Briketiranje žetvenih ostataka

Šta ovde komanduje kada i koliko da se ubaci u kotao?
 
Ovo je za mene visa skola...moro bi angazovat majstor mirostija il nekog slicnog da bi ovo kod mene proradilo
 
Zombi 666..negdje sam procito da trosis tekunje u vrecicama...dal i sada tako radis i imal vajde od toga.Raspitujem se zato sto mi steta bacat tekun a kad bi nesto smislio mogo bi se non stop grijat tim koliko tog ima

Grijem se od početka zime tako. Peć je 30kW, istresem vreću (vreće za kukuruz od 50kg) kroz vrata i ubacim drvo, najbolje kakvu oblicu. Posle neka 3 sata opet isto tako, oblica služi da bude žara za sledeću vreću. Funkcioniše savršeno no treba držati peć na većoj temperaturi, kod mene je regulator na 80 stepeni i sagorijevanje je odlično, nema smole i čađe. Okrunio sam čardan u kojem je bilo 21 tona kukuruza i pola tekunja je već otišlo, ložimo peć kao voz, em je džabe em ne moram se brinuti da ga negdje vozim i palim, jedini posao je pakovanje u vreće ali i to ide brzo sa lopatom za snijeg. Cijela kuća topla, bojler pun vrele vode, džabe a i ne zagađuje okolinu.
 
Ovo je za mene visa skola...moro bi angazovat majstor mirostija il nekog slicnog da bi ovo kod mene proradilo

Све се може када се хоће, а школа и служи да се нешто научи. Ја сам правио сличан горионик на сецкано грање и пиљевину (без брикетирања и пелетирања). А оно што нисам знао, питао сам и добио одговор баш овде на форуму (хвала још једном колеги бата 87). Само ти крени у пројекат јефтиног грејања, видећеш да ће се школа исплатити.
 
Post je spojen: [time]1295378133[/time]
_________________________________________________
Pozdav ja sam video da prave briket od koma sto zaostane posle pecenja rakije .Uzmu taj kom stave u kalup od dasaka 1mx1m ocede i kad malo stvrdne seku na kocke pa susenje.Ali pazi kako lozis zna da istopi pecku!!! :ppozdrav:

Napravio sam ručnu presu baš za džibru. Pomešao sam za probu karton i stugotinu i radi. Malo su nežniji briketi dok su mokri, ali kad se osuši mogu se bacati a da se ne rasture.
 
U međuvremenu sam pekao rakiju od duda i migavca i briketirao ih.
I probao ih u bubnjari (peko papriku).
Mešavina kartona i strugotine nikako ne gori. Samo tinja. Nikako nisam zadovoljan.
Dud i migavac gore plamenom. Nije ko drvo, ali sam zadovoljan.
Sada je džibra od šljive na sušenju, pa kad se osuši ide testiranje.
 
Jel ima neko liniju za briketiranje sojine slame? Dali je isplativo prodavati i koja je cena otprilike po kg?
 
дај човеку драганов број телефона па нек га пита.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Da li je neko pravio pelet(ne briket) od psenicne slame? Da li je isplativo, iskljucivo za grejanje ?
 
Nazad
Vrh