Subvencije za tov junadi

Da li neko zna da li se priznaje ako se zakasni jedno 15 dana od onog roka od 18 meseci za predaju dokumentacije od klanice,da li ce da priznaju?
 
predao za 10kom u januaru, a 5 su mi vratili da je nesto nepotpuna.jel neko predao u januaru a da dobio neke pare?
 
Znaci sad se zahtev podnosi posle prodaje. Sta ce biti sa zahtevima koje smo podneli do 31 januara za subvencije unapred?
 
Mislim da ce isplatiti do 31 Januara, zato sto se ti zahtevi vode za 2014 godinu. Meni danas oplatili, podneo sam zahtev 30 12 2014.
 
Danas sam dobio pismo od uprave za agrarna placanja, za zahtev koji sam poslao 16-1-2015 potrebna je dopuna zbog novog pravilnika, u roku od sedam dana da im posaljem overenu otkupnicu iz klanice od strane vet ispektora ili se u protivnom zahtev odbija. Ja naravno otkupnicu nemam jer junad jos nisu prodata tako da ce mi zahtev odbiti. Moracu da ih pozovem i pitam dali imam pravo da posaljem novi zahtev po novom pravilniku kada budem prodao junad. Tako da sad bar znamo da su novi pravilnik koji je stupio na snagu pre petnajstak dana poceli da racunaju od 1-1-2015.
 
U novom pravilniku ne pise koliko treba grlo da provede na gazdinstvu, ako je kupljeno sa drugog,...
...ne pise kad treba da bude oteljeno, u kom roku nakon predaje klanici treba poslati prijemnicu...
Kao da je pisao neki padobranac.

Ili ja ne umem da vidim ?
 
Druze, to sam i ja pogledao, ali radi se o sledecem: postoji zakon o poljoprivredi koji je vazeci i koji se jos uvek nije promenio, i postoje pravilnici koji govore koji uslovi moraju da se ispune da bi ostvario ono sto ti sleduje po zakonu.
E sada, u zakonu o poljoprivredi pise da grlo mora da provede na gazdinstvu (da si vlasnik) 185 dana, pa samim tim, posto je zakon stariji, nema to potrebe da stoji i u pravilniku.

Drugim recima, ne pise ali to i dalje vazi.


Evo

Тов јунади
Члан 25.
Подстицаји за тов јунади утврђују се у минималном износу од 10.000 динара по грлу у тову.
Подстицаји из става 1. овог члана остварују се ако је товно грло произведено у сопственом запату, купљено, односно увезено у години у којој се подноси захтев, ако је провело или ће провести у власништву тог лица најмање 185 дана и ако је намењено за производњу меса и по завршетку това ће бити предато у кланицу или је намењено извозу.
Подстицаји из става 1. овог члана остварују се једанпут за период трајања това.
 
Po novom isplata subvencuja ide posle zavrsetka tova i prodaje bikova. Tada saljes zahtev i prijemnicu od klanice. Zato u pravilniku ne moze da pise da ce bikovi provesti vreme na gazdinstvu, vec da su proveli odredjeno vreme na gazdinstvu. Jel sad malo jasnije?
 
Ne postoji tu neko vreme, već tačno određeno vreme propisano članom iz zakona poljoprivrede. Ta stavka je ostala ista kao što je bilo i prošle godine.
 
Nije kod nas prvi put da uredba pobija zakon, u ovom slucaju uredba i zakon su u totalnoj koliziji.
 
Nazad
Vrh