметили смо да југ Србије има слабије цене од севера земље а када је реч о платформи www.farmia.rs уочавамо већу активност постављања понуда фармера који живе у централном и северном делу земље у односу на неразвијени јужни и југоисточни део земље.
Цене свиња
У недељи за нама цене товљеника бележе раст. На нивоу целе Србије просечна цена товљеника 80-120 кг износила је 139.6 рсд/кг што је за 1 % јача цена него претпрошле недеље. Највиша цена товљеника за прошлу недељу измерена је у Смедереву и Зајечару, 160 рсд/кг, а најнижа у Краљеву и Пожаревцу, 120 рсд/кг. У Војводини је просечна цена товљеника 142.5 рсд/кг, што је за 2.5 % јача цена у односу на остатак Србије где је просечна цена 139 рсд/кг.
Цене прасића тешких до 15 кг, у недељи за нама, такође бележе раст. На нивоу целе земље просечна цена је порасла за 2.4 динара и прошле недеље је износила 229.1 рсд/кг. Највиша цена прасића до 15 кг за прошлу недељу измерена је у Панчеву, 260 рсд/кг, а најнижа у Пожаревцу и Врању, 200 рсд/кг. У Војводини је просечна цена износила 250 рсд/кг што је за 3.8 % слабија цена у односу на претпрошлу недељу. Остатак Србије у односу на претпрошлу недељу бележи раст у просечној цени од 1.9 динара, па је просечна цена забележена у прошлој недељи износила 224.4 рсд/кг.
Прасићи од 16-25 килограма бележе раст цене за 4.2 динара у односу на претпрошлу недељу и њихова цене ја у прошлој недељи на нивоу целе Србије износила 215.7 рсд/кг. Минимална цена прасића била је забележена у Краљеву и Врању и износила је 190 рсд/кг док је максимална забележена цена у прошлој недељи била у Пироту и Панчеву, 250 рсд/кг. У Војводини је просечна цена прасића 223.3 рсд/кг, што је за 4.3 % јача цена у односу на остатак Србије где је просечна цена износила 213.6 рсд/кг.
Цена товљеника тешких преко 120 кг у недељи за нама бележи раст. На нивоу целе земље просечна цена је порасла за 2.4 динара и прошле недеље је износила 129.4 рсд/кг. Највиша цена ових товљеника за прошлу недељу измерена је у Смедереву и Зајечару, 150 рсд/кг, а најнижа у Краљеву и Пожаревцу, 110 рсд/кг. У Војводини просечна цена не бележи промене у односу на претпрошлу недељу те је цена остала 115 рсд/кг. Остатак Србије у односу на претпрошлу недељу бележи раст у просечној цени од 1.3 динара, па је просечна цена забележена у прошлој недељи износила 131.3 рсд/кг.
Цене крмача за клање у недељи за нама бележе раст цене. У Војводини цена бележи раст од 15 динара и забележена цена ових крмача у Војводини је у прошлој недељи била 125 рсд/кг. Цена на нивоу остатка Србије бележи раст од 6.7 динара и цена је износила 125 рсд/кг. Највиша забележена цена у прошлој недељи је била у Чачку, 150 рсд/кг, док је најнижа забележена у Краљеву, 100 рсд/кг. На нивоу целе Србије у односу на претпрошлу недељу цена је порасла за 7.9 динара и износила је 125 рсд/кг.
Назимице за приплод у односу на претпрошлу недељу бележе промене у цени. Просечна цена на нивоу целе Србије у прошлој недељи износила је 36300 динара по грлу, што је за 4.8 % нижа цена у односу на цену из претпрошле недеље.
1.jpg

* Цена свиња у Србији измерена од 23.02. до 02.03. 2015. године
Цене говеда
У недељи за нама цене сименталских телади бележе пад цене. На нивоу целе Србије просечна цена је износила 384 рсд/кг што је за 2 динара слабија цене у односу на претпрошлу недељу. Највиша цена ових телади за прошлу недељу измерена је у Београду, 460 рсд/кг, а најнижа у Пироту и Пожаревцу, 350 рсд/кг.
Цене телади херефорд расе у недељи за нама бележе пад цене. На нивоу целе Србије, у односу на претпрошлу недељу, цена је пала за 2.8 % и у прошлој недељи измерена цена је износила 340 рсд/кг. У Војводини је забележена цена у прошлој недељи износила 340 рсд/кг. Цена на нивоу остатка Србије бележи падод 10 динара и цена у прошлој недељи је износила такође 340 рсд/кг.
Јунад тежине од 350-480 килограма бележи промене у цени. На нивоу целе Србије просечна цена јунади износила је 226.7 рсд/кг што је за 2.9 % јача цена него претпрошле недеље. Највиша цена јунади за прошлу недељу измерена је у Пироту, 240 рсд/кг, а најнижа у Пожаревцу и Краљеву, 220 рсд/кг.
У недељи за нама краве за клање бележе пад у цени у односу на претпрошлу недељу. На нивоу целе земље цена је пала за 1.7 динара и у прошлој недељи је износила 143.3 рсд/кг. Најјача цена измерена је у Пожаревцу и Пироту, 150 рсд/кг, док је најнижа цена забележена у Краљеву, 130 рсд/кг. У Војводини просечна цена бележи пад у цени од 6.7 динара у односу на претпрошлу недељу те је цена износила 143.3 рсд/кг. Остатак Србије у односу на претпрошлу недељу не бележи промене у цени те је цена остала 143.3 рсд/кг.
Цена приплодних јуница у недељи за нама бележи промене у цени у односу на претпрошлу недељу па је просечна цена за Србију износила 187850 динара по грлу. Максимална цена забележена је у Краљеву од 205700 динара по грлу а минимална у Крагујевцу од 170000 динара по грлу.
У недељи за нама бикови симентал расе бележе промене у цени. На нивоу земље цена је пала у односу на претпрошлу недељу за 1.7 % и износила је 233.3 рсд/кг. Максимална забележена цена је била у Рашком округу од 250 рсд/кг, док је минимална цена забележена у Подунавском округу од 200 рсд/кг. Забележена цена у Војводини за прошлу недељу од 228 рсд/кг слабија је за 6.2 динара у односу на просечну забележену цену у остатку Србије од 234.2 рсд/кг.
Бикови херефорд расе не бележе промене у цени у односу на претрошлу недељу па је забележена цена у недељи за нама износила 235 рсд/кг.
2.jpg

* Цена говеда у Србији измерена од 23.02. до 02.03. 2015. године
Цене оваца и коза
У недељи за нама цене јарића бележе промене у цени. На нивоу целе Србије просечна цена јарића износила је 198 рсд/кг што је за 0.3динара слабија цена него претпрошле недеље. Највиша цена јарића за прошлу недељу измерена је у Лозници, 230 рсд/кг, а најнижа у Крагујевцу, 170 рсд/кг.
Цене јагњића у недељи за нама бележе раст. На нивоу целе земље просечна цена је порасла у односу на претпрошлу недељу за 8.8 динара и прошле недеље је износила 303.8 рсд/кг. Највиша цена јагњића за прошлу недељу измерена је у Нишу, 350 рсд/кг, а најнижа у Пожаревцу, Врању и Зајечару, 290 рсд/кг. У Војводини је просечна цена износила 305 рсд/кг што је за 1.4 динара јача цена у односу на остатак Србије где је забележена цена у прошлој недељи износила 303.6 рсд/кг.
Цене коза у односу на претрошлу недељу не бележи промене у цени на нивоу земље и износила је 131.7 динара. Минимална цена коза забележена је у Крагујевцу и износила је 120 рсд/кг док је максимална цена, забележена у прошлој недељи, била у Лозници, 145 рсд/кг.
Цене оваца у недељи за нама бележе промене. На нивоу целе земље просечна цена је порасла за 3 динара и прошле недеље је износила 135 рсд/кг. Највиша цена оваца за прошлу недељу измерена је у Нишу, 160 рсд/кг, а најнижа у Смедереву, 100 рсд/кг. У Војводини је просечна цена износила 100 рсд/кг што је 28 % слабија цена у односу на остатак Србије, 138.9 рсд/кг.
Овнови за припрлод бележе просечну цену од 22562.5 динара по грлу у прошлој недељи. Најнижа цена забележена је у Београду и износила је 18000 по грлу а највиша цена је забележена у Краљеву, 30250 динара по грлу.
3.jpg
* Цене коза и оваца у Србији измерена од 23.02. до 02.03. 2015. године
Уколико желите да добијате сваког уторка извештај о недељним кретањима цена стоке можете се пријавити на неwслеттер сајта Фармиа: www.farmia.rs, или сваке среде прочитати или преузети извештај у пдф-у на сајту www.subvencije.rs.


 
Kako se ne stidite da izlazite sa takvim izjavama >da budete srecni sto se vrsi isplata na tocku< i >molite Boga da naplatite robu< Pa zasto mislis da je neko lud da ti poklanja 100 ili vise svinja u jednoj turi a mozda te prvi put tada na utovaru video i mozda i nikad vise jer ti ne dolazis vise sto ne mozes naplatiti!!! Ima talianu pravo kad kaze da ovde dolazite kad nemate kud a kad je ponuda veca dolazite i nudite 10-20 dinara manje nego na drugim mestima! Mozda ce jednog dana biti teze bez svercera ali brate vase su zarade vece nego sto obicni tovitelji imaju!!!
to je normalno da trgovac vise zaradi nego proizvodjac
 
Svercer kako rešavate ove u PDV-u ? Da isplatili ste na vagi sve ali imao sam slučaj kada ste merili na kamionskoj vagi koja ima korak 20 kg tako da su 4 tovljenika oko 95-100 kg vagnula 360 kg. No nemamo izbora zato vam prodajemo kamo lepe sreće da klanica u našoj okolini nije propala.
 
Kod kire je sve moguce i sve moze... Al staces kad na tom terenu nema niko pouzdan da kupuje svinje jedini je on sto skuplja radio je sa svima al opet sve svinje su isplacene niko nije ostecen...ima na tom terenu djurdjevic iz pecinaca al njega neinteresuju svinje iz srbije on samo uvozi :ppozdrav:

Једини као накупац , имају и месаре Сурчин,Јаково где може да се прода .
Било је и са Киром случајева повуци потегни њега заврну за паре па људи чекају...на крају буде све исплаћено .
Лично било неколико утовара преко њега све ОК .
*Не знам да ли је ово профил од Кира Огар пошто и неко други пише са њега и сад је Кира Срем .
 
Mislim da će veoma brzo, za par meseci cene svinja u EU doći na približan nivo pre uvođenja sankcija Rusiji! A naši "stručnjaci" koji nam kroje sudbinu naravno da ništa neće ukapirati iz ove vesti :(

24.02.2015.
EU: Podrška uzgajivačima svinja
Brisel - Evropski komesar za poljoprivredu Fil Hogan izjavio je juče u Parizu da će uskoro biti uspostavljen sistem pomoći uzgajivačima svinja, ugroženim prošlogodišnjim uvođenjem ruskog embarga na uvoz svinjetine iz zemalja Evropske unije. Hogan je rekao da će taj predlog podrške biti razmotren na sastanku Komiteta regiona u Briselu. Prema njegovim rečima, EU planira da pomogne uzgajivačima koji su pretrpeli štetu zbog ruskog embarga. ”EU će ubuduće finansirati skladištenje njihovih proizvoda jer je to njima skupo. Ta mera će omogućiti i da se smanjenjem ponude na tržištu zaustavi pad cena svinjetine, a finansijska situacija stočara popravi”, kazao je Hogan.
AgroNews
 
Nazad
Vrh