Cena tovljenika na tržištu

Jeste na manje tako ide.mada u selu ima jedna manja farma,i cijena je isto 4 km al oni od 100_130 kg.pozdrav
 
Jutros sreo komsiju otero 5 komada ne znam kome verovatno u vladimirce mesaru pitam koliko pokunjeno rece 130din !
 
Pozdrav.da pitam koliko je 130 din u markama?nije valjda oko 2.5 km....?ako je tako onda je to stvarno malo,žalosno...pa to je dzabe ljudi.ove godine sam prvi puta držao svinje,za sebe dva i dva za prodaju pa vidim da treba cijena najmanje 3 km treba da bude da bi čovjek nešto sitno dobio...ja sam sve sastojke kupovao i miješao sam i evo na kraju kada zbrojim imam oko 200 km zarade po bravcu,al na cijenu od 4 km.pozdrav
 
Evro je 120,pa ti racunaj.Evro i kusur.Tuga Bozija.Uzgajivaci svinja su imali teskih trenutaka.Pamtimo i cene od 60 dinara,al na onaj odnos evro,dinar i sadasnje cene zitarica,ovo je KATASTROFA.

- - - - - - - - - -

KOLICINE MESA KOJE SU UVEZENE DO SEPT.2014G
VEROVATNO PREDIVNOG KVALITETA PRVE KLASE,NARAVNO U ZAMRZNUTOM STANJU

UVOZNICI
1. NEOPLANTA - 5.319 tona
2. JUHOR - 2.548 tona
3. TRLIĆ - 2.121 tona
4. MATIJEVIĆ - 1.540 tona
5. ZLATIBORAC - 1.492 tone 6. TOMEKS KETERING - 743 tone
7. METRO - 678 tona
8. PERUTNINA PTUJ - 672 tone
9. MESOKOMBINAT - 573 tone
10. KOOPERATIVA DB - 543 tone
 
Pozdrav.da pitam koliko je 130 din u markama?nije valjda oko 2.5 km....?ako je tako onda je to stvarno malo,žalosno...pa to je dzabe ljudi.ove godine sam prvi puta držao svinje,za sebe dva i dva za prodaju pa vidim da treba cijena najmanje 3 km treba da bude da bi čovjek nešto sitno dobio...ja sam sve sastojke kupovao i miješao sam i evo na kraju kada zbrojim imam oko 200 km zarade po bravcu,al na cijenu od 4 km.pozdrav
Za jednu marku racuna se 61 din ,130 din je oko 2.15 KM.
 
Da vas pitam nevezano za cijenu...koliko bravac od 180 kg npr.ima ,,baš žive vage,,a koliko kad se zakolje?kod nas na selu su počeli da na zaklanog brava dodaju po 3-4 kg,kao da toliko krvi izadje...
 
Nazad
Vrh