Subvencije za mlečno govedarstvo

Regularno je i onako kako je moj komšija Milan naveo. Ako sada zapocnes praćenje, unuke od sadasnjih krava će imati pravo na subvencije.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Imam 5 steonih krava i 2 steone junice. Nisu u maticene pa sam poceo da razmisljam o tome. Interesuje me sta su prednosti i mane umaticenja krava,da li ima nekih troskova oko toga i dodatnih obaveza kada su umaticene? Kome se obratiti za maticenje?
da bi grlo dobilo hb broj mora da bude poznato poreklo,znaci otac i majka i baba i deda za obe strane
ako su ti ta grla cista rasa uzmes njihove pasose i potvrde od osemenjavanja i odes u maticnu sluzbu i trazis da ti potraze rb broj za ta grla i na dalje redovno prijavljujes osemenjavanja i teljenja za ta grla. automatski njihove cerke mogu da dobiju hb broj znaci ako sad otele zensko za dve god kad se ono oteli dobija hb broj
da pojasnim zasto nosis sad pasos i potvrdu od osemenjavanja,na pasosu pise majka grla a na potvrdi ima ime oca sto znaci da vec ima jednu generaciju poznato poreklo
ovo ti je jedino ispravno i ne ceka se bas mnogo,ne nasedaj da mogu da ti umatice ta postojeca grla
 
Da li zna neko nesto vise o ovom novom podsticaju za krave i uzgoj teladi? Nesto sam nacitao da se dobija 5000 po oteljenom teletu...
 
Niko pojma nema ni kako ni šta ni koji su uslovi.**greška ti državu.
Bio sam u poljoprivrednoj stanici da se informisem. Trebaju pasosi od teladi na jedan papir se upisu brojevi od majke i teleta zatim se popuni jedan zahtev sa podacima gazdinstva i to je to.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Bio sam u poljoprivrednoj stanici da se informisem. Trebaju pasosi od teladi na jedan papir se upisu brojevi od majke i teleta zatim se popuni jedan zahtev sa podacima gazdinstva i to je to.

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Ko dobija,telad ili majke.Ja sam 2 teleta prodao,po njihovom i tu će da izvisimo.
 
Treba da dobiju majke ali mi nije jasno zbog čega traže pasoše od teladi..Ne znam da li nas smatraju debilima pa ćemo držati jalove krave zbog 5000.
 
Kao dokaz da se otelila jer je uredba "za krave za uzgoj teladi".
Ni umaticena ne moze beskonacno dugo da se drzi u stali samo da bi dobijala subvencije ,ako nije imala teljenje duze od cini mi se 24 meseca, vise se ne vodi kao kvalitetno priplodno grlo.
 
Kako sam citao pravilnik koji trenutno ne mogu da nadjem , ovov se odnosi na krave koje su pocele teliti od 01.09.2016 pa zakljucno koje se otele do 31.08.2017 imaju pravo na 5000 din koje vazi samo zaneumaticene krave , dok subvencije sto daju za sistem krava tele u njemu je tacno navedene tovne rase goveda tipa limuzin , sarole , belgijsko plavo koje imaju pravo na 20000 din , dok simentalac i hf nemaju pravo jer rasne odlike ne idu u tom pravcu uzgajana teladi za tov.
 
Tako je Milane.
Pravo imaju samo neumaticene krave.Ove godine se predaje za krave oteljene od 01.01.2017, a nadalje ide od 01.09 prethodne do 31.08 tekuce godine.
Nebitno je da li tele ostaje na imanju ili ne.
 
Nazad
Vrh