Subvencije za tov junadi

Cim je ministar najavio povecanje sa 10.000 din na 15.000 za svako predato tovno grlo, samo sam se pitao u kom ce pravcu oni to sebi nadomestiti. I evo, pojavi se nacin.
 
Сумирао бих овај нови правилник што се тиче захтева за тов јунади:

  • Захтеви се подносе од 1. фебруара до 31. јула.
  • Захтеви се подносе за грла предата кланици или извезена од 1. јула прошле године до 30. јуна ове.
  • Може се поднети највише три захтева.
  • На једном захтеву мора бити најмање три грла.
Од другог наведеног правила одступа 2019. година зато што се у наведеном року (1. фебруар - 31. јул) подноси за грла предата од 1. октобра 2018. до 30. јуна 2019. (значи не од 1. јула 2018.

Неки ситни произвођачи ће овим бити оштећени. Нпр. ако након 15. октобра до 30. јуна предају само једно или два грла, за њих нема субвенције без обзира колико предају касније у току године. Или ако немају много мораће да чекају можда и до године да не би ризиковали да остане мање од три за захтев.
 
Opet ce biti snalazenja. Prodas fiktivno komsiji tovno grlo, napravis male troskove oko prevoda, komsija posle preda recimo tri grla umesto dva i eto. Mora se.. Samo da se ispostuje koliko mora grlo minimum provesti na gazdinstvu tj napraviti taj fiktivan ugovor ranije da se i ta stavka ispostuje.
 
Opet ce biti snalazenja. Prodas fiktivno komsiji tovno grlo, napravis male troskove oko prevoda, komsija posle preda recimo tri grla umesto dva i eto. Mora se.. Samo da se ispostuje koliko mora grlo minimum provesti na gazdinstvu tj napraviti taj fiktivan ugovor ranije da se i ta stavka ispostuje.
Koliki je taj vremenski period?
 
Mislim da mora da se saceka uredba da vidimo da li je povecanje istinito ili ne. Ovo je samo izmena pravilnika
 
Povecanje subvencije za 5000 din oko 40 eura i to ako bude i kad bude a cena bikova pala sa 2,4 e na 2.1 e oko 150 eura po biku **greška ti povecanje
 
Mislim da stoji u uredbi bar 6 meseci a da max nije definisan, ali da bi junad ostvarila subvenciju moraju biti mladja od 2 god, znam da kad sam prodavao neke jalove junice da su me pitali pri kupovini da nisu starije od 22 meseca zbog subvencije
 
Koliko dugo junad mogu da budu na gazdinstvu da bi se ostvarila premija ,minimum je 6 meseci a koliko je maksimum to me zanima

Морају бити најмање 120 дана, то је одређено Законом о подстицајима у пољопривреди и руралном развоју, члан 25:

Подстицаји за тов јунади утврђују се у минималном износу од 10.000 динара по грлу у тову.


Подстицаји из става 1. овог члана остварују се ако је товно грло намењено за производњу меса провело у власништву лица из члана 20. став 1. овог закона најмање 120 дана, након чега је предато кланици или је намењено извозу.


Подстицаји из става 1. овог члана остварују се једанпут за период трајања това.

Што се тиче износа...

Ne videh ja nigde u novom pravilniku da je povecana subvencija po grlu.....:sta:

Mislim da mora da se saceka uredba da vidimo da li je povecanje istinito ili ne. Ovo je samo izmena pravilnika

Износ подстицаја је Законом одређен на најмање 10.000 (као што сам цититирао горе). Међутим, Влада уредбом одређује износ и може да повећа (колико сам видео, она није то урадила ни за један подстицај). За прошлу годину, подстицаји су били одређени Уредбом о расподели подстицаја у пољопривреди и руралном развоју у 2018. години. Та уредба је била донета 8. марта 2018.
 
Износ подстицаја је Законом одређен на најмање 10.000 (као што сам цититирао горе). Међутим, Влада уредбом одређује износ и може да повећа (колико сам видео, она није то урадила ни за један подстицај). За прошлу годину, подстицаји су били одређени Уредбом о расподели подстицаја у пољопривреди и руралном развоју у 2018. години. Та уредба је била донета 8. марта 2018.

Ja sam isto to napisao samo skraceno, a moze i takodje ukratko da ne verujem dok ne vidim svojim ocima uredbu :osmeh: A nebitna je nama sad uredba za 2018 godinu. Bitno nam je kad ce ta "krovna" uredba, kako su je par puta nazvali ministar i direktor uprave, biti odredjena za 2019 godinu.
 
Mislim da stoji u uredbi bar 6 meseci a da max nije definisan, ali da bi junad ostvarila subvenciju moraju biti mladja od 2 god, znam da kad sam prodavao neke jalove junice da su me pitali pri kupovini da nisu starije od 22 meseca zbog subvencije

Mislim da se to odnosi samo na junice,jer cini mi se da sam negde nacitao da junica posle 22 meseca spada u kategoriju krave.
 
Drugar ima junad vec su 15 meseci kod njega na gazdinstvu uzeo male dok je podigao pa nema rane pa rodila godina sad ih je dobro napucao ,sad ceka cenu pa se oteglo da ga ne odbiju za subvenciju
 
Mislim da je maksimalna starost bikovi, junice do 24 meseca , kao i za umaticene junice da moraju se oteliti u intervalu od 24-36 meseca starosti.
 
19 septembra natovario u oktobru podno zahtev za subvenciju i dobio pare u decembru.Stigle pare pre resenja.
 
Nazad
Vrh