Subvencije za tov junadi

Nisam ni sumnjao da nece izvrsiti sve uplate prema kako oni strucno kazu seljacima ipak izbori su cudo.
 
Stigle pare za 6 komada predao krajem decembra. Kupio 400 litara goriva i to je to, idemo u krug. Ipak se okrece.
 
drugari danas sam dobio resenje da sam odbijen za subvencije koje sam podneo u januaru ove godine.Obrazlozenje glasi iako su telad svi rodjeni u 2013,ja sam morao da ih prenesem u 2013,a ne u 2014,jer je samo rok podnosenja do 31.01.2014.E sad ko je ovde lud. Kako sam mogo da kupim telad od 5 ili 1 dana starosti,ustvari mogo sam po njima.
 
Ja nisam dobio subvencije,predao polovinom oktobra.A ministar sinoc obecao da ce sve biti danas isplaceno.Kome treba da se naje#em mame da dobijem pare?
 
drugari danas sam dobio resenje da sam odbijen za subvencije koje sam podneo u januaru ove godine.Obrazlozenje glasi iako su telad svi rodjeni u 2013,ja sam morao da ih prenesem u 2013,a ne u 2014,jer je samo rok podnosenja do 31.01.2014.E sad ko je ovde lud. Kako sam mogo da kupim telad od 5 ili 1 dana starosti,ustvari mogo sam po njima.
Au al su me z**bali, ja isto kupio 14 komada oteljeni krajem decembra 2013 zvao upravu za agrar oni mi rekli da mogu da prijavim za subvencije za 2014, znaci i ja sam ispusio. Ako me zeznu ima da idem tamo da ih bijem sve redom !
 
Au al su me z**bali, ja isto kupio 14 komada oteljeni krajem decembra 2013 zvao upravu za agrar oni mi rekli da mogu da prijavim za subvencije za 2014, znaci i ja sam ispusio. Ako me zeznu ima da idem tamo da ih bijem sve redom !

Za telad iz decembra rodjeni mozes da podneses u2014 god.Imali mogucnosti da telad iz novembra rodjena ,a januaru kupljena da se za njih podnesu subvencuje za 2014.
 
Da ne psujem po forumu,a rado bih reci cu samo ovako,da me drzava stimulise da ne NE BAVIM poljoprivredom.
Zvao sam ministarstvo danas,kazu da mi zahtev jos nije obradjen.Kulturno pitam kako su svi dobili pare a ja nisam i tek onda mi rece da cu biti odbijen jer se pri registraciji gazdinstva nisam izjasnio da imam telad,koju nisam ni imao do jula.Coci je vec pisao o tome i psihicki sam se pripremio,ono sto mi nije jasno je koji broj goveda da upisem pri registraciji?ako upisem sadasnjih 8 komada,a na leto kupim jos npr.10 opet mi nece dati subvencije jer nisam tu telad upisao,a ja nisam baba vanga da znam sta cu i koliko kupiti.Bio bih zahvalan ako ima neko da mi pojasni.
 
Jednostavno nisu te imali u registru kao domacinstvo koje se bavi i stocarstvom ,tako je i moj stric izvisio za 2 krave.
Ove godine pri preregistraciji (ako je nisi obavio) unesi sadasnje stanje na domacinstvu ,i to ce biti dovoljno da te i ubuduce smatraju za domacinstvo koje se bavi stocarstvom.
 
Nista te ne kosta da upises 20 kom pri registraciji, ako ti dodje vet ins kazes prodao si ih jer nisi mogao da ih ishranis ,morate shvatiti da nas pomazu ali pri unistenju pogotovo stocarstvo.
 
Drigari da li mogu ja da podnesem zahtev za subvencije sad u 2014toj ako su telad rodjena u oktobru i novembru 2013,sta kaze uredba,pravilnik.Posto su mi za ovu telad odbili subvencije za 2013 godini zato sto ih nisam preneo na moje gazdinstvo u 2013toj. Ja sam razumeo uredbu da se subvencije dobijao za tu godinu kada su rodjena telad?
 
Ja sam juce zvao od 11 do 12 i od 14 i 30 pa jedno dvesta puta,stalno zauzeto,jedva dobijem oko 15 casova trazim da mi posalju odbijenicu da sam miran kazu mi da je moj slucaj u nadleznosti beograda i da mozda i dobijem pare ali cu morati da ih vratim.ako uplate dobice budzu marijanovu:osmeh:
 
ja sam dobio subvencije za 7 bikova i iz 2012. u oktobru 2013god,bio sam obavezan da iste prodam do 31.3.2014. Od polovine februara sam ih prodavao jurio nakupce koji kasnije prodaju mesaru,zvao mesare nikom ne treba i sad fino moram da vratim pare naravno sa kamatom!!!!drzavo bas ti hvala sto mi pomazes u razvoju!
 
ja sam dobio subvencije za 7 bikova i iz 2012. u oktobru 2013god,bio sam obavezan da iste prodam do 31.3.2014. Od polovine februara sam ih prodavao jurio nakupce koji kasnije prodaju mesaru,zvao mesare nikom ne treba i sad fino moram da vratim pare naravno sa kamatom!!!!drzavo bas ti hvala sto mi pomazes u razvoju!

nemoj zajebavati.o Boze,pa kolika je kamata?u februaru sam i ja hteo prodati,cekao do 15marta .i jedva prodao
 
ja sam predao za 6 i dobio pare kada sam prodao kupac mi dao za 5 bika potvrde za 1 bika mi nije dao i sta sada ja da radim ne javlja se na telefon niti mogu da ga nadjem?I dali treba da im poslajem potvrde nazad sto sam dobio od mesare?
 
Nazad
Vrh