Ulja i maziva!

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
Sam naslov govori o ovoj temi! koja ulja koristite za vase traktore pa cak i za automobile ? i koja maziva preferirate za koju namenu i njihove cene!

Ja sam danas kupio OMV ulje 15W 40 superdiesel za rusa pa cemo videti kako se pokazao 290 din litra!
 
Ja isto koristim OMV supertruck, kupim ga na bure pa sam miran jedno vreme!
 
ja sam uzeo super diesel 15 w 40 , mislim da je supertruck 20w 60 il tako nesto! sta znace tacno te brojke?

@mityo
kako se pokazalo to ulje kod tebe?
 
Koristim FINKE mineralno ulje AVIATICON TURBO SAE 15W-40
Menjao sam ga na 200 radnih sati i još je bilo dobro.Sledeće menjanje na 250rh pa će mo da vidimo. :ppozdrav:
 
Ja sam sa njim zadovoljan pogotovo ako gledam odnos cena/kvalitet koristim ga vec 2 godine i u traktore i u auto (suza 1.6 diesel) Pre sam koristio Pristal... neznam tacno oznaku a i omv sam kupio od pristalovog dilera! Moje OMV supertrack je SAE 15w40 a seljacki tumaceno sto je broj veci to je ulje gusce! Vece brojeve preporucuju leti a manje zimi... :cao:
 
jel ko cuo ili koristio Dinara ulje, ogrebao sam se za 10 l ne znam dal da ga sipam u traktor. Inace je SAE 40.
 
Dragan18 je napisao(la):
ja sam uzeo super diesel 15 w 40 , mislim da je supertruck 20w 60 il tako nesto! sta znace tacno te brojke?

@mityo
kako se pokazalo to ulje kod tebe?
te brojke pokazuju gustinu ulja,kad naucis kako se ulje koje gustine obelezava sve ti bude jasno....inace jedno od najboljih ulja je castrol turbomax pa jos neki brojevi koji variraju u zavisnosti od stanja motora da li je nov ili pred generalnu,ali u kamionu to ulje izdrzi ili se menja na 35.000 km,ta informacija je sigurna jer mi brat ima kamione pa menja na tolkiko kilometara.
 
za mašine do sada sam koristio Galax-ova (Beograd) ulja svih tipova i namena. Uvek kupovao na bure direktno iz fabrike, ali sam dobio proverenu informaciju da su počeli da 'muljaju' u zadnjih pola godine od kada su prodati. Konkretno, za motorno ulje prešao sam na LUK Oil-ovo Авангард. Ima da se kupi na bure od 50 litara i košta 11.000 din sa pdv. Naravno za novije i kvalitetnije mašine ne bih rizikovao - samo Castrol.
 
Ako je neko ulje kopirano onda je to Castrol definitivno. NJega je dosta firmi kopiralo a mislim i da to jos rade. Po nagovoru dosta ljudi koje poznajem koristio sam Bison ulje ( dosta ga nahvalise ) a sada koristim MOLL .
 
da tako su nam rekli u servisu da u menjac ide ulje BISON 10-30w al neznam zasto neide ono gusto 80 kao sto ima u ostalim traktorima? koje bi po vama trebalo koristiti ulje u menjacu i hidraulici? posto u hidraulici imam ulje kao u menjacu znaci ono BISON 10-30w javlja mi se problem na hidraulici da kada je ulje hladno dize bes problema samo kad se zahreje polako podize i sa vecim gasom neke teske masine!na leru skoro da nece da dize bes gasa npr setvospremac od 900kg?sta mislite u cemu je problem?
 
Sredis na seljacki nacin! Sipas 90ku ulje u kantu na to dodas 20-30% tavatne masti i sve izmesas mikserom za farbu(sto se stavlja na amerikaner) Kod mene je to u reduktorima na K2 i na tarupu i na slicnim mestima! Dovoljno je gusto da podmazuje u najekstremnijim uslovima i opterecenjima a istovremeno i dovoljno retko da curi pa nema problema kao sa tavatnom masti da zupcanici rasteraju mast pa idu na suvo!
 
Nazad
Vrh