Subvencije za tov junadi

danas mi stiglo od ministarstva da nisam predao 3 kopije pasoša za bikove ::jako_besan:: pa sam morao ići kod inspektora da mi overi kopije pasoša i da pošaljem i iskopirao i meni da imam ako komisija bude dolazila da proveri,a poslao sam im sve što su tražili.šta vi mislite o čemu se ovde radi:haha:?? :sta:
 
Moje je misljenje da srbija dobija novac od evropske unije za subvencije u poljoprivredi . Ako se njima pravdaju gde ide novac onda moraju da imaju svaki papiric kao dokaz. mada i kada dobiju od evrope , neznaci da nece pare zavrsiti kod nekog politicara u dzepu , kao i sve do sada .
 
traže ti samo neke "dlake u jajetu" samo da bi izgubio strpljenje i odustao od svega, prolazio sam već kroz to. 5 dana sam proveo u ministarstvu da bi kompletirao već kompletan predmet od 90 kom i na kraju sam ipak uzeo ::novac::
 
U aprilu 2008 predao papire za 20 junaca i još nisam dobio,zvao sam ih 100 puta i kao sve je u redu samo da izađe komisija a izlazak pomeraju od meseca na mesec :zli:
 
Ja jos uvek nisam dobio ni dinara, ni za bikove niti za umaticene krave. Govorim za 2008. Tako da price o tome kako je sve isplaceno moze drug Celavi da prica samo njegovim Beogradjanima! :udri: :udri: :udri: :udri:
 
isplaćene su sve subvencije koje su oni hteli da ispalate, ostali neka čekaju, po njima nisu ispunili sve uslove... :nono:
 
Ja predao za 2009god,i oni mi vrate kao nepotpunu dokumentaciju,a meni ceo poso oko dokumentacije uradili veterinari,...
negde pocetkom leta dosla neka inspekcija da proveri sta imam po stalama i imam li markice na junicima,i ne mogu se setiti sta jos,,,ja lepo uzeo i isterao ih iz dvorista,naravno i njoj prilozio tu dokumentaciju na uvid,i ona nije nasla nikakav nedostatak u dokumentaciji,ali dzaba sve ja osto bez 200 000din...
 
subvencije za tov junadi

Vidim da ova tema ne postoji,pa aj da je otvorim.Jer predavao neko za subvencije po biku,i sta treba sve od papira da se ima i gde da se nosi.

Podnosi se u trezoru.Postiji obrazac koji popunis i pradas.Moraju bikovi da budu prijavljeni na tvoje gazdinatvo 6 meseci da bi ostvario subvenciju.Ja sam uzeo obrazac ali ga nisam popunio ni pradao,danas cu otici da vidim da li se sta menjalo.

Kako to izvesti da su na tvom gazdinstvu 6 meseci , a da su oteljeni u ovoj godini, koliko ce ovde tovljaca da izvisi??

90% ce izvisiti, ja sam telad kupio u septembru 2011 sad nemam pravo na subvencije iako su kod mene bili skoro celu 2012 godinu ... Mozda je tako i bolje jer kad god sam nesto dobio od drzave na drugoj strani sam duplo vise izgubio !

Kako to izvesti da su na tvom gazdinstvu 6 meseci , a da su oteljeni u ovoj godini, koliko ce ovde tovljaca da izvisi??

Telad treba da su oteljena u 2012godini a da prilikom prodaje budu najmanje 6meseca na gazdinstvo vlasnika koji ih prodaje.Stim sto ovo vazi i kada ih prodaje i u 2013godini tako da ima vreme tele da poraste i bude bik.

Pa onda to nije subv. za 2012 nego za 2013 godinu ,lepo su to oni isplanirali da profusere i nazalost uspelo im.

da se prijave u 2012 a najkasnija prodaja u 2013.

Pa onda to nije subv. za 2012 nego za 2013 godinu ,lepo su to oni isplanirali da profusere i nazalost uspelo im.
pa bolje i ovako, jer su bez problema mogli da kazu da mora i da se proda u 2012. godini. Nista ih ne sprecava. Kod njih je i noz i pogaca.

Da bi se dobile subvencije po biku,on mora da bude simentalac ili ne mora?Pitam jer mi je jedan nakupas uvalio pasos gde pise rasa umesto S (simetalac) pse ML-sigurno znaci melezar ili jbm li ga sta.

ML znaci melez, ne znam kako je sad ali kad su bile subv. pre 3-4 god dobijalo se pola novca.
Nije to nakupac kriv vec glupi veterinar koji je vrsio prvo obelezavanje , i meni se krave u plavim kartonima vode kao ML a maticene i vodim ih na izlozbe.

Zahtevi za subvencije se podnose Poljoprivrednoj strucnoj sluzbi, do 31.01.2013. Potrebno je poneti pasose, br. poljoprivrednog gazdinstva i br. ziro racuna. Kopiju prijemnice od klanice i kopiju uverenja o zdravstvenom stanju zivotinje poslati do 31.03.2014 Upravi za agrarna placanja u Sabac. Sto znaci da se grla mogu prodati i u 2014 god. Kada se prodaju grla, kopije pasosa se cuvaju 3 godine zbog inspekcije.

Sto se junadi tice, potrebno je da se ponese samo broj gazdinstva i pasosi. Taj broj se ukucava u program u racunaru (postoji sifra i korisnicko ime) i povezuje se sa veterinarskom bazom podataka. Tada se pristupa i ostalim podacima koji su potrebni da se popune obrazci koji se salju upravi za agrarna placanja u Sapcu.
U aplikaciji se izlistaju brojevi svakog grla koje se nalazi na tom gazdinstvu, i stikliraju se oni koji se nalaze na pasosu koji je poljoprivrednik doneo.
Postoje dva papira koja dobijate u strucnoj sluzbi. Jedan sa osnovnim podacima o podnosiocu zahteva i gazdinstvu, i drugi na kome se ispisuju brojevi od grla za koja se podnosi zahtev, i na tom drugom stoji potpis i pecat ovlascenog lica iz PSSS.

Ukoliko je grlo kupljeno od nekog drugog lica, onda se taj pasos kopira i salje zajedno sa ova dva papira (kopija obe strane pasosa kako bi se video podatak da je grlo kupljeno) koja se dobijaju u sluzbi.

Moguci problemi: da veterinar nije ukucao broj tog grla u bazu podataka, pa iako je vlasnik grla prilozio pasos licu iz PSSS, mora kontaktirati veterinara, jer nije dovoljno samo poslati papire, vec je potrebno poslati i on line zahtev. Znaci, ako se to desi, ne skacite tom licu iz PSSS na glavu, vec se zapitajte zasto veterinar nije uneo to grlo u evidenciju.
Vodite racuna da takodje na zahtevu koji dobijete stoji u gornjem desnom uglu jedan broj koji je napisan hemijskom olovkom, koji predstavlja broj on line poslatog zahteva. Na osnovu njega se odmah pristupa unosu on line zahteva u Sapcu.
Salje se zahtev do 31.01.2013.

Dobro i kad podnesem taj zahtev,od tad koliko moram da ih cuvam da bih dobio subvencije,I kad oni to trebaju da uplate,nakon prodaje bikova ili pre?

Subvencije mozes dobiti za ona grla ( rodjena u 2012 godini) koja su provela ili ce provesti minimun 185 dana na gazdinstvu. Kao i za kupljena i uvezena grla oteljena u 2012 godini. Treba da uplate pre prodaje grla. Zahtevi se mogu podneti i za zenska grla koja su namenjena za tov.

Da li ima neko ko je dobio ove subvencije za tov junadi?

Dobili su neki koji su konkurisali jos kod asistenata savetodavaca za 5000 din.
Oni su u isto vreme sami sebi napravili magarecu uslugu. Dobili su polovinu novca, a sada ne mogu da konkurisu za jos dodatnih 5000 din tj za razliku koja im pripada izmenom uredbe (sa 5000din na 10.000 din po grlu) jer na zahtevu mora da im se upise broj resenja po kome im je odobreno tih 5.000 din.
I sada nastaje nervoza jer je zaista dosta vremena proslo od kako su konkurisali za 5.000din, cak su i novac dobili, a resenja nema tj nikako da im stigne. Samo je jedan poljoprivrednik dosao sa tim resenjem. Drugi se nerviraju i zovu svaki dan ( sa razlogom) i smatraju da ministarstvo ovo namerno radi, i da ne zeli da im prosledi resenje kako ne bi mogli da konkurisu za jos tih 5.000 din.

Svih 10.000 din nisam cuo da je neko dobio.
Kako stvari stoje, platice se u 2013. godini novcem iz budzeta za 2013. za 2012tu godinu.

Ajde jedno pitanje gda se nalazi PODRUCNA POLJOPRIVREDNA SLUZBA novi sad..treba mi za tov junadi

Da li treba da dobiju neko pismo od uprave za agrarna placanja Sabac,oni koji su podneli subvencije za tov junadi,moj komsija kaze da je dobio nesto?

Juče sam čuo od savetodavca koji prima zahteve za subvencije da su nekima poslali pisma - ugovore za subvencije.
Verovatno je to onaj sistem zaduženja, pa kada prodaš junad, treba da podneseš dokaze da su prodati klanici, inače vraćanje novca.

Da li treba da dobiju neko pismo od uprave za agrarna placanja Sabac,oni koji su podneli subvencije za tov junadi,moj komsija kaze da je dobio nesto?

Trebalo bi po pravilu prvo da dobiju resenje po kom osnovu se dobija novac, pa tek onda novac, nedjutim, dosta puta novac stigne, pa tek onda resenje.

- - - - - - - - - -

Verovatno je to onaj sistem zaduženja, pa kada prodaš junad, treba da podneseš dokaze da su prodati klanici, inače vraćanje novca.
U uredbi pise da moras poslati prijemnicu ministarstvu posle predaje bika klanici. To je dokaz da si ispunio uslov za tih 10.000 dinara. Ukoliko to ne uradis, padas u pasivno stanje (gde ces vecu kaznu) i + vracas novac sa kamatom.
Rok za slanje prijemnice je 31.03.2014. tj dovoljno vremena da, ukoliko se grlo otelilo krajem decembra 2012., da ga odgajis na nekih 450-500-600kg i da ga predas klanici.

za opstinu pecinci rok za predaju duokumenata je utorak 29.01.2013
 
Poslednja izmena:
Nisam cuo da je neko dobio iz mog mesta. Ja sam kupio krajem novembra prosle godine i predao sam u decembru ali jos nista.
 
Ja sam predao zahtev jos u sedmog meseca prosle godine i u decembru dobio pare(5000 din) a posle resenje.
A sad morao sam predati zhtev za isplatu razlike od 5000 dinara.
 
Nazad
Vrh