Subvencije za mlečno govedarstvo

Mi naše krave držimo pod kontrolom još od 1999 godine. Tad nisu postojale ni subvencije, ni HB brojevi, ni matične službe. Uzorke mleka smo nosili u Poljoprivrednu stanicu Novi Sad. Kako se to uvodilo u sadašnje tokove tako smo mi pratili. Tata je kupio 1992 godine 2 krave i sve moje u štali vode poreklo od njih 2. Ništa posle toga nije kupovano a trenutno imamo 35 komada.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Imam umaticene prve krave od 90 tih ,sacuvane priznanice iz 97 god o placanju takse za upisivanje zenskih teladi u maticnu knjigu , kod kojeg pre bilo osoba koja ti vodi dolazila za svako tele gleda da li ispunjava uslove da kasnije bude priplodno grlo u cistoj rasi sto sam pisao pre mozda godinu dveu ovoj temi . Sto se tice kad prodajem nema prodaje dokumenata skidam sa sebe ,inace prodajem kad joj reproduktivni vek prodje .
 
Legalnim tokom da umaticis kravu moze da prodje i 10 godina..zato vec umaticene nikad ne umiru..lakse je i sta koga boli da ne lajem sta..treba od drzave uzeti sto vise i oni nama kozu deru..
 
Meni su pre par dana bili iz ministarstva poljoprivrede kao neka inspekcija da provere da li krave imaju sve markice i kako trosimo "drzavne" pare (subvencije)...sva sreca pa su krave bile na livadi inace svakoj drugoj kravi markica je ispala negde...ali sto smo se mi smejali kada je rekla da proveri kako trosimo pare...ja joj reko gospodjo te pare nisu ni stigle u dvoriste a vec su otisle na naftu,osemenjavanje i td...
 
Legalnim tokom da umaticis kravu moze da prodje i 10 godina..zato vec umaticene nikad ne umiru..lakse je i sta koga boli da ne lajem sta..treba od drzave uzeti sto vise i oni nama kozu deru..

Slažem se da državi treba uzeti ali mi smo ta država.Mi njima uzmemo na most a oni nama posle uzmu na ćupriju i još nam naplate putarinu.
 
I kod nas šparta inspekcija. Ako nema obadve markice kazna 5000 po komadu. Al uglavnom progledaju kroz prste, koja glulost. Pa ako ima jednu markicu valjda je dovoljno da se identifikuje. Nekažem kad nema nijednu ali baš ga preteraše.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Pu, pu, daleko bilo. Još ću ih morati registrovati, voditi na tehnički i plaćati osiguranje. Još i da nam uvedu porez na luksuz na krave koje daju više od 20 litara pa da vidiš kako se čuva domaće stočarstvo.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
[h=1]Премије за млеко остају седам динара[/h]
[FONT=&quot][/FONT]
понедељак, 12.12.2016. у 17:01


Mleko-001.jpg


Илустрација (Фото А.В.)





Министар пољопривреде и заштите животне средине Бранислав Недимовић изјавио је данас да ће премије за млеко остати седам динара за литар, а да остаје да се види да ли ће остати и заштитне мере на увоз млека.


Он је на седници скупштинског Одбора за пољопривреду, рекао да је на тржишту млека сада ситуација много боља него што је била пре годину и по дана.


„Цене у окружењу су много више, али не постоји реална опасност да ће доћи до преливања на овај простор”, рекао је Недимовић и подсетио да су заштитне мере на снази до краја године.


Он је рекао и да су планиране субвенције за набавку трактора за воћарску и виноградарску производњу и да ће детаљи бити дефинисани у правилнику који ће бити донет у јануару.


Што се тиче осталих врста пољопривредне производње, идеја је како је казао Недимовић, да кроз ИПАРД то буде оствариво.


Како је навео, усаглашен је Акциони план који је послат у Брисел и идеја је да већ у априлу будемо спремни за акредитацију Управе за аграрна плаћања


http://www.politika.rs/scc/clanak/369880/Premije-za-mleko-ostaju-sedam-dinara

 
Evo,konacno,i meni juce uplacena subvencija za umaticena grla. Pa da iskoristim priliku da zahvalim Vucku i konglomeratu pratecih dupelizaca sto i dalje razmisljaju o poljoprivredi i ne dozvoljavaju da se pacijent skine sa aparata,jos uvek ga odrzavaju u stanju duboke hibernacije,ili blaze receno sedativne meditacije.
 
Imam 5 steonih krava i 2 steone junice. Nisu u maticene pa sam poceo da razmisljam o tome. Interesuje me sta su prednosti i mane umaticenja krava,da li ima nekih troskova oko toga i dodatnih obaveza kada su umaticene? Kome se obratiti za maticenje?
 
Troškove oko toga imaš što je normalno.U našem kraju stočarska zadruga Gomolava iz Hrtkovaca uglavnom vodi matičnu službu.Kontaktiraj ih i čućeš sve iz prve ruke samo nećeš ništa dobiti odmah već tek nakon 4 godine ali polako,brzo to prođe.
 
Troskovi su 2-3 hiljade dinara po grlu, zavisi od sluzbe do sluzbe. Mi to placamo kada nam legnu subvencije. Nikakve druge obaveze niti namete nemas.
Mogu odmah da se umatice, ali bi te to kostalo makar polovinu subvencija koje bi ove godine naplatio za njih.
Da li se isplati? Naravno da se isplati. :)

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Regularno odmah ne mogu da se umatice.
Imalo bi računa prve godine da se daju cele subvencije, ako bi mogle odmah da se umatice.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Samo uz kupovinu papira mogu odmah ,ali to nije regularno.
Krave koje su sad steone mogu da se prijave u maticnu sluzbu i da se upisu u registar(to se nesto placa) ,i onda pocinje njihovo pracenje.
Ako oteli zensko tele mora da se prijavi u roku od 5 dana i potvrda od kojeg je bika maticnoj sluzbi ,kad ta junica odraste osemeni se ,i oteli takodje se teljenje prijavljuje u mat. sluzbu ,i tad sluzba podnosi zahtev za HB broj za tu oteljenu junicu (kravu) i od tog trenutka ona vazi kao umaticeno grlo ,i svako njeno naredno zensko tele ako se na vreme prijavi (odmah po teljenju).
I svako to zensko tele kada odraste i oteli se dobija svoj HB broj.
Tako je bar bilo ako nista nisu menjali.
 
Nazad
Vrh