Cena tovljenika na tržištu

Bolje vrabac u ruci,nego golub na grani.Realna cena je ona,koja se placa,a ne ona koja se nudi na dodjem ti.Svidjla se nama cena ili ne.Nagore je kad se ne plati.
 
Zvezdani Jahach@
Ti nas ovde opasno palis , pa pre dve strane si napisao da si imao od zz Trlic 170 ,a oni koliko znam daju pare odmah.....
"170 i ni pare vise"- tvoje reci.
 
sto je jes jes... dodje naobecava ljudima i nikom ne natovari... lane mi obeco 200din i natovario po 175din... ko i Sofija zove proverava i vodi evidenciju... vid svinja ima za dva dana ozbiljnog utovara zatezu rastezu i pecaju, ovo je vestacki srusena cena, al vise pameti nema ja cu drzati do neki 150kg pa kako bude...
 
Poslednja izmena:
Ako imas svinje za prodaju, moj savet je daji I ne kalkulisi mnogo. Blizi se kraj godine, Bozic,,, ako si tovljac znas kakav je januar.
 
Imam i ja u selu jednog sto ima 550 kom,pametnog, davali mu 180, pa 178 ,nece ,da mu je 190,sad ne moze ni po 170,svinje 120 kg,sad jauce,svinje kad dodju do 115 kg to se daje bez razmisljanja,ubacujes sledecu turu i ne mudrujes mnogo.
 
Bolje 100e evra danas kad ti treba nego 110e prekosutra kada već sve bude gotovo.
Moje mišljenje i što se tiče roda i što se tiče cena je ako je suđeno tako, tako će i biti. Kako drugima, tako i tebi i šta bi bilo kada bi tornado prošao kroz svinjce i nedajbože ti pobio sve.
 
Taj cova sa 550 svinja u tovu je krajnje neozbiljan ako nije dao po 180din. Matematike ima na toj ceni i ne treba cackati mecku.
 
Znas kako ,kad izracunas 10 dinara po kg vise to je 10 eura komad,pa 550 komada ,i onda rezon ako das ispod te cene koju si zamislio onda si pukao 5500 eura,a to nije malo_Onda cena ide dole,pa juris da ne puknes vise od tih 5500,ali prc. ne moze ni to,onda kaskas za cenom,sve uz razlog,"dobijao sam toliko i toliko" i kad prodje sva ta jurnjava utesis se da si se "izvadio" ,a ostalo ti je i za insulin od te ture.

Tako razmislja prosecni srpski "biznismen" koji se bavi svinjarstvom ( jos ako je na kredit ::samo bes:spavam:.Svinje se prodaju kad te vuku za rukav onom ko da najvise ,nema veze kolike su i koliko bi hteo da dobijes.
 
Nazad
Vrh