Cena tovljenika na tržištu

Tesko da ce dostici 200din.Cuo se sa Trlicem,oni uvezu oko 400 tovljenika dnevno i da ce u narednom periodu cena ici dole.
:svinja:
 
Sutra je najvaljen dugo odlagani utovar u Cantaviru,cena solarno 175... Opet moj kraj najlosiji po ceni,nista novo.
 
Trlic placa 165 din/kg.Cuo se sa nekim drugim otkupljivacom iz okoline Sombora on placa 180din/kg☆
 
Moze li mi neko objasniti tu zavisnost cene kukuruza i tovljenika.:osmeh: Koliko ja znam uvek je bilo kontra.Kad je kukuruz jeftin,svinje skupe i obrnuto.Kad je kukuruz bio skup,uzgajivaci svinja su trpeli veeelike gubitke.::lose::
Ocu reci otkuda sad ta teza da svinje treba da budu jeftine i otkuda takva vrsta povezanosti sa cenom kukuruza.:sta:
 
Sto se ne izvozi za Rusiju??? Mani te vi nase mesare uvek si bili i bice secikese, nego vidite ko vozi za Rusiju pa dogovor ovde napravite i prodaja cveta. Ja ovo kazem bez ikakvih provokacija i zezanja najozbiljnije mislim, zeznite nase neka gamad uvozi a vi pravac Rusija/
 
Moze li mi neko objasniti tu zavisnost cene kukuruza i tovljenika.:osmeh: Koliko ja znam uvek je bilo kontra.Kad je kukuruz jeftin,svinje skupe i obrnuto.Kad je kukuruz bio skup,uzgajivaci svinja su trpeli veeelike gubitke.::lose::
Ocu reci otkuda sad ta teza da svinje treba da budu jeftine i otkuda takva vrsta povezanosti sa cenom kukuruza.:sta:
I meni to nikad nije bilo jasno. Velika nelogicnost...
 
Nazad
Vrh