Subvencije za mlečno govedarstvo

Nisam znao da drzava daje za prvotelke,jel moraju biti umaticene i koliki podsticaj je po grlu za prvotelke?
 
Nisam znao da drzava daje za prvotelke,jel moraju biti umaticene i koliki podsticaj je po grlu za prvotelke?
To je ustvari isto kao za krave samo se podnosi u januaru sledeće godine. Papirologija za krave se podnosi do 15.7 ili 15.6 nisam sad siguran a svaka prvotelka ima pravo na subvenciju u godini u kojoj se oteli jer tek po telenju dobija HB broj. Samo mora da se linearno oceni i da se podnese zahtev, ukratko rečeno da se sredi papirologija. A da ne bi čekao na to podneseš zahtev za krave a za prvotelke u januaru i to je to. U principu za sve prvotelke koje se otele u prvom kvartalu može da se dobije HB broj dok ne izađe uredba pa da se pošalje sa ostalim kravama.

Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
 
Aj da pitam ovde,da li ima povracaj novca na umaticene junice koje nisu osemenjene i koliko? Konkretno ova sto planiram da kupim je stara oko god dana.
 
Danas stiglo rešenje za prošlogodišnje prvotelke. Pare će verovatno za dvadesetak dana.

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam da li postoji tema o podsticajima za neumatičene krave pa pišem ovde.
Ako ima ko da podnese za tih 10 000, ove godine su promenili uredbu.
Rok za predaju je 31.07. tako da ako niste podneli ili ako znate nekoga ko bi mogao to da ostvari podnosite do kraja meseca.
 
Opet sam zaboravio
kako se tacno zovu ti podaticaji?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ne znam da li postoji tema o podsticajima za neumatičene krave pa pišem ovde.
Ako ima ko da podnese za tih 10 000, ove godine su promenili uredbu.
Rok za predaju je 31.07. tako da ako niste podneli ili ako znate nekoga ko bi mogao to da ostvari podnosite do kraja meseca.

Cekaj druze od kada ima podsticaj za neumaticenu kravu? Koliko sam ja upucen na neumaticene krave se dobija samo kada se oteli,tj podnosis za teladi koje su otelile tvoje krave.
 
Podsticaj je po kravi, ne po teletu.Uslov je da imaš minimum dve i da je krava oteljena u određenom periodu.
lekso evo uredbe, tačnije pravilnika:
http://www.minpolj.gov.rs/download/Pravilnici/4827018.0127.17-1.pdf

Ali i tele mora biti obeleženo_Opet su nam zakinuli 2 meseca a prošle godine 4.Ja sam još 2 teleta prodao neobeležena i tako da ću dobiti pun....

Nešto je to meni sumnjivo,što su oni sad iznenada digli sa 5 na 10 hiljada.
 
Kada bi proizvođać bio u obavezi da to tele drži na imanju xy meseci, onda bi mogao da kažeš da je po teletu.Pošto si u obavezi samo da to tele obeležiš i nakog toga možeš da ga prodaš, to znači da se daje podsticaj po kravi, tačnije po oteljenoj kravi.Ovaj momenat je jako bitan, jer buni ljude pa misle da ne mogu dobiti subvencije ako prodaju tele, jer misle da se dobija po teletu.
Na kraj krajeva kao i da je bitno da li je paradajz ili paradić, bitno da daju nešto.
Taj uslov da je krava oteljena, a tele obeleženo pretpostavljam da je zbog toga što jedino tako mogu da iskontrolišu da li je ta krava stvarno u proizvodnji ili se radi samo o papirima koji se vode na stanju.A svi vrlo dobro znamo o kakvim šemama se radi.Mislim da im je to jednostavnije nego da idu inspektori od imanja do imanja i proveravaju da li su ta grla u štalama i onda se isplata razvuče u nedogled.
I krave koje dobijaju 25000, t.j. kvalitetna priplodna grla imaju rokove na koje se mora paziti između teljenja, osemenjavanja i slično.
Zorane, po meni bi bilo logičnije da je pravilnik napisan da krave moraju biti oteljene u periodu 01.01 do 31.12., pa da se podnose papiri do recimo kraja januara.Ali i ovako je cela godina pokrivena. I molim te nemoj me pogrešno shvatiti, ali mislim da si pogrešio što si prodao neobeleženu telad, jer si tu izgubio pravo na 20 000, umanjeno naravno na troškove obeležavanja i prepisa.Ali grla su tvoja i svako od nas ima svoju matematiku naravno.
Najbitnije od svega u celoj priči je to što ljudi za ovo jako malo znaju i treba svako koliko je u njegovoj moći da proširi tu priču da što više ljudi dobije te pare.
 
Nisaam znao,jer prošle godine su samo tražili majke jer su one u programu mera i zna se da li se telila ili nije.Probaću da ih proturim kao uginuće prilikom teljenja ako mogu.
 
U veterinarskoj bazi postoji opcija unosa mrtvo rođene životinje.
Ako veterinar unese mrtvorođeno tele pretpostavljam da se može podneti za tu kravu.I verovatno ćeš morati platiti obeležavanje , možda ne baš punu cenu ali bar 300 dinara, zato što naša država obeleživaču i unos mrtvog teleta naplaćuje jednako kao i obeleženo tele.
 
Nazad
Vrh