Subvencije za mlečno govedarstvo

Ima li neko broj telefona gde se mogu raspitati za subvencije jer mi ni resenje nije stiglo?
 
Kakav telefon? samo licno i to se pravi da si zajeban i sve sredis ocas posla...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Kolege tako su i meni isto rekli zovem bar jednom nedeljno i danas sam dobio informaciju da nema isplata ceo januar jer ne radi trrzor do kraja meseca bice to u februaru a kada bog te pita... Ja sam zakazivao prijem kod ministra cekam samo odg kada i u koliko sati...pa da mu kazem u oci da LAZE
 
Laboratorija za ispitivanje i kontrolu kvaliteta mleka u celoj Srbiji počela je danas da radi, a dobijanje akreditacije se očekuje do kraja ove godine, saopštilo je danas Ministarstvo poljoprivrede.

Stručnjaci će kontrolisati kvalitet mleka kod primarnih proizvođača kako bi se uz dodatne obuke i rad sa njima unapredila proizvodnja mleka u Srbiji, kaže se u saopštenju i dodaje da će ispitivanje i kontrola mleka biti besplatni.


Direkcija za nacionalne referentne laboratorije očekuje akreditaciju za laboratoriju do kraja godine, zahvaljujući čemu će od 2019. visina iznosa premija za litar mleka biti isplaćivana prema klasi kvaliteta.

http://www.agrosmart.net/vesti/laboratorija-kontrolu-mleka-pocela.html


- - - - - - - - - -

Uz svu dokumentaciju, opremljenost i stručni kadar, "probno" ispitivanje mleka je neophodno za dobijanje akreditacije. Prema rečima Slavoljuba Stankovića, direktora Direkcije za nacionalne laboratorije, ovo je obavezan korak kako bi pokazali da su tehnički sposobni da izdaju analizu.

- Započeli smo sa analizom uzoraka koje nam dostavljaju mlekare, i sada se radi sveobuhvatni monitoring kvaliteta mleka - objasnio je Stanković. - S obzirom na to da još nismo akreditovani, ti rezultati nisu obavezujući u pravnom postupku i zbog toga ne možemo da izdamo ni nalog da se nešto uradi. Trenutno rezultati služe za praćenje stanja u Srbiji, naročito kada govorimo o kvalitetu. To je normalan put koji treba da prođu sve ustanove, a do kraja godine bi trebalo da bude gotov postupak akreditacije. Sada ćemo znati kakav je kvalitet mleka, a od sledeće godine radiće se isplata premija u sektoru mlekarstva na osnovu tih rezultata.

OBAVEŠTENjE

GOTOVE rezultate Nacionalna referentna laboratorija mlekarama može da dostavlja putem SMS poruke ili imejla, a mlekare će i same imati pristup svojim korisnicima, pa će moći da prate kakvog je kvaliteta mleko proizvođača.


Kako objašnjava Stanojević, ne mogu da odrede po kojoj ceni će se plaćati mleko, ali je generalno praksa da se cena određuje na osnovu kvaliteta, odnosno onoga što je laboratorija procenila. Cilj je da se dođe do najboljih klasa mleka.
- Naše analize trenutno nisu obavezujuće, iako su pouzdane, ali svakako proizvođači na osnovu njih mogu nešto da urade i da poprave u proizvodnji - kaže Stanojević. - Očekujemo da Akreditacionom telu Srbije predamo dokumentaciju u junu i da do kraja godine dobijemo potrebnu akreditaciju. U aprilu bi trebalo naše rezultate da unakrsno uporedimo sa laboratorijama u inostranstvu, ali u ovom trenutku moramo da simuliramo kao da imamo akreditaciju. Na osnovu svega ovog što sad uradimo, Akreditaciono telo će uraditi procenu o tome da li radimo u skladu sa standardima.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...6626-Analize-mleka-jos-cekaju-na-akreditaciju
 
25394409_1760361194265474_2106345064_n.png


Otprilike, to je to...
 
Koliko vidim,mada mozda pogresno donosim zakljucak sve se svodi na to ko bude radio kvalitetno bilo stocarstvo ili ratarstvo(citao sam da i psenica ide po kvalitetu) imace cemu da se nada,a sirotinja vise nikome ne treba.
 
Kolega jel te primio ministar?i ja sam trazio prijem pa kao ne moze on ali ce me primiti neki drzavni sekretar Senad Mehmutovih uhlavnom ako nisi bio recicu mu ja da lazu grupno ne boj se. U utorak sam u 10 u kabinetu uz boziju pomoc
 
Senad Mahmutovic clan Rasima LJajica SDP inace iz Sjenice samo da znas.Trezor ne radi do kraja januara i obrade zahteva pocinju ponovo pocetkom februara.
 
Senad Mahmutovic clan Rasima LJajica SDP inace iz Sjenice samo da znas.Trezor ne radi do kraja januara i obrade zahteva pocinju ponovo pocetkom februara.

a objasni mi brale jel vajda ici kod njega jel ovaj ministar bega i cuti ko kurva kojice mi moj ovaj Rasimovac.... garantujem da nema nikakvog uticaja na ministra
 
ja sam juce dobio odgovor da moj zahtev za kvalitetna priplodna grla za 2017 koji je podnila maticna sluzba,bice obradjen kada se odobre dodatna novcana sredstva za 2017 godinu.
 
Nazad
Vrh