Ulja i maziva!

Мене интересује за Фрадове филтере за нафту 36.18.05/130 и уље 43.27.03/110
 
Sto se tice za ulje hengst je h17w04 nasao kao uporedni a spram njega na netu je P559418 donaldsonov,tako da nebi trebalo da bude nikakve greske.A ovaj za naftu 4 je nasao hengst kao zamenski za njega,svi imaju isti navoj ali verovatno je neki malo duzi a neki malo kraci,p550440 je donaldsonov ali navode da je sekundarni filter tako ako idu 2 filtera mozda primarni nije isti kao taj i treba drugi ili ako idu 2 istih ili samo 1 to je to.To je ovaj,kupio sam jedan rezervni za daic 912 6-taka.

20190123_105512.jpg

 
Ima li neko iskustva i kakva su sa uljem za transmisiju NISOTEC PREMIUM 10W30...?

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
Ma odradiće posao i ta tovatna mast (za takve potrebe). Naravno, samo ako je osetno jeftinija može i da se isplati.
...
Verovatno se mislilo na Bison 10W-30. Može da ga zameni bilo koje ulje sa istim (sličnim) specifikacijama, STOU i 10W30.
Ako se koristi za motor onda treba posebno obratiti pažnju na ispunjene standarde, za hidrauliku i transmisiju praktično bilo koje STOU ili UTTO.
80W-85 je praktično isto to, a i neka 80W su skoro tu negde. Naravno, SAE 10W-30 je baš idealna viskozna gradacija, pa ako ste bili zadovoljni onda jurite baš takvu (10W30).
Na primer:
Nis Traktol premium (10W30) je UTTO tako da nije za motor ali za sve drugo će biti o.k.
FAM Super Traktol je vrlo dobro STOU ulje (za motor ispunjava API CF-4/CE/SF te ACEA E2 (vrlo dobro).
Total Multiagri Super 10W-30 je vrlo slično prethodnom (API CF-4).
No, Harvest Masterfarm je API CG-4 te prethodna dva nisu 100% kao ovo.
CG-4 (ako je baš za motor) imaju Mannol (Pemco), Ravenol, MOL
Ponavljam za transmisiju i hidrauliku API CG-4 nije od značaja.
 
Moze li koji savet i komentar oko ulja koje je greskom sipano u motor imt 549?
i5p1co.jpg

Znam da je ulje u redu ali nisam siguran koliko je dobro u takvom tipu motora....
 
Koristio sam do sada za mješavinu u motornoj pili Jonsered 2159 ulje Husquarna LS+. Trgovac mi nudi Zweitaktol od Divinola po upola manjoj cijeni. Mogu li ga bez bojazni koristiti?


 
Meni je predstavnik Divinola pričao, da je njihovo ulje u stvari ulje koje Stihl brendira.
Neprovereno, ali mislim da sa ovim uljem nemože biti greške.
 
Mislim svakako @Stalker kao strucnjak moze dati najvalidniji odgovor na pitanje ali na tom ulju su navedeni najveci trenutni standardi za kvalitet i jaso fd cak i global gd + pise da u sebi ima stabilizator goriva...best of the best odnos kvaliteta\cene i pre svega za date potrebe koriscenja.Mozes i motul 510 2t da sipas-isto extra ulje verovatno su i cenovno slicni-ja njega koristim.
 
Ne znam da li je tačno (za Stihl-Divinol) ali Divinol je o.k. brend (ima i priličan broj zvaničnih odobrenja, verovatno i ova koja navodi).
Za daleko manju cenu se svakako isplati (kvalitet je "tu negde" ako nije bolji ili "isti" ili ISTI).

- - - - - - - - - -

Ono LM ulje je odlično. I (naravno) sasvim odgovara IMT 549.
Mislim da je bilo o tome (i više puta):
Pomalo je "overkill" (preterano), ali ne previše (u principu CI-4 je još bolje ali još manje isplativo).
Neki optimum su API CG-4 ili CF-4, minimum je CD (u principu vrlo dobro je i CE ali takvih ulja je malo (uglavnom STOU ulja)).
 
Ja uzeo za sledeću zamenu ulja u VW-u Addinol, sintetiku 5-40.
Preporuka iz nemačke gde je ovo ulje izuzetno popularno.
Kupio kod zvaničnog zastupnika..
Jeli neko već koristio?
 
Addinol je o.k.
Da, popularno je u Nemačkoj (njihov brend). Pravi se (barem je bilo, da li je još, teško je reći) u Holandiji.
Cene su povoljne.
Imaju veliki broj zvaničnih odobrenja (za jednu tako malu (srednju) kompaniju). Uglavnom, nemački proizvođači (vozila) su uglavnom dobro pokriveni zvaničnim sertifikatima.
 
U predstavništvu mi rekoše da je fabrika u Hamburgu.
Nije baš ni jeftino, 5l me izlazi 3600 din.
Ipak računam na faktor originalnosti, jer Castrol koji sam do sada koristio i papreno plaćao, vidim po svim buvljacima, po skoro upola nižoj ceni.
A da se cimam i donosim iz Nemačke, nešto nemam volje..
 
Castrol je odavno macka u dzaku, cak i distributeri imaju problem jer cesto menjaju ambalaze pa bude problem sa lagerom jer tesko je prodati staru ambalazu.
 
Pa da...sta dobijas ako kupujes premium\skup brend ako nisi siguran da je original,bolje kupiti neki i manje poznat ali original sa trazenim specifikacijama.Ne rendise castrol 24 karatno zlato u ulje...eventualno malo titaniuma.
 
Nazad
Vrh