Cena tovljenika na tržištu

U Njemačku 1,47 Euro /kg
To je cena polutke a cena zive vage je 1.32 do 1.34eur pa vidi u kom bi gubitku bio njihov klanicar kad proda polutku da i njega ne subvencionisu. Meni licno se njihov sistem subvencija nimalo nedopada. Napravili su od poljoprivrede i preradjivacke industrije neprofitabilne delatnosti koje ne mogu da funkcionisu bez subvencija, evo vam ga primer sada kod nas. Sumnjam da je ovaj sistem namerno napravljen na samom pocetku EU da se unisti poljopriverda i preradjivacka industrija novih clanica kako bi se dobilo slobodno trziste i jeftina radna snaga(robovi savremenog doba). Hitler nije uspeo da zauzme celu evropu, a njegovim naslednicima sa ovim potajnim ekonomskim sistemom za sada ide prilicno dobro. Zao mi je sto je kod nas glupih u velikim kolicinama, pa im dozvoljavaju da unistavaju nasu decu i nasu Srbiju. Volim ovu zemlju...i tesko mi je sto nam se ovo desava...
 
ja mislim da ce uvoz stati jedino kad mi izadjemo na auto put pa ko ima svinje nek ih vozi nazad, i za 10 dana eto nama cene
 
A ovi jos nisu poceli otkup za robne rezerve!?
Cena ce da se stabilizuje ali tek za mesec dana, tesko ko ce da izdrzi jos mesec dana.:ideja:
 
ja sam otkupljivao kod vas u lokvama preko cika pere sasvim korektan covek sve pohvale za njega i dobra je roba u lokvama za razliku od drugih sela u toj okolini , posto su kod vas svinje sad ?
Ajd da kažeme generalno je roba solidna nije baš ko u Mačvi samo je problem cena.
Čika Pera je ok ali vi nakupci ste problem,nemoj da se ljutiš ali od kada pratim ovaj forum i ovu temu cena svinja kod nas je uvek manja nego u Mačvi ili Sremu ja sam pokušavao da dovedem neke druge otkupljivače ali im nije bilo intersantno tek sada nije jer je svinja sve manje i manje zato se okrećem ka Vršcu ali članu Maxa već par puta postavljam pitanje gde prodaje svinje ali on večito ignoriše pitanje (verovatno se plaši konkurencije) ali nema veze za to služi forum neko da podeli sa svima informacije a neko se .........
Švercer onda se verovatno poznajemo jel sam i ja na toj vagi kada god imam svinja na prodaju a i stanujem malo iza vage..Cena svinja poslednja je bila 120 din ali ne znam ko je tovario.
 
pozdrav

Ajd da kažeme generalno je roba solidna nije baš ko u Mačvi samo je problem cena.
Čika Pera je ok ali vi nakupci ste pqoblem,nemoj da se ljutiš ali od kada pratim ovaj forum i ovu temu cena svinja kod nas je uvek manja nego u Mačvi ili Sremu ja sam pokušavao da dovedem neke druge otkupljivače ali im nije bilo intersantno tek sada nije jer je svinja sve manje i manje zatl se okrećem ka Vršcu ali članu Maxa već par puta postavljam pitanje gde prodaje svinje ali on večito ignoriše pitaje (verovatno se plaši konkurencije) ali nema veze za to služi forum neko da podeli sa svima informacije a neko se .........
Švercer onda se verovatno poznajemo jel sam i ja na toj vagi kada god imam svinja na prodaju a i stanujem malo iza vage..Cena svinja poslednja je bila 120 din ali ne znam ko je tovario.

ja sam namerno dao sebi ime svercer jer vi tako volite da nas nazivate... ali mislim da vam nije nas jako bi se tesko naplatili,dali se secas nekog utovara da nije bila ísplata odmah uvek smo placali sto vi kazete na tocku. ali nama vecina tih svinja nama nije placeno. preko 10 miliona din. imam nenaplaceno,zato sad visim po forumu imam viska vremena a i nekupujem vise svinje u vas kraj :) lopovska drzava druze moj. molite BOGA da naplatite robu.to je naj vaznije a svinje treba drzati cele god. zna se da su u februaru "dzabe" na leto bude dobra cena u avgustu i septembru.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Kada pocinjes ti da tovaris?
pocinjem... kad naplatim sve sto mi duguju, tovarim po malo ali nije ni blizu koliko sam tovario letos ;-)
 
Poslednja izmena:
ja sam namerno dao sebi ime svercer jer vi tako volite da nas nazivate... ali mislim da vam nije nas jako bi se tesko naplatili,dali se secas nekog utovara da nije bila ísplata odmah uvek smo placali sto vi kazete na tocku. ali nama vecina tih svinja nama nije placeno. preko 10 miliona din. imam nenaplaceno,zato sad visim po forumu imam viska vremena a i nekupujem vise svinje u vas kraj :) lopovska drzava druze moj. molite BOGA da naplatite robu.to je naj vaznije a svinje treba drzati cele god. zna se da su u februaru "dzabe" na leto bude dobra cena u avgustu i septembru.

- - - - - - - - - -

necu skoro dok nenaplatim svinje od prosle podine ...;-)

- - - - - - - - - -



pocinjem kad naplatim svinje od prosle god. ;-) tovarim po malo to nije ni blizu koliko sam tovario letos

- - - - - - - - - -



pocinjem kad naplatim svinje od prosle god. ;-) tovarim po malo to nije ni blizu koliko sam tovario letos
Sverceri-citaj peraci PDV-A,milionske cifre,malo li je proizvodjaca bilo pozvano na informativni razgovor u upravu za poresko zbog ''naduvanih'' cifara,bem te drzavo sa takvim otkupljivacima:haha:
 
sverceri-citaj peraci pdv-a,milionske cifre,malo li je proizvodjaca bilo pozvano na informativni razgovor u upravu za poresko zbog ''naduvanih'' cifara,bem te drzavo sa takvim otkupljivacima:haha:
druze moj svaki od otkupljivaca ima takav vid kontrole od poreske uprave sumnjaju da svinje uopste i nepostoje misle da npr. Ja tebi pustim pare ti podignes i vratis mi e u to oni sumnjaju i nije im jasno odakle nam toliko promet a neznaju da letos npr 100 svinja kosta oko 2 mil. Din. Svaki otkupljivac prolazi kroz taj vid kontrole cim ima promet veci od 10 mil. Mesecno . A sta ti znaci pranje pdv-a? Ti kupis svinje i po priznanici platis 8% pdv. A fakturises dalje firmi ili klanici 10 % pdv.nema tu muljanja il si kupio svinje ili nisi , il si dao pare za svinje il ti je navodno neko vratio pare . A za to sve postoji dokaz pdv priznanica i pasos za svinje naravno i potvrda iz klanice odnosno prijemnica .naravno postoje ovakvi i onakvi otkupljivaci nemogu da govorim za druge ...:ppozdrav:
 
Svercer.....jedno pitanje. Malo je off, ali je u svinjarstvu. Kada vi otkupljivaci otkupite za neku klanicu svinje, da li proizvodjac tih svinja ima pravo na 1000dinara po grlu?
 
svercer.....jedno pitanje. Malo je off, ali je u svinjarstvu. Kada vi otkupljivaci otkupite za neku klanicu svinje, da li proizvodjac tih svinja ima pravo na 1000dinara po grlu?
naravno. To moze da ti i potvrdi sneza veterinarka ona se isto bavi otkupom iz kikinde a ujedno i izdaje pasose za stoku i ima svoju vet. Stanicu i preko njene firme ide otkup za klanice ... Sigurno si cuo za nju ona malte ne jedina otkupljuje na tom terenu .
 
ja sam namerno dao sebi ime svercer jer vi tako volite da nas nazivate... ali mislim da vam nije nas jako bi se tesko naplatili,dali se secas nekog utovara da nije bila ísplata odmah uvek smo placali sto vi kazete na tocku. ali nama vecina tih svinja nama nije placeno. preko 10 miliona din. imam nenaplaceno,zato sad visim po forumu imam viska vremena a i nekupujem vise svinje u vas kraj :) lopovska drzava druze moj. molite BOGA da naplatite robu.to je naj vaznije a svinje treba drzati cele god. zna se da su u februaru "dzabe" na leto bude dobra cena u avgustu i septembru.

Kako se ne stidite da izlazite sa takvim izjavama >da budete srecni sto se vrsi isplata na tocku< i >molite Boga da naplatite robu< Pa zasto mislis da je neko lud da ti poklanja 100 ili vise svinja u jednoj turi a mozda te prvi put tada na utovaru video i mozda i nikad vise jer ti ne dolazis vise sto ne mozes naplatiti!!! Ima talianu pravo kad kaze da ovde dolazite kad nemate kud a kad je ponuda veca dolazite i nudite 10-20 dinara manje nego na drugim mestima! Mozda ce jednog dana biti teze bez svercera ali brate vase su zarade vece nego sto obicni tovitelji imaju!!!
 
Nazad
Vrh