Ulja i maziva!

Da li neko ima iskustva sa motornim uljima firme Adeco iz Novog Sada?
 
@Stalker moze li par reci\misljenje o Cyclon uljima,prvenstveno sam uzeo gear hd\gl-4 sae 80w-90 posto na stanju nije imalo drugo sa tim trazenim specifikacijama -ima li potrebe za brigom ili su sasvim korektni po pitanju kvaliteta.
 
Cyclon ulja su vrlo dobra. Sasvim su korektni po pitanju kvaliteta (i niskih cena).
I nisu im sva ulja od recikliranih ulja, a i koja jesu to postrojenje je jedno od najsavremenijih u Evropi (Grčko-Holandska kompanija, investicija) ima i HC obradu pa su ta ulja na nivou standardnih baznih (a reciklati se dodaju kako gde, negde ne, negde manji procenat).
Sva ulja im imaju sertifikate, ta ako na etiketi piše da nešto ispunjava, 100% je tako.

Adeco ... ima solidne proizvode (opšte namene) a za ulja se NADAM da su makar solidna. S obzirom da su dugo godina na tržištu ne bi trebalo da bude brige, makar su zadovoljavajuća. Da li sva i u kojoj meri, to je ono što NE znam (nemam dovoljno informacija).
 
Ako je kolega Stalker raspolozen da napise neku rec, prodavac ga debelo nahvali. Uzeo sam za corsu C gsi, 1,8 125ks




- - - - - - - - - -

Odluka za kupovinu je pala iz razloga sto mislim da ga ne falsifikuju
 
Pa ... u tekstu na blogu 2009. (iz aprila) sam ga i ja nahvalio (kao da sam prodavac). Imao sam jako pozitivno iskustvo sa njim.
Ipak, vodite računa da je ulje dobro samo za motore koji NE troše (mnogo) ulja!! (dakle, relativno nova vozila do "peak-life" (zrele) faze životnog veka (20-80% pretpostavljenog). Ne mislim da se falsifikuje (takođe).
No, i neko obično 10W-40 bi bilo "skoro isto" ... ne očekujte čuda od MoS2-a on više pomaže (nekim, ne svim) menjačima. Možda je koristan pri kraćim relacijama (vožnja pri nezagrejanom motoru) na dugim slaba (do nikakva) vajda od njega (ako već nije i blago negativan uticaj).
Dakle, može i LM 10W-40 (nekoliko njih). Ako je motor u dobrom stanju, možda bi neko od 5W-40 ulja bilo još bolji (doduše skuplji) izbor, jer mu je to primarna viskozna gradacija (preporuka za motor).
 
Treba mi preporuka za brend?

Hocu sa uzmem sinteticko api-sj 5w30 za benzinsku kosacicu sa brigss & stratton motorom 4t.
 
Šišalice za travu se koriste samo za toplijeg vremena i u uputama za B&S motore preporučuju ulje SAE 30. Čemu koristiti skuplje multigradno ulje?
 
Šišalice za travu se koriste samo za toplijeg vremena i u uputama za B&S motore preporučuju ulje SAE 30. Čemu koristiti skuplje multigradno ulje?

Ja vidim po upustvu sae 30, 10w-30,sinteticko 5w30,5w30. Ne ide 5l u motor samo 300ml pa mogu da uzmem kvalitetnije ulje.Uzmem litar imam za 3 sipanja, nece da skodi.

Po upustvu sa sae 30 malo teze se pali, sa uljem 10w30 moze da troskari ulje.
 
Bilo koje 5w30 ulje za benzinske motore će poslužiti. Ja kupim na pumpi ono iz rafinerije Modriča.

Par puta sam koristio to sae 30 (kao namjenski za kosilice) i kad je zahladilo na par stepeni mislio sam da se nešto poremetilo sa motorom. Taman kad je istekla garancija ona trza, nemirno radi i ostali prateći efekti.

Naspem 5w30 i eno je sedmu godinu bez problema. Uvijek samo napumpam gorivo, potegnem uže i pali iz prve. :osmeh:
 
Stalker. Kakvo je ulje Delphi 5w-40 C3 za Isuzu 1.7 CDTI motor. Unapred hvala...

Vrlo dobro.
Delphi je dugi niz godina pravio Wolf (iz Belgije), verovatno i dan-danas (može biti i npr. Total), tako da je sve o.k.

- - - - - - - - - -

Bilo koje 5w30 ulje za benzinske motore će poslužiti. Ja kupim na pumpi ono iz rafinerije Modriča.

Par puta sam koristio to sae 30 (kao namjenski za kosilice) i kad je zahladilo na par stepeni mislio sam da se nešto poremetilo sa motorom. Taman kad je istekla garancija ona trza, nemirno radi i ostali prateći efekti.

Naspem 5w30 i eno je sedmu godinu bez problema. Uvijek samo napumpam gorivo, potegnem uže i pali iz prve. :osmeh:

Da, može bilo koje 5W-30 jer su uglavnom sva API SM ili SN. NE koristiti ACEA C1 ili C2, već C3/C4 ili još bolje "klasična" ACEA A3/B4.
Drugo rešenje je 10W-30 ali takvih nema baš mnogo. G-energy ima takvo ("Far East") ... MOL ima BAŠ "garden" ulje (bilo je API SJ a sad je čak API SL/CF). MOL Dynamic Garden 4T SAE 10W-30 mu je oznaka. Može i SAE 30 ali većina njih nije API Sj, neka od garden ulja jesu, pa zato njima prednost (u odnosu na klasična "S3" ulja, koja su obično samo API CD i nisu baš za veće obrtaje ... ako je bar CD/SF ili SG to je već o.k.).
 
Pitanje za Stalkera:
Dali je ulje za hidrostatičku transmisiju kosačice u redu koristiti standardni Hidrol HD46? Dali je zbog grejanja možda bolji HD68?
Vidim da ameri preporučuju SAE20W40..
 
Izvinjavam se na kašnjenju (biće toga sve više, na žalost).
Ako je preporuka VG 46, ne vidim mnogo koristi od 68, ali neće ni da škodi, u principu se koristi na relativno visokim temperaturama pa malo viskoznije ulje nije od štete. Možda neko 10W-30 UTTO ili STOU, to mu dođe i jedno i drugo (46-68, ili još bolje rečeno 32-68, ako se radi o HD, inače HV ulja 46 ili 68 su takođe od koristi jer imaju veći indeks viskoznosti, onda bi 46-ica bila sasvim o.k. i za više temp.).
Pozz
 
Pitanje za Staklera kupio sam Mazdu 6 dizel i Japanci su za nju preporučivali Dexseliju 5w-30 pošto više dexelije nema koje ulje je u tom rangu .Ja sam sipao Eneos 10w-40 ali nisam zadovoljan na 3500 km izgleda kao da je prešlo 5000 km a i ventili se čuju trenutno je u njemu Euro lub 5w-30 .Šta vi mislite o Adinol ulju i koje bi vi preporučili kao zamenu za Dexeliju .
 
Izvin'te na kašnjenju ("no can do").
Preporučeni Addinol je o.k.
Inače, Dexelia (makar verzija "ultra") je neko Total/Elf ulje.
Dexelia Ultra je ACEA C2 ulje a meni se čini da je ACEA C3 još i bolje za iole stariji motor (čim izađe iz garancije).
Total INEO MC3 5W-30 bi trebalo da bude "pun pogodak" (a pride i nije preterano skupo).
Pozz
 
Kolega stalker, imao bih i ja jedno pitanje.
U autodelovima za zamenu mi preporucuju motorno ulje (Comma X-Flow XS Semi Synthetic 10W40) koje inace po specifikaciji ispunjava standard koji je potreban za motor u mojem autu (Golf4 TDI 66/90, 2003god, presao blizu 240k km). S obzirom da nikada do sada nisam cuo za njega zamolio bih za misljenje.
Unapred hvala
 
Poslednja izmena:
Za Adeco je bilo pitanje (doduše ne sećam se da sam odgovorio, mislim da jesam).
Nemam dovoljno informacija da bih odgovorio na navedeno pitanje. Ne mora da bude velika razlika u kvalitetu ali u pouzdanosti jeste (renome firme nešto znači, em duži istorijat, više stručnih lica, plus članstvo u ogranima industrije, zvanična odobrenja, letter of acceptance (ACEA standarda), itd. i sl.).
Ne znam koliko je mala razlika u ceni vredna svega toga.
Comma je ultra jeftin brend iz UK ali ne zadugo (dok ne prođe Bregzit, pa će da se češu gde ih ne svrbi).
Bio je deo Mobil-a ali odavno nije (doduše zadržali su neke poslovne veze, npr. upotreba baznih ulja, starijih formulacija i slično).
Može da prođe ... jedno solidno 10W-40 ulje no ništa naročito.
 
Nazad
Vrh