Cena tovljenika na tržištu

TOVLJENICI 110 DINARA – MOGUĆI INTERVENTNI OTKUP!?
Beograd, 29. mart 2019.
Udruženje poljoprivrednika iz Mačve i Srema pre dve nedelje, kada je otkupna cena utovljenih svinja bila 120-130 din/kg, podneli su Ministarstvu trgovine predlog da zabrani uvoz svinja i mesa i da organizuje interventni otkup tovljenika. Juče su iz ovog ministarstva Uniji poljoprivrednika iz Sremske Mitrovice odgovorili da će početkom iduće nedelje odgovoriti na predlog.Kako nezvanično saznajemo u Vladi Srbije, povodom predloga farmera moguća su dva rešenja. Otkup tovljenika putem razmene za kukuruz, gde bi otkupna cena tovljenika iznosila 150 dinara i druga varijanta se odnosi na klasičan otkup, za čega bi se u centralnoj kasi trebalo pronaći oko 850 miliona dinara.U Robnim rezervama o razmeni tovljenika za kukuruz nisu želeli danas da govore, jer se još bave ranijom raspodelom za živu stoku.U ponudi tovljenika za klanice dostignut je maksimum koji se neće moći tako lako umanjiti, jer mi nemamo izvoz svežeg mesa. Naprotiv, imamo uvoz, što opterećuje plasman domaćih tovljenika.U Banatu, gde su po pravilu tovljenici uvek jeftiniji, otkupljivači su danas nudili 110 dinara za kilogram žive vage i domaćini se plaše, ako se ništa ne dogodi na tržištu, da će iduće nedelje prerađivači izaći sa „uvredljivom” cenom od 100 dinara po kilogramu žive vage.
 
Moje odose po 130 din, kao imaju veliku ponudu pa ce jos da obore sio mi ga djura, hoce klanicari da nakupe jeftino pa prave frku a za 15 dana cena ide gore zakon trzista, a i nemci neposredno diktiraju cenu u eu a sad vec i kod nas posto je granica otvorena sta je s ovim svugde u eu cena ide gore i to velikom brzinom cak i u rumuniji a kod nas ce da bude kao 100 din hoce hoce, a i sto ce drzava da otkupljuje lepo zatvoris granicu imas pravo po svim propisima kada neke robe ima viska u zemlji i resena stvar, nego pustili da radi ko sta hoce banana drzava... http://www.pig333.com/markets_and_prices/europe

 
Nazad
Vrh