Cena tovljenika na tržištu

Treba napraviti udruženje na nivou cele države koje bi štitilo interese nas proizvođača , kako malih tako i velikih jer samo zajedno možemo izaći na kraj sa evropom (i našom vladom), a pojedinci koji moraju dati po nižim cenama svoju robu bivremenom ojaali pa bi i oni mogli da opstanu na tržištu
 
Restoran iz koceljeve uzima 5-6 komada a ostale neki njihov mesar iz Valjeva. Dogovoreno jos pre 20dana. Pa i nije ja sam sad za bozic i pred sv jovana zaradio oko 180.000din jeli su gotovu hranu koja me je kostala 55.000din tako (od sise do prodaje). Tako je bilo i letos bolje sam prolazio sa prasadima.
 
Polako heh... ovo je pomor preko noci, od ovoga se necemo oporaviti dugo-dugo a mnogi nikad... Ljudi sta nam rade... pa mi nismo normalni sta trpimo... Zal, jad, beda i kuknjava sad smo kao babe narikace... ma treba SVI na socijalu a za decu nek se stara drzava i oj ha garava... ja sam razocaran i u zivot a kamoli sta drugo...
 
Preključe se kod nas razleteo jedan prekupac Tadić iz Starog Sela nudeći 120 dinara za tovljenike, toliko mu je zapelo da je mog prijatelja zva više od 5 puta u toku dana da mu proda svinje. Inače taj prekupac kupuje svinje za Big Bul i kupuje sve redom bez obzira za kvalitet.

Juče sam tovario svinje po 151,2 dinara za stalnog kuopca. Ovo je ujedno prva tura sa minusom. Moja proizvodnja je 155 dinara, a ekonomski opravdana cena bi bila 165 dinara da radim i zaradim.
 
Nazad
Vrh