Subvencije za tov junadi

Ja sam zbog tog broja dva puta zvao Sabac. Prvi put su mi rekli da je to onaj crni broj ispod bar koda od valjda 9 cifara, a drugi put mi rekli da je crveni koji pocinje sa AA
Kada sam ih pitao sta je od ta dva ispravno, obzirom dsa su mi prvi put rekli suprotno, kazu da nikada nikoga nisu vratili zbog toga.
Znaci, mogu oba broja obzirom da zaista nikome nisu trazili ispravku dokumentacije zbog tog broja.
 
Nema na cemu druze.
Ako nisi jos uvek nista popunio, upisi crveni broj. To su mi rekli drugi put kada sam zvao, pa postoji veca mogucnost da je to ispravnije tj oni su se mozda sami sa sobom dogovorili u medjuvremenu :)
 
Danas sam preveo poslednje tele na svoje gazdinstvo, popunio sam papire i saljem sutra preporuceno. Javicu kako sam prosao.
Citam ovaj novi pravilnik o posticajima. Ako sam dobro razumeo, jedino sto treba prilikom "odjave" bikova je ona "prijemnica za otkupljena grla" koja je data u formularu. Tu se upise samo ukupan broj grla, njihov aukupna masa i njihova prosecna masa. To sve overi mesara u kojoj su bikovi predati i to je to. Nema vise one gomile papira kao pre, ako sam ja dobro razumeo.
 
Poslednja izmena:
Tako je. Zapravo, prosle godine za 2013., ti njima das:

1. junad
2. bilet (zdravstveni karton)
3. pasos

a od njih dobijes

1. prijemnicu
2. kopiju tvog bileta overenu od strane veterinara

a sada za ovu 2014. godinu uzimas od njih samo prijemnicu koja je u ovoj izmeni pravilnika, overenu i od klanice i od njihovog veterinara.
Ostaje isto sto se tice vremena predaje tj dokumentaciju saljes najkasnije 15 dana od dana predaje, a takodje najkasnije 18 meseci od podnosenja zahteva za isplatu.
 
Tako je. Zapravo, prosle godine za 2013., ti njima das:

1. junad
2. bilet (zdravstveni karton)
3. pasos

a od njih dobijes

1. prijemnicu
2. kopiju tvog bileta overenu od strane veterinara

a sada za ovu 2014. godinu uzimas od njih samo prijemnicu koja je u ovoj izmeni pravilnika, overenu i od klanice i od njihovog veterinara.
Ostaje isto sto se tice vremena predaje tj dokumentaciju saljes najkasnije 15 dana od dana predaje, a takodje najkasnije 18 meseci od podnosenja zahteva za isplatu.
Kolega da li mozda znas sta se radi u sledecoj siruaciji. Kupis jedno tele u februaru 2014. godine, sledece recimo u maju i jos jedno u novembru. I zahtev za subvenciju si podneo u novembru za sva tri teleta. Ovo tele iz februara bice spremno za klanicu recimo u junu 2015, a ostala teled kasnije. I sad kad treba da se "razduzis" papirima prema Upravi za agrarna placanja, da li odjavljujes jedno po jedno tele ili cekas da svu teled isporucis klanici?
 
Razduzujes jedno po jedno kako ih prodajes.
Znaci, ovo sto si kupio u februaru, moras da vodis racuna da prodje 6 meseci od kupovine pa tek onda imas pravo da ga predas klanici.
Znaci, obzirom da ti uredba dozvoljava da zahtev predas do kraja januara sledece godine (da bi imao vremena da dodjes do pasosa ukoliko je grlo recimo rodjeno krajem decembra), normalno je da imas razlicite uzraste na gazdinstvu.
E sada, vodis racuna za svako pojedinacno grlo da ispostujes da:
1. Bude kod tebe minumum 6 meseci
2. Da ga predas najkasnije 18 meseci od dana podnosenja zahteva za novac
3. Da posle predaje grla u narednih 15 dana posaljes prijemnicu da si predao grlo klanici (pojedinacno ili grupno, kako ti zapadne)

Nadam se da sam ti pomogao
 
Jesi kolega, pomogao si mi. Malo me je to bunilo, jer sam cuo da se ti papiri (otpremnice) predaju sve zajedno.
 
prosle godina 06.10.2014. predao sam za subvencije jos nista, dali ima neko ko je isto predao u oktobru a da je dobio? Pitam zato sto je moj komsija predao cini mi se oko 22 septembra a dobio je pare pre Svetog Nikole.
 
Ja predao 3.11 i jos nista.Jel sad nema subvencija za telad koja su oteljena krajem 2014 ja kupio danas dva komada,dali da predajem uopste?
 
10962177_824645487582072_1251989493_n.jpg

10965638_824645534248734_1919099572_n.jpg

1050e njih dva dal je puno **greška li ga al telad su lepa odmah jedu...Telad su iz Adasevaca od coveka licno.
 
evo informacija, danas zvao upravu u sabcu, kazu nije radjen oktobar uopste kada sam ja predao, sele se za bg pa kad se raspakuju onda ce valjda
 
Za subvenciju za tov junadi za 2015godinu jer moze da se predaju papiri za grla rodjena u decembar 2014 a mi smo ih kupili pre dva dana i na pasosu pise da su grla dosla na nase gazdinstvo tada.Unapred hvala na odgovoru.
 
Za subvenciju za tov junadi za 2015godinu jer moze da se predaju papiri za grla rodjena u decembar 2014 a mi smo ih kupili pre dva dana i na pasosu pise da su grla dosla na nase gazdinstvo tada.Unapred hvala na odgovoru.

moze,ja sam prosle godine imao to iskustvo,kupio ga u oktobru a preneo u januaru i oni mi odbiju zahtev za subvencije bas iz tog razloga sto sam ga preneo 2014god,i podnesem opet za 2014 i dobijem pare.
 
Da, moze. Ti si postao vlasnik u 2015. godini, i od dana kupovine treba da prodje 6 meseci pre nego sto ih predas klanici. Znaci, mozes podneti zahtev u ovoj 2015. godini.
Na kraju krajeva, nema sta da izgubis.
Inace, prava za agrarna placanja se upravo ovih dana preseljava za Beograd, a sto se tice tovne junadi, od ove godine bi prvo trebalo da se grla predaju klanici, pa tek onda da se podnese zahtev za podsticaj. Ovo nije 100% sigurno, ali je po meni ovo dobar predlog.
Dosta ljudi podnese zahtev, dobiju novac a onda se predomisle i zele da prodaju nekome drugom za vecu cenu, umesto klanici. Ovako, ako predas klanici, trazis novac i gotovo. Nema nikakvih problema.
Sa druge strane, malo bi bilo kontradiktorno, jer ovih 10.000 din se dobija da ti taj novac pomogne dok tov traje da ishranis grlo. Videcemo kako ce biti.
 
Nazad
Vrh