Ispust za krave

Pazi druze i ja mislm da je dovoljno jer je najnize 120cm... A ima i visljih delova ograde,sve avisi od toga kako sam zakivao daske... Sa 3 strane se uopste ne zabrinjavam jer je sa dve strane betonski zidovi i mesto od betonskog zida od ograde predvidjen za jaslju i kapiju... A sa trece je prvo betonska ograda pa posle stubovi da se krave ne bi anslanjale na tu betonsku ogradu,tu nema sanse nista...

E cetvrta strana je do komsije i tu je situavija takva kakva je... Iskoristio sam dosta starih stubova i isecenih drveca i po njima zakivao prvo zicu pa zatim daske,naravno na nekim mestima sam morao da zamenim stubove...
Zicu sam morao da stavim da ne bi kokoske prolazile kod komsije...
Mada i ta cetvrta strana do komsije ima zica i tu je stvarno gusto i drvecr i sve i svasta jer komsija bas to i ne odrzava,a meni ce dobro doci zbog ladovine to drvece,a i pustio me da zakivam daske o njih.. :osmeh:

Reci mi samo jos jednom jer nece smetati ako jaslja bude otpokrivena????? Hvala na odgovoru... :ppozdrav:
 
Pa nemam ni ja jos uvek... ::namigivanje:: Moram prvo da ostavim otvor u ogradi kao ti i da posle vidim sta i kako... Razmislio sam da isecem nekoliko bureta od 200l i da ih spojim i sve fino obradim i da im tu dajem hranu??? Sta mislis??? Ne bi tu betonirao nista jer mozda nekad jos prosirim ispust a moguce je...

Kolike su dimenzije tvog ispusta i koliko krava drzis u njemu i jer ih drzis i preko zime??? Kako ih muzes??? Mene jedino muza zabrinjava malo.... Neznam kako cu stalno sam da ih setam od stale do ispusta i od ispusta do stale ali resicu i to... Na pocetku drzacu junice i zasusene krave tamo samo...
 
Nisko je ciro 120,racunaj da ce napraviti torine 20cm,meni je ne svim torovima oko 170cm.
 
Nije problem onda druze ako budu pravile problema radice jos jedna daska odozgo i kraj price... :osmeh: A za pocetak nema sanse da prave toliko torine 2-3 krave na VELIKU povrsinu za njih... Konacne dimenzije ce da budu oko 20x26m...

A i konfiguracija terena je takva da je celo mesto pod malim negibom a problematicna ograda je sa gornje strane tako da iako je ona 120cm kad se predje sa dolnje strane deluje da ima 170cm...
 
Dimenzije su ccini mi se 17x6... Meni su krave u ispustu samo preko dana, negde od marta do novembra, tako da se muza obavlja u stali, zato i nema potrebu za pravim jaslama u ispustu posto koncetrat jedu u stali... Ja u ispust pustam i muzare i junice... A drzao sam i po 15 grla u njemu, a otvor za hranjenje je celom duzinom...
 
visina

21j2afl.jpg
Nevidi sa bas najbolje al je oko 170 cm.
 
Pa jer moze jedan sam da radi to seljakanje svaki dan???? :sta: Ajde kad ja budem bio kuci i nekako,ali ako budu samo moja keva i baba (a treba da pomuzu samo) od tog posla nema nista....

Za pocetak cu junice i tako preko dana neki put i muzare pa posle u stalu.... Videcu nekako... Ja planiram tu da drzim junice i preko zime,napravicu im gde mogu da se sklone...

Sta mislite koje dimenzije da pravim nastresnicu???? 8x6m???? Jer dovoljno???

- - - - - - - - - -

Stevo koje su dimenzije nastresnice??? :sta: Nemarim za visinu popravicu to ako bas bude problema,tu mi je samo jedna strana do komsije problem a na ostale 3 nemaju gde jedino preko zida i kroz dve ograde i betonsku i od dasaka!!!!!!!!
Ovu do komsije napravim da bude visja za 1 sat... :osmeh:

Za pocetak ce tako malo da bude junica je jos mala koja ce tu da boravi prva,posle treba da kupim jos neke... Samo da ja to zavrsim... Slikacu ovih dana,ako se setim sutra cu... :bravo:
 
Plasim se da ako ih ja prvi put samo pustim iz vezova vise necu da ih stignem.. :haha: Te krave NIKAD nisu pustane da se slobodno setaju ali NIKAD i malo se plasim sta ce da bude kad ih prvi put budem poveo do ispusta i pustim ih slobodne....

Neke komsije me tu ubedjuju da ce krave da se povrede jer kao one neznaju da nemogu kroz ogradu.. :sta: Ja neverujem ali moram da priznam da se malo i plasim jer ja to radim prvi put,nikad krave nisam pustio slobodne...
Videcu kako ce da se ponasaju prvi put...
 
Reci mi molim te da nije istina ovo sto me tu komsije plase da ce krave d ase povrede kad ih pustim tako prvi put da budu slobodne????? :sta:

Izvinjavams e sto vas malo gnjavim ali sve je to novo za mene i NEZNAM... ::pomoc:;
 
Ja nisam imao nikada tih problema sa povredjivanjem, nisu corave da ne vide ogradu... Prvi tam ce verovatno malo skakati i trcati, ali ce se posle smiriti i nece biti problema...
 
Hvala vam puno sto mi pomazete... :bravo: Pa to im i ja kazem nisu valjda corave pa videce ogradu i zid majkumu!!!

Ma komsije isto ko i svi u okolini (cak i moji stari) naucili da krave drze u stalu i sad se sve plase ko da je krava nesto sa druge planete...

- - - - - - - - - -

Mislim da 8 x 7 i nesto posto je upustena preko jasala oko 120 cm .

A dimenzije celog ispusta??? I koliko krava drzis u njemu i koliko je maksimum???
 
Ja sam ranije čuvao krave po 10 kom i kada se dugo ne puštaju napolje, a najčešće preko zime budu razigrane i skaču poprilično. Najbolje se pokazaloda tada iza ograde na svakih 15 metara bude neko sa motkom ko će da ih smiri inače prelaze ogradu kao lude lome sve i posle je malo teže da se uhvate.

Inače pre nego što smo kapitulirali na polju govedarstva zbog cene mleka planirao sam da pređemo na otvoren sistem držanja krava koji je po meni mnogo bolji.

U Americi sam bio na Mini farmi gde je čova napravio nadstrešnicu 5x10 ulaz sa istočne strane (neznam zašto) na 5 metara čisto. Ostatak je ogradio slamom i tu one spavaju kada im je mnogo hladno. Inače je tada bilo oko -1 i duvao je umeren vetar i one su sve bile u nekom blatu napolju iako su imale gde da stoje u suvom.

Sa druge stane je napravio izmuzište uzdignuto jedno metar za po dve krave gde one jedu zob i on ih za to vreme muze. Ništa ekstra daske letve prilazna rampa itd. muzilica centralna direktno u laktofriz.

E tako sam i ja hteo, ali da se ja zezam za premiju i subvencije, a dam me mlekdžije zavlače. Neka hvala. Vama srećno Živi bili
 
Neznam sad napamet posto mi je jedan deo spojen sa skroz zatvorenim ispustom nevidi se na slici ,ali nikad mi nisu napunjeni posto cim smanji mleko nosim je na salas.Nista se nebrini dva dana ce se igrati i tuci dok nevide koja je najaca posle se smire.
 
Ma ja cu na pocetku daih pustam po jednu tako da neverujem da ce da probiju ograde (nema sanse) ali ipak cu i da da budem tu da ih cuvam...

Zavlace nas za sve ali ipak nesto mora da se radi.. Ja sam optimista i zelim da povecam broj Krava sve dok mogu da postignem sve.. A nije problem moji su tu da mi pomazu moje je glavno da spremim hranu za njih...
 
Reci mi molim te da nije istina ovo sto me tu komsije plase da ce krave d ase povrede kad ih pustim tako prvi put da budu slobodne????? :sta:

Izvinjavams e sto vas malo gnjavim ali sve je to novo za mene i NEZNAM... ::pomoc:;

Kad ih pustis nemoj nikako da ih juris dok se nesmire,pogldaj ovaj moj snimak,nijedna nije udarila u ogradu iako nisu pustane ranije uopste,samo ih usmeri da udju u ispust i uzivaj.........
Za dimenzije cevi tek ujutru sad me mrzi da idem tamo blato je.......


 
Svaka cast za snimak!!!! Uf sto volim da vidim tako slobodne krave a ne celog zivota VEZANE!!!!!!!!!!! To ce uskoro da se promeni.. :osmeh:

Ma nemoj sad da ides druze nemas potrebe,imam ja jos da gulim ruke dok ne zavrsim....
 
Nazad
Vrh