Cena tovljenika na tržištu

Ma da narocito "Nedeljkovicu" ne bi mu da ma crko puko ma neimo ni leba a svinje drzo jos dve godine ..boga onaj ko mu da...
Bedni smo mi... sitne duse... al imajmo bar malo dostojanstva nemojmo biti pohlepni nek su nam deca ziva i zdrava i mi sa njima, otvorite oci zivot je jedan i nama i nasima bliznjima jako jako vredan, cemu takmicenje trka i frka?
Postajemo robovi nekog "kapitala" deca nam orastaju bez roditelja.....................
 
Danas predato 5 kom Stočar L.S.B Ub 130din/kg,124 kg prosek...Inače ta je cena i na veću količinu svinja,Trlić takodje ovde u Valjevskom kraju neće da plati više od 130 din/kg(Zvao njegovog otkupljivača Živka Kostić)
Šta reći,tuga...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas predato 5 kom Stočar L.S.B Ub 130din/kg,124 kg prosek...Inače ta je cena i na veću količinu svinja,Trlić takodje ovde u Valjevskom kraju neće da plati više od 130 din/kg(Zvao njegovog otkupljivača Živka Kostić)
Šta reći,tuga...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bolje nismo ni zaslužili,ovakva situacija traje punu godinu dana i ne znam šta se više čeka.
 
Zašto se asocijacije i udruženja poljoprivrednika nisu pridružili protestima???
Razloga ima, katastrofalna cena svinja, neisplaćene subvencije..

Послато са D5103 уз помоћ Тапатока
 
Tresla se gora, rodio se miš!
Tako su i prošle godine nam "učinili" sa otkupom u robne rezerve pa nam je cena bila narednih 6 meseci zakucana. Krenu je malo oko avgusta gore pa opet sve niže i niže. I to ko je uleteo uleteo. Kome je kaput dovoljno dug, taj se i pokrio a ostatak ko j*be.
Od govana ne možeš ništo drugo do samog govneta dobiti!
 
I kod nas 130 bio juce utovar ,kaze nakupac da ce padati jos cena . Da neveruje covek .
 
Ne znam s kojim pravom,al neke musterije koje dolaze na kucu ocekuju da ce posto mesari placaju prvu klasu 130,oni dobiti jeftinije.Cak pokusavaju da ucenjuju i nude 100,posto su svinje toboz prerasle,a pri tome traze sto vece i zrelije meso za susenje.Sloga medju tovljacima ipak odradjuje svoje i tovljenici na komad,dva se prodaju po mnogo visim cenama.Od 150 do 180 po kg.Ja juce prodao 2 komada prosek 215kg po 160.Drugar za krmacu 320kg dobio 150.Naravno da je muka kad se ima veca kolicina i ista se mora ponuditi klanicama.Ipak ne treba dozvoliti ucenu tamo gde ne moramo.
 
Kod nas u RS od unazad par godina tovljenici preko 150 kg imaju bolju prođu na tržištu.Lakše ih je prodati i veća im je cijena dok je potražnja za prvom klaničkom klasom gotovo nikakva.
 
Nazad
Vrh