Subvencije za tov junadi

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.378
Lokacija
Stara Pazova
Koliko mi je poznato, većina stočara nije dobila prošlogodišnje premije za tov junadi.
Do sada iz ministarstva poljoprivrede nema ni reči o subvencijama u stočarstvu za 2009. godinu.
Da li to znači da ih neće ni biti?
 
Kolege stocari, izgleda da ce biti ove godine kobasica kolko voleš! ::lose::
Sem onih Famoznih 12000/ha nema nicega. Ste videli sta se desilo u Novoj Crnji?
Sad ce to ici lancano. Danas Mlekoprodukt, sutra Salford. Ljudi ce ostajati bez icega jer nece imatida vrate kredite koje su uzeli da bi ulozili u objekte, opremu i junice.
Srecom, nemam nikakav kredit, tako da jedino u gore pomenutom slucaju mogu da jem kobasica i ostale djakonija od govedjeg mesa.
 
Hajde, laku noć svima.

Možda sutra ministar izvuče nekog zeca iz šešira, pa nas obraduje sa premijama.
 
necu da se hvalim ali ja sam prosle godine dobio nesto para za tov junadi,mada kako i zasto neznam, ovde u selu smo svi iste papire predavali i svi dobiju da dopune dokumentaciju a ja ne, jedino ja predam zahtev za 30 kom. a dobijem pare za 24 kom i to po 7000. din po komadu, mada po pasosu imam i meleze i simentalce a zna se da zu melezi bili 3500(mislim) a oni mi isplatili tih 24 po 7000,neznam kako.
 
Ovi kao da žive na nekoj drugoj planeti...



Podsticajne mere Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede u mlekarstvu

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede planira da i u tekućoj 2009.godini i dalje subvencioniše mlekarski sektor, kroz donošenje nekoliko uredbi.

Premija za mleko;


Premija za mleko će se isplaćivati kvartalno po litru isporučenog mleka u iznosu od 1 dinar, za mleko čiji kvalitet odgovara pravilniku o kvalitetu mleka.


Premija se uvećava za 1 dinar za svaki litar isporučenog mleka za mleko E klase, koje ispunjava sledeće uslove:

maksimalno 400.000 somatskih ćelija;
maksimalno 100.000 mikroorganizama.


Da bi podnosilac zahteva ostvario pravo na premiju neophodno je da preda 2.500 litara mleka po kvartalu, (to znači mesečno 833 litra,odnosno dnevno 27,7 litra po korisniku premije);


Grla kao i proizvedeno mleko od njih, koji nisu obuhvaćeni ovom Uredbom nalaze se van svih tokova kontrole, ovakvo mleko je manjeg kvaliteta po pitanju higijene i njegovo konzumiranje u nepasterizovanom stanju često izaziva bolesti.
Svakako treba napomenuti da će inplementaciju novog načina premije za mleko omogućiti donošenje novog pravilnika o kvalitetu sirovog mleka koji u potpunosti definiše kriterijume kvaliteta sirovog mleka usklađenog sa direktivama i standardima EU.


Program razvoja i unapređenja stočarstva – mere selekcije;


Sprovode stručne službe koje se javljaju na konkursu. Selekcija stoke ima za cilj da unapredi genetski potencijal stoke, u cilju povećanja produktivnosti i proizvodnje u smislu veće i kvalitetnije proizvodnje mesa, mleka, jaja, vune, meda.


Genetsko unapređenje stočarstva,

Podsticajna sredstva utvrđuju se po grlu po vrstama stoke, u iznosu od:
12.000 dinara za kvalitetne krave (4-100 grla, M.P. 3-100 grla);
2.000 dinara za kvalitetne ovce (30-100 grla) i koze (10-100 grla);


Nabavku osnovnog stada;


Po osnovu ove uredbe ministarstvo subvencioniše nabavku osnovnog stada u govedarstvu, ovčarstvu i kozarstvu u procentu od 40% i 50% bespovratnih sredstava;


Unapređenje kvaliteta mleka - oprema za mužu, distribuciju i skladištenje mleka (muzilice, kompletni linijski sistemi muže, izmuzišta i laktofrizi) u procentu od 40% i 50% bespovratnih sredstava;


Izgradnja savremenih objekata za smeštaj životinja (goveda, ovaca i koza) u procentu od 40% i 50% bespovratnih sredstava.


Izgradnja objekte za smeštaj stočne hrane (silaže i senjaci), u procentu od 40% i 50% bespovratnih sredstava;


Oprema za farme (automatske pojilice, automatske hranilice za davanje koncetrovanih hraniva) u procentu od 40% i 50% bespovratnih sredstava;


Mehanizacija za pripremu i distribuciju stočne hrane na gazdinstvu (kosačice, prevrtači sena, balirke i miks prikolice), u procentu od 40% i 50% bespovratnih sredstava;


Investicije u objekte za manipulaciju, odlaganje i tretiranje stajnjaka, u procentu od 40% i 50% bespovratnih sredstava, kao i sve ostale Uredbe koje kvalitetno i kvantitetno utiče na proizvodnju mleka.


U cilju povećanja izvoza, smanjenja domaćih zaliha mleka a samim tim i povećanja domaće proizvodnje, Ministarstvo poljoprivrede će i u 2009. godini među proizvodima koji podležu stimulaciji izvoza uvrstiti i mleko sa subvencijom od 15% na vrednost izvežene robe.


A ono "program unapređenja stočarstva" i "u cilju povećanja izvoza" im je vrhunac cinizma, kada se sagleda trenutno stanje stvari.
Čini mi se da su ovo napravili tako da malo ljudi uopšte i ispuni uslove za subvencije.
 
Ista je situacija i u voćarstvu i vinogradarstvu. Podsticajna sredstva za 2008 još nisu isplaćena a ni uredba za 2009 još nije donešena
 
Gde si se upznao sa takvom informacijom da nema subvencije za bikove. Nešto sam tako slutio, i samo sam se pitao kada će da nešto slično objave, ali nisam do sada nigde pročitao.
 
pričao sam sa pomoćnikom ministra ovo ti najozbiljnije kažem jer i ja tovim po40 bikova
 
za koje krave oni ove godine daju podsticajna sredsta samo umaticene ili mlecne kao sto sam danas slusao u znanju na poklon i sta im to znaci mlecne krave :sta:
 
Znaci da mora da imaju proizvodnju od min 27 litara dnevno ili 2500lit po kvartalu!!!!! :sta: ::lose:: :udri: Izmislice svakojake nebuloze samo da ne daju ::novac:: ! ::jako_besan::
 
subvencija za tovnu junad u 2009.godini neće biti , meni nije isplaćeno još uvek za 2008. ,ako zna kada će to biti, ali zato nam sada nude: ako platimo penzisko osiguranje daće nam 40% od uloženog kapitala za izgradnju farmi i silosa.
Farmer iz Ribarske reke-Kruševac ::traktor::
 
koja to krava ima 27 litara mleka :sta: :sta:i kako ce oni to da provere da nece da dodju da ih muzu :zli:
 
Ja hranio junad prosle godine 7 komada, podeo zahtev za subvenciju, inspektori dosli videli
otisli, u novembru dobio resenje da se odobrava isplata subvencije ali novaci jos nestizu.
 
nisam dobio premiju za 66 bika. Slali su mi inspekciju u kontrolu pre 5 meseci.Sigurno trazili neku gresku.Medjutim,sve regularno,inspekcija odobrila uplatu,a para nigde. Jos zanimljivije je sto sam ostvario pravo na premiju kada je evro bio 75,00,a na sajtu Ministarstva trubeli 90 evra po biku. A poljoprivredni krediti _podsticajni_ vezani za evro.
 
Nazad
Vrh