Cena tovljenika na tržištu

Daj vise da zaokruzimo na 50 i da ne strepim svaki put kad otvaram ovu temu.::lose:: Ovo stvarno nema smisla.Onda kazu ko radi ne boji se gladi.::samo bes::::samo bes::::samo bes::
 
Nisu normalni kako spustaju cenu.Samo uvoz da se zabranjuje jedino tako ce biti bolje,ako se ovako nastavi sa cenom za nedelju dana ce pasti na 50din.::jako_besan::::jako_besan::
 
@djova
Nije mi jasno kako uvek imate dosta bolju cenu nego svi mi. Trenutno moze da se dobije kod nas maksimum maksimuma 120din, kako vi uspevate po 150din da prodate, kad mesari mogu kupiti po 120 koliko hoce svinja?
 
Ovo je već crvena uzbuna i mislim da bi bilo krajnje ludilo čekati dalji razvoj situacije bez intervenisanja. Predlažem da se prebacimo na temu "chat u svinjarstvu" da ne gušimo raspravu na ovoj temi i da tamo nađemo neko rešenje oko toga kako reagovati. Probati bar.
 
@djova
Nije mi jasno kako uvek imate dosta bolju cenu nego svi mi. Trenutno moze da se dobije kod nas maksimum maksimuma 120din, kako vi uspevate po 150din da prodate, kad mesari mogu kupiti po 120 koliko hoce svinja?
Nije kod mene cena uvek najbolja, ali mesaru kome prodajem prodajem većv duže vreme. Njegova logika je da ima stalnog dobavljača i da ne razmišlja kakve će mu svinje doći. Trpeo sam ja i lošiju cenu kad je porast on ne diže odmah.
 
da li postoji mogucnost da se uzgojivaci svinja udruze,da se krene sa nekim strajkom da se ne tovari nekih 15 dana kao opomenu nekom buducem vecem strajku da ne dodje do toga da se ne tovari nikako,moje svinje su za utovar ja sam spreman na tako nesto,znam da ce vecina vas reci uvuzice svinje ovo ili ono oni svejedno uvoze ali i mi ako nastavimo ovako cutke po coskovima da se zalimo nista necemo postici pa sad razmislite sta i kako bi moglo biti uradjeno:ideja:
 
Mozda pi nesto postigli sa strajkom od 3-6meseci da niko ne tovari, ali to niko ne moze da izdrzi. Oni imaju uvezeno za naredna 4 meseca ako ne i vise. Jedino resenje blokirati sve puteve, carine. Polako sad ce i ovi sto proizvode mleko pucati, jer im se od februara smanjuje cena za 10 din. Jutros na vestima su rekli da ce cena svih polj. proizvoda ici za 30%dole.
 
Nazad
Vrh