Subvencije za mlečno govedarstvo

Petre, biće tako, ali će istovremeno rasti iznosi za krave koje proizvode telad.

Sad je to 5 hiljada, a brzo će se uvećati.

Umatičena grla, odnosno genetski resursi, to je za aristokratiju.

Samo ne znam šta je sa plaćanje-papiri predati u septembru.U startu su ukrali za telad u zadnjem kvartalu 2016
 
Petre, biće tako, ali će istovremeno rasti iznosi za krave koje proizvode telad.

Sad je to 5 hiljada, a brzo će se uvećati.

Umatičena grla, odnosno genetski resursi, to je za aristokratiju.



Evo kažu sad 10.000 za novo tele !

podsticaje za krave za uzgoj teladi za tov u iznosu od 10.000 dinara po grlu

http://www.minpolj.gov.rs/download/Uredbe/Uredba-podsticaji-2018.pdf

http://www.agrosmart.net/vesti/novom-uredbom-podsticajima-vise-novca.html
 
Sve u svemu za svoje utovljeno june dobiješ 20 hiljada.

Za prošlu godinu bilo 15. (5+10)

Ako imaš pare Matiću, ne dangubi no kupuj 20-30 krava dok je vreme. Ovo će još malo rasti pa će ga ukinuti.

Jel vidiš šta Rističević radi...
 
... kvalitetne priplodne mlecne krave, kvalitetne priplodne tovne krave, krave dojilje, krave za uzgoj teladi...

Logicno bi bilo da jedna krava moze da dobije samo jednu subvenciju, ali ne znam po kojim kriterijumima se razvrstavaju u grupe .
 
Čudi me da nisu ubacili i stavku krave dadilje kada su već klasirali redom.Čini mi se da je to još jedna mućka na redu.
 
kvalitetne priplodne mlecne krave, kvalitetne priplodne tovne krave

Ovo su umatičena grla, genetski resursi.



Grla u sistemu krava-tele melezi tovnih rasa.


krave za uzgoj teladi

Obična domaća goveda, svih rasa.


Sve propisano zakonima o dobrobiti životinja i veterini, te pravilnicima koji ih slede.



Čini mi se da je to još jedna mućka na redu

Nije na redu, mućka sa umatičenim grlima i subvencionisanim grlima u sistemu krava-tele traje odavno.

Seljaci su maska za odliv budžetskog novca u džepove prevaranata koji navodno rade na unapređenju genetskog potencijala.

Tu papir sve trpi, samo plati.

Ima poštenih seljaka, ali još nisam natrčao na poštenu odgajivačku organizaciju, bezočno otimaju seljačku muku.



Ovo sam ja i moj drug.

Nema subvencije.

muuuu
 
Poslednja izmena:
a u koju kategoriju ja da svrstam svoje neumaticene krave, cist HF, pa da izvucem neki dinar? :sta:
 
A koja je procedura komsija? Nisam ni prosle god probao za tih 5000, samo za umaticene

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Sta se desava sa subvencijom za umaticene krave 2017.
Ima li neko informaciju kad se krece sa uplatama ?
 
Ja sam danas zvao upravu za agrarna placanja i kazu obradjen zahtev poslato resenje.A nema resenja a ni uplate.
 
  • Like
Reagovanja: Neo
Nazad
Vrh