Ulja i maziva!

@stalker, koje po vama najbolje ulje na nasem trzistu koje se moze kupiti za traktor, kombajn? Nema veze cena, nego cisto kvalitet, interval zamene.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Poštovani,

Toliko pametan nisam. To je toliko teško reći da sam zbog toga i počeo da pišem blog (pre 9 godina).
Pitanje je vrlo uopšteno.
Ako su u pitanju starije mašine (API CD zahtev), onda su API CF-4 ili CG-4 ulja (15W-40) najbolji izbor. Tu čak dajem prednost proizvođačima iz regiona, počevši od Modriče koja koristi svoja HC ulja i u uljima sa nižim specifikacijama, ali i sve ostale renomirane firme.
Naravno, isplativnost jako zavisi od cene.
Kod novijih mašina (naročito Euro 4 ili novijih) treba pratiti zahtevano odobrenje i naći ulje koje vam se najviše sviđa ili najviše isplati.
Uopšteno govoreći kod teretnog programa su razlike manje nego kod automobila a još manje nego kod motocikala, pa cena baš igra veliku ulogu.
No, tu su veliki proizvođači vrlo blizu sa cenama (bliže nego kod automobila) pa često predstavljaju vrh konkurentnosti.
Sva ulja "mejdžorsa" (Shell, Mobil, BP/Castrol, Total, Chevron/Texaco) su sigurno sam vrh po pitanju kvaliteta, iako su tu negde i druge velike kompanije, npr. Fuchs, Valvoline, Lukoil i drugi.
Članstvo u ATIEL-u je takođe dobar vodič a listu možete naći na:
https://atiel.org/about-us/our-members
Naravno, članstvo u elitnom klubu i košta, pa nije jedino merilo. (zapaziti da Lukoil nije jedina ruska kompanija)
Sasvim su o.k. i npr. Liqui Moly, holandski Kroon, Ravenol, pominjane kompanije iz regiona (Modriča, iNA, NiS), i mnogi drugi.
 
Hvala kolega Stalker. :ppozdrav:

Najjeftinije je ulje pod 2 (INA Super Max 15W-40). Pakiranje od 10 lit stoji 34,4 eura. To mi je dovoljno za 2 godine. Vjerujem da mu neće smetati ako pola kanistera ostane za promjenu godinu dana kasnije. Radim malo sati (oko 130) pa ulje mijenjam svake godine prije početka proljetnih radova.
 
Ja licno mislim da Modrica ima fenomenalna ulja i za starije i za novije masine i da su cene vrlo pristupacne i da nema potrebe traziti bolje. Pokrivaju kompletano sve od motora do menjaca.
 
Ja koristim Modricina ulja i za motore i mjenjace i hidrauliku. paorpaor koristim vec duzi ni godina Jd fluid modrica za traktore Jd i nikad nisam imao problema.
 
Podrazumeva se da Modriča može koristiti i za novije motore (Euro 4, 5 i 6). Možda sam bio malo neprecizan pa da dopunim:
- kod novijih motora ponekad nedostaje neko (specifično) odobrenje, pa na to treba obratiti pažnju (i naravno, većina je "nivo kvaliteta" a ne zvanično što je od značaja kod sasvim novih mašina (motora), naročito ako su u garanciji. Inače su uporediva sa uljima vodećih proizvođača ... no i ne mnogo jeftinija (na žalost), no kvalitet vuče i cenu i tako to ide.

- - - - - - - - - -

Hvala kolega Stalker. :ppozdrav:

Najjeftinije je ulje pod 2 (INA Super Max 15W-40). Pakiranje od 10 lit stoji 34,4 eura. To mi je dovoljno za 2 godine. Vjerujem da mu neće smetati ako pola kanistera ostane za promjenu godinu dana kasnije. Radim malo sati (oko 130) pa ulje mijenjam svake godine prije početka proljetnih radova.

Nije problem ... možete koristiti i posle godinu dana samo dobro zatvorite kanister i čuvajte ga na suvom mestu (bez direktnog sunca i visoke temperature).
 
Hvala kolega Stalker. :ppozdrav:

Najjeftinije je ulje pod 2 (INA Super Max 15W-40). Pakiranje od 10 lit stoji 34,4 eura. To mi je dovoljno za 2 godine. Vjerujem da mu neće smetati ako pola kanistera ostane za promjenu godinu dana kasnije. Radim malo sati (oko 130) pa ulje mijenjam svake godine prije početka proljetnih radova.
Promijeni ulje na kraju sezone, a ne na pocetku, da motor ne prezimi sa starim uljem. Koliko ja procitah, to staro preko zime gricka motor valjda sumpor tacnije.
 
stalker
user-offline.png

Hvala lijepa :ppozdrav:


sova
user-online.png

U mojem traktoru je predviđena izmjena na 300 rh ili jedanput godišnje. Ja godišnje odradim tek malo iznad 100 rh, dakle ulje još nije niti na polovici potrošenosti. Nekako mi je na proljeće lakše (toplije je) promijeniti ulja u svim strojevima.
Inače kad bih godišnje radio preko 200 rh sigurno bih, unatoč hladnijem vremenu, uvažio tvoj prijedlog.
 
@Stalker cestitke i da dugo sluzi novi auto a i boja mi se vise dopada od sive...malo je unapred pitanje ali verovatno vec znas sta ces mu sipati kad izadje iz garancije?
 
Hvala!
Još je rano ... ali padalo mi je na pamet šta posle (garancije).
Mislim da ću početi sa Total INEO MC3 5W-30 ... bar prvih par godina, a posle ili originalni Elf ili Total Quartz 9000 ili samo MC3 ali u 5W-40.
Btw. ovlašćeni servisi u automobile starije od 5 godina sipaju Motrio ulja, što bi mogao biti samo premaskirani (i jeftiniji) Elf.

- - - - - - - - - -

stalker
user-offline.png

Hvala lijepa :ppozdrav:


sova
user-online.png

U mojem traktoru je predviđena izmjena na 300 rh ili jedanput godišnje. Ja godišnje odradim tek malo iznad 100 rh, dakle ulje još nije niti na polovici potrošenosti. Nekako mi je na proljeće lakše (toplije je) promijeniti ulja u svim strojevima.
Inače kad bih godišnje radio preko 200 rh sigurno bih, unatoč hladnijem vremenu, uvažio tvoj prijedlog.

Svako ima svoje razloge i poštujem ih. Ipak, pridružujem se savetu da je bolje ulja (tečnosti) promeniti pred zimu, naročito ako se mašine (vozila) ne upotrebljavaju ili vrlo malo upotrebljavaju.
 
Mi smo ih koristili dok je bila njihova prodavnica u selu, za Rakovicu 65, i bila su dobra. Od kad nema prodavnice u selu prešao sam na druga ulja. Imali su super kante od 10l, kad posle iz njih sipaš gorivo u traktor nema da se podlizuje, šteta što ne mogu više da nađem takvih kanti...






















žao mi je
 
Mogul ulja su solidna ulja niske cene.
Ulja su iz Češke, brend je unutar neke veće grupe (zaboravio sam im ima) ali je u suštini to proizvodnja Paramo rafinerije (koja proizvodi i bazna ulja) u Češkoj.
 
Ja koristim Mogul ulja...
U više varijanti i vozila...
U auto Škodu, već 20 i nešto godina, za menjač SAE80 i motor 15W-40....
Sad sam skoro menjao u traktoru u menjaču, uzeo sam Mogul SAE90 kantu od 10 litara .... :osmeh:
Dukej...
Zaista "ne podliva" naftu, i ja je volim zbog toga i koristim kao ambalažu za dizel gorivo...
 
Ja bas i nisam nesto zadovoljan. Sipao sam ga u kombajn, mercedes motor om 366la i trosio ga je dosta, a sledece godine sam presao na bison i nije ga trosio.
Radi se o 10w40
 
Bison svi kazu da ne trose motori, kao da je nakrkan aditivima.. Sta se moze cuti o Eni Agip uljima. Ja ih sad vec neko vreme koristim i jako se lepo pokazuju. Osim sto sam prevideo na jd4020 da zahteva zamenu na 100 sati, pa kad je presao 150 i dosao minus napolju ulje ae zgusnilo da ga nisam mogao ispustiti dok ga nismo zagrejali.
 
Mi smo ih koristili dok je bila njihova prodavnica u selu, za Rakovicu 65, i bila su dobra. Od kad nema prodavnice u selu prešao sam na druga ulja. Imali su super kante od 10l, kad posle iz njih sipaš gorivo u traktor nema da se podlizuje, šteta što ne mogu više da nađem takvih kanti...
Da nije možda ovo ulje i kanta
mogul-diesel-dtt-15w40-10-L.jpg
 
Da, takva je kanta. A da li je to ulje bilo ili neko drugo sad se više ne sećam jer se ta prodavnica zatvorila pre dosta godina. Bila je kod mosta.
 
Najbolje ulje koje sam koristio je Liqui Moly Touring High Tech Super SHPD 15W-40 i to jos daleko od nekih idealnih uslova a nije mrdnulo sa max crtice kako je sipano a i uopste rad\zvuk motora tj neki osecaj je dobar.@Stalker dali `samo` tht shpd 15w40 ima tbn20 kao super verzija? nisam uspeo da nadjem tu informaciju.
 
Nazad
Vrh