Subvencije za tov junadi

Milane nisi u pravu, moj komsija je predao 22 septembra i dobio je pare pre Svetog Nikole. Ja sam zvao pre 2-3 nedelje a predao sam 6 oktobra rekli su mi da su septembar zavrsili a okobar pocinju kad se presele u beograd a kad sam ja zvao pakovali su se za bg.
 
Drago mi je sto nisam u pravu jer sam onda i ja tu negde , ali ovamo kod nas nikom preko 15.8 nisu isplatili.
 
kolege, imam jedno pitanje. ostvario sam pravo na subvenciju za tvoj junadi na 5 grla u 2013 godii. bio sam u obavezi da sva grla predam klanici najkasnije do 31. marta 2014. 4 sam uspeo da prodam u januaru,a jedno sam racunao da cu prodati do kraja marta. nisam ga prodavao u januaru jer sam zeleo jos da ga utovim. u martu dolazim u situaciju da nikom ne trebaju bikovi. uspevam da ga prodam u maju 2014. U novembru stize mi iz uprave za agrarna placanja resenje da vratim subvenciju za to jedno grllo + kamate. ja to platim. Sad mi stize poziv od sudije za preksaje. Navodno sam preksio neke clanove uredbe o subvencijama za tov junadi. Da li je neko imao slicna iskustva i kako je prosao kod sudije? :D
 
Prvi put cujem da je neko dobio poziv kod sudije, ali postoji sansa da bude zeznuto.
Zapravo, ukoliko se ne pridrzavas pravila igre, mogu da te bace u pasivan status. Da bi to uradili, sve mora da bude pokriveno sa pravne strane. Ti odes recimo kod sudije, sudija donese odluku da neke clanove uredbe nisi ispostovao, i eto tebi pasivan status gazdinstva cas posla. I to ne samo za tov junadi, nego i za celokupne subvencije.
Daj Boze da nisam u pravu.
U svakom slucaju, javi nam sta je bilo.
 
a bio sam u pasivnom statusu.Naime,zakasnio sam sa povracajem tih 10000 dinara, jer nisam dobro protumacio resenje. Zakasnio sam citava 2 dana sa uplatom,prebacili me u pasivan status odmah. Kad sam uplatio,cekao sam 10-ak dana da me vrate u aktivan. Vrlo su azurni po tom pitanju kada se treba prebaciti u pasivan,a kad treba da vrate,onda ne zure...
 
Juče mi kaže savetodavac iz PSS-a, koji je bio na druženju u Adaševcima, da će ubuduće subvencije za tov junadi biti isplaćivane tek nakon prodaje, tj. kada se dobije potvrda o prijemu junadi iz klanice.
 
Da, tako je zamisljeno i po meni je mnogo bolja ta varijanta.
Umesto da podnostis zahtev, pa da pratis rokove da bi ispostovao uredbu, da lepo prvo odlucis da li hoces da ga predas klanici ili ne i da li ti se u tom trenutku isplati, bolje je ovako.
Ako imas grlo, ako si planirao da ga prodas klanici u tom trenutku, prodaj lepo, uzmi papire i ocekuj novac.
Ovako molis i Boga da ti papiri stignu na vreme iz neke klanice kada njihovi vozaci dodju po grlo ili se pokajes sto si podneo zahtev i uzeo novac, jer kod nakupaca mozes vise para dobiti..
 
kolege, imam jedno pitanje. ostvario sam pravo na subvenciju za tvoj junadi na 5 grla u 2013 godii. bio sam u obavezi da sva grla predam klanici najkasnije do 31. marta 2014. 4 sam uspeo da prodam u januaru,a jedno sam racunao da cu prodati do kraja marta. nisam ga prodavao u januaru jer sam zeleo jos da ga utovim. u martu dolazim u situaciju da nikom ne trebaju bikovi. uspevam da ga prodam u maju 2014. U novembru stize mi iz uprave za agrarna placanja resenje da vratim subvenciju za to jedno grllo + kamate. ja to platim. Sad mi stize poziv od sudije za preksaje. Navodno sam preksio neke clanove uredbe o subvencijama za tov junadi. Da li je neko imao slicna iskustva i kako je prosao kod sudije? :D
A Za to poslednje grlo prodato u maju jesi poslao potvrdu iz klanica?
 
Jel rok za prodaju junadi 18 meseci od dana rodjenja teleta, ili od dana podnosenja zahteva za subvencije
 
Nazad
Vrh