Subvencije za tov junadi

Dzabe kad nisu ni za proslu godinu isplatili. Jula poslato i jos nista
 
Bice povecano verovatno sa 5 na 10 hiljada po teletu koje ide za tov ,sto ministar trvolji gde god se pojavi.
Mada ja ne znam da je ikome isplaceno i onih 5000 od prosle godine sto su obecali.
 
Ala onaj nas glavonja lupeta ko otvoren prozor pa ko ga je sibo po ustima da govori da ce biti podignute subvencije u stocarstvu:sta:
 
Inače meni danas stiglo rešenje da mi je zahtev odbijen kao nepotpun. A zahtev predat 27.1.2015.
 
Jos nista ,malo po malo nakupi se oko 300 000 din. "obecanih" novaca za kojekakve subvencije i podsticaje...
 
Moze i tako da se gleda , samo meni krivo sto moram da potezem sad za setvu onaj "zabrojani" stek.....:osmeh:
 
Pitanje za Marko1982.da li mogu da me odbiju za subvencije ukoliko je u toku obrade zahteva promenjen nosioc gazdinstva?pri tom je prethodni nosioc ostao clan gazdinstva.hoce da me odbiju za subv.a ja nigde ne vidim da moze biti problem promena nosioca.
 
Najbolje pozovi 0113020100
To ti kazem jer se desavalo da odbiju i da ne odbiju.
Primera radi, pre tri, cetiri godine, ako si tada drzao tovnu junad, na obrascu tj zahtevu je postojalo mesto da se potpise i nosilac gazdinstva i vlasnik zivotinja.
Sada je to promenjeno i potpisuje se samo podnosilac zahteva tj nosilac poljoprivrednog gazdinstva, i samim tim, ako ste na istoj adresi i na istom gazdinstvu (u trezoru moras prijaviti clanove sa kojima zivis), onda problema ne bi trebalo da bude.

Opet, ponavljam prvu recenicu, pozovi ih jer moze da bude i suprotno. Zavisi na zalost od slucaja do slucaja.

Evo, kako je izgledao nekada stari zahtev a kako sada izgleda nov (mozda i on bude promenjen u ovoj godini nekom sitnicom).



 
Marko,zvao sam i sluzbenica je rekla da to ne moze biti pozitivno zavrseno i da ne smem menjati podatke dok je predmet u obradi.Tada sam joj skrenuo paznju da obrada tog zahteva traje vec god.dana i da sam iz drugih razloga morao menjati nosioca.Da budem konkretan ranije je baba bila nosioc a ja clan i sad smo to obrnuli,samo to_Ostalo je na tome da cu dobiti resenje pa cu imati pravo zalbe.
 
Savo ja mislim da ce te odbiti,oni jedva cekaju neku nepravilnost da odbace inace i ja cekam od jula prosle godine nit resenja nit para a od ove godine se tek ne nadam ko zna kad ce to stici na red.
 
A vidis ja sam pitao i za zahtev poslat 03.01.za junad predatu u oktobru i rekli su da je to odobreno i da cu uskoro dobiti resenje.
 
Dobices od Uprave da dopunis zahtev tj poslace ti obrazac koji popunis i sa babom kod notara da ga overite. A na obrascu se popunjava da baba prihvata da se na tvoj racun uplate subvencije koje je ona ostvarila,i da ti prihvatas (oberucke) isto to. Ja sam imao isti slucaj prosle godine i dobih i novce. Poslace ti ovo samo je pitanje kad
 
Junad predata 21.03.2017 za subvenciju sam predao 09.01.2018. Zahtev odbijen. Ali dokle sam mogao predati za ta grla koja su prodata 21.03.2017
 
Do 15.10.2017god.
-------------------------
Za predate kasnije od 1.10.2017-30.9.2018 predaje se 1.01.2018-15.10.2018.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh