Cena tovljenika na tržištu

[h=2]CRVENI ALARM ZA SVINJARSTVO[/h]
Sremska Mitrovica, 5. novembar 2018.
Izvor: Politika

  • Uvozimo smrznuto meso a sa trenutnom cenom od 120 dinara za kilogram, proizvođači nemaju ekonomsku računicu da nastave proizvodnju
Uzgajivači svinja upozoravaju da je zbog niske otkupne cene tovljenika svinjarstvo u Srbiji zapalo u ćorsokak. Ističu da u Evropskoj uniji takođe postoje viškovi i da ne bi valjalo da deo tog mesa završi kod nas.– Cena tovljenika na tržištu trenutno je od 100 do 125 dinara za kilogram žive vage. Samo u Mačvi i Sremu farmeri u ovom trenutku u oborima imaju više od 50.000 komada tovljenika, koji čekaju na prodaju – kaže Zoran Erić, predsednik Unije stočara Mačve i Srema. Podseća da je prošle godine, u ovo vreme, cena bila od 150 do 160 dinara, pa u ovakvim tržišnim okolnostima, gubi se ekonomska računica. To bi, smatra, moglo da dovede do kolapsa i propadanja mnogih malih proizvođača, koji ne samo da ne mogu da računaju na zaradu već nisu u stanju ni da vraćaju kredite koje su uzimali za investicije u proizvodnji.– Kada ste poslednji put primetili da je cena svinjetine u radnjama snižena, a formirali su je kada je kilogram žive vage vredeo 180 do 200 dinara – kaže Erić i dodaje da su zbog ovakve situacije na gubitku proizvođači i kupci dok nakupci i klanična industrija profitiraju.Svesni smo, dodaje, da postoje ciklusi ali je krajnje vreme da se nešto pokrene – da konačno bude ukinuta vakcinacija protiv svinjske kuge u rejonima gde bolest ne postoji, što bi otvorilo tržište EU. Kao još jedan od problema navodi nekontrolisan uvoz mesa i to što u Srbiji „ne postoji ni malo ekonomskog patriotizma”.– Umesto da sačekaju da se potroši domaće meso pa da uvoze, ovde traje beskrupulozna borba klaničara, koji gledaju samo svoju računicu – kaže Erić.Agrarni analitičar Čedomir Keco kaže da farmeri u našoj zemlji odavno proizvode dva puta više svinjskog mesa nego što je domaća potrošnja. Godišnja proizvodnja u Srbiji je oko tri miliona tovljenika, a po njegovoj računici proizvođačka cena u zatvorenom sistemu je nešto manja od 100 dinara.– Ovo je prekretnica, mnogi proizvođači će propasti. Treba glasno reći da mi nemamo kupce za prodaju 1,5 miliona tovljenika koliko su tržišni viškovi u Srbiji. Mnogi proizvođači su verovali da će krenuti prodaja u Evropskoj uniji, ušli su u velike investicije, kupovali prasad iz Danske, Holandiji što je poskupelo proizvodnju – kaže Keco. On ističe da je naše meso znatno kvalitetnije u odnosu na uvozno ali da su troškovi, koje većina uzgajivača ima, veći zbog neizbalansirane ishrane.Država je, kaže, prošle godine uložila 1,2 milijarde dinara za podsticanje svinjarstva što, dodaje, nije uradila nijedna država u regionu. Ali, sa druge strane, nije urađena reonizacija, nije ukinuta vakcinacija protiv svinjske kuge i sve su to razlozi zbog kojih smo sada u problemima.Keco ističe da se u Srbiji godišnje potroši oko 20 kilograma svinjetine, a u EU je taj prosek 43 kilogramu po stanovniku. Za kupovinu mesa (piletina, govedina, svinjetina) u našoj zemlji se izdvaja oko 40 odsto budžeta predviđenog za hranu, a u EU svega 16 odsto.
 
Ko ce da see pobuni,penzioneri zadovoljni,poljoprivrednici stub ove zemlje cute I rade I nisu ljudi bundzije,ko moze od .mladih bezi glavom bez obzira u svet,ovi sto rade u drzavnim sluzbama I njima dobro jer su dosli iz nekog pizdinca cuke I'ma redovnu platu radi po njihovoj komandi mozak mu I ne treba,lopovima prevarantima zelenasima idealno Nas vodja sve to zna doterao je narod onako kako nije Niko nikada.
 
Jutros prodao jednom lokalnom mesaru, sam mi rekao da ce platiti 135, inace su 120, tuga...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
@PG Krnac
Kod nas ima svinja koliko hoces i cena je dosta niza od 150din.

@Kolega iz Smederevske palanke
Primecujem da uvek imas dosta dobre cene u odnosu na moje okruzenje. Jer to si usamljen proizvodjac ili imas neko trziste koje je spremno da plati vise ako su ti svinje dobre?
 
@PG Krnac
Kod nas ima svinja koliko hoces i cena je dosta niza od 150din.

@Kolega iz Smederevske palanke
Primecujem da uvek imas dosta dobre cene u odnosu na moje okruzenje. Jer to si usamljen proizvodjac ili imas neko trziste koje je spremno da plati vise ako su ti svinje dobre?
Kod nas svinja ima dosta ali uglavnom se svi to bave neozbiljno sa sortama sto se kaze seljacki ono... Dok ja to pokusavam uraditi sto vise mogu profesionalno sa rasom danske genetike landrada i F1 generacije ... ugledajuci se na ozb ljude koji to ozb rade.. I time naravno kvalitet samog proizvoda je bolji.. Sam proizvodim svoju hranu , ranim Patentom .. I dosta ulazem u to, svakom prasetu posvetim paznju sto se kaze . sto se na kraju i isplati.. A drugo najbitnije ne treba dopustiti da te nakupac ucenjuje i slicno.. Ne vodim se logikom ako tamo negde na pijaci nekoj su prasici 200 dvadesetak kilograma stari 15 nedelja ko zna cime uhranjeni ko znam kojim lekovima sa kojom karencom leceni.. Da ja svoje prase sa dvadesetak kilograma u 8 nedelji sa kvalitetnom hranom i zdravom hranjeno dam za istu cenu...

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Kad dodje vreme svinjokolja i susenja mesa u individualnoj reziji,promet mesa u marketima i mesarama logicno opada.Samim tim isti i obaraju cenu i pokusavaju prodaju polutki i cega vec,nebi li nesto zaradili.Isto tako raste potraznja po domacinstvima na komad dva.To ne znaci,mada ima pokusaja obaranja cene,da se i neko za jednu svinju toboz ogrebe po nekoj ceni,ispod svake proizvodne cene.Ocu reci da se na kucu i to bez problema,moze prodati i po vise od 150.Kod mene je konkretno 160 do 180,s tim da su oni skuplji od po 200 i kusur kila.To za mesare naravno nije prva klasa i za iste bi tek ucenili.Ko je pravi domacin i ko hoce da susi za sebe i svoju porodicu,naravno da ce kupiti vece,zrelije i zdravije.Kosa mi se dize od onih kvalitetnih,sa radmanom od 60%,hranjenih na cuclu (na sisaljku za 2,5 meseca,a nisu videli nista kasasto) i usoljenih nitratnim solima.Nije mi svera interesa i nemam svinja na prodaju,ali pisem ono sto znam i smatram da sam poznat po tome da se nesto uhrani kvalitetno,a ne brzo.To jedno sa drugim ne ide.Ocu ljudi sniclu,koja se nece prepoloviti kad je ispecem i sunku koja se nece ubalaviti,ako se ne pojede za par dana.Ko deli moje misljenje,ce sasvim sigurno razumeti o cemu sam pisao,a oni,kojima je cena prioritet,nek se naoruzaju i pravac Lidl i slicne trovacnice,pa nek uzivaju u jeftinoj hrani.
 
Bez da vredjam imam dva pitanja na predhodni post....

Ako se tovljenici pumpaju,sta se desava sa tovnim pilicima koji stignu mnogo pre i imaju i veci radman mesa i manji utrosak hrane po kg prirasta

I drugo,trziste trazi pocepanog i mesnato tovljenika sa vrlikim radmanom,a kako biti konkurentan i profitirati ako nemas da ponudis ono sto se trazi i kako naci racunicu ako ne hranis visoko proteinskom hranom i trudom da konverzija bide sto manja za kg prirasta

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Bez da vredjam imam dva pitanja na predhodni post....

Ako se tovljenici pumpaju,sta se desava sa tovnim pilicima koji stignu mnogo pre i imaju i veci radman mesa i manji utrosak hrane po kg prirasta

I drugo,trziste trazi pocepanog i mesnato tovljenika sa vrlikim radmanom,a kako biti konkurentan i profitirati ako nemas da ponudis ono sto se trazi i kako naci racunicu ako ne hranis visoko proteinskom hranom i trudom da konverzija bide sto manja za kg prirasta

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
Da ista je prica i sa piletinom.To mi je veliki problem,ali sam uspeo da stvorim krug kupaca,koji razmisljaju kao ja.Ja da se takmicim sa akcijskim cenama.niti mogu,niti hocu.Hormoni su zlo savremenog covecanstva.A savest mi ne dozvoljava da njima hranim.Nije sve u novcu.Ubedjen sam da ce sve doci na svoje mesto i da ce biti sve vecih razlika u cenama.Sve je vise ljudi koji kupuju provereno kvalitetno.Nekad je bilo smrdi.ili ne na riblje brasno,a danas nema ukus i puno je vode.:osmeh: Oni ljudi,kojima to nije bitno i nisu moje musterije,a to sto neki teze da drze milion komada i da vijaju cenu,pa na kraju zavrse na akciji su iz druge price.Elem,ja sam samo napisao da se na kucu moze prodati podosta skuplje,ali ne na sleper.nego malo maltretiranja na komad,dva.Ko vija avione i kamione,nek pazi da ne aterira.Uzgred,cuvajmo te svoje musterije.Dao Bog da dogodine bude dobra cena na kamione,ali ne treba se odricati malih kupaca.Treba i njih zadovoljiti.
 
Moj burazer ide u prolece da radi preko kao doktor,pa cu probati dogodine da probam da mu proguram kulen preko neka prodaje... Mozda i bude islo... Jer jedino tako mogu izvuci neku zaradu...
 
Da ista je prica i sa piletinom.To mi je veliki problem,ali sam uspeo da stvorim krug kupaca,koji razmisljaju kao ja.Ja da se takmicim sa akcijskim cenama.niti mogu,niti hocu.Hormoni su zlo savremenog covecanstva.A savest mi ne dozvoljava da njima hranim.Nije sve u novcu.Ubedjen sam da ce sve doci na svoje mesto i da ce biti sve vecih razlika u cenama.Sve je vise ljudi koji kupuju provereno kvalitetno.Nekad je bilo smrdi.ili ne na riblje brasno,a danas nema ukus i puno je vode.:osmeh: Oni ljudi,kojima to nije bitno i nisu moje musterije,a to sto neki teze da drze milion komada i da vijaju cenu,pa na kraju zavrse na akciji su iz druge price.Elem,ja sam samo napisao da se na kucu moze prodati podosta skuplje,ali ne na sleper.nego malo maltretiranja na komad,dva.Ko vija avione i kamione,nek pazi da ne aterira.Uzgred,cuvajmo te svoje musterije.Dao Bog da dogodine bude dobra cena na kamione,ali ne treba se odricati malih kupaca.Treba i njih zadovoljiti.
Slazem se s tobom sve,ali je kod nas ona "nije bitno da imas sta da prodas,bitno je da imas ono sto se trazi", ...

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh