Uzgojne bolesti pilica

Veterinar je rekao da se gamboro ne uklapa jer on traje nedelju dana i prestaje,a kod njega ovo traje vec nedeljama.reci cu mu da hitno predje na gebi.hvala na pomoci.
 
nije li prenaseljen prostor, to što ima krv na kloaku meni liči na međusobno kljucanje zbog prenaseljenosti,a ovo što poplave i crknu meni liči na srčku.
 
Zato sam odmah i napisao da menja hranu.Nisam hteo da ulazim u dalju polemiku.Pogotovo,ako ne kunjaju.Gamboro nije,a ni taj veterinar nije veterinar.:osmeh:
 
Potrebna mi je pomoc za prijatelja.naime,kupio je 70 jednodnevnih pilica u zivinarskoj zadruzi u Novom Sadu,i od trece nedelje mu pocinju uginuca,uvece budu ok,a ujutru nadje po 1-2 mrtva i skroz modra,na posl.nekoliko komada je primetio i krv na trtici.Veterinar sumnja na Gambor virus,ali kaze da on traje nedelju dana i prestaje,a ovo traje duze od 3 nedelje.Dodavao je promtselen i stanje se malo popravilo,ali se posle opet vratilo na staro,antibiotici nisu pomagali.U kavezima su i hrane se hranom farm komerc iz Cantavira.ima li neko ideju sta bi moglo biti i kako leciti?

Gamboro traje 2-3 dana u za to vreme "uzme svoj danak".Krv na tgrtici (nije bas najbolje prezentovno) moze da lici na kanibalizam.A on moze biti razlog: lose hrane, prenaseljenosti, jakog osvetljenja.... Krv u izmetu navodi na "koksdiozu" ali jos jednom kazem nije bas najbolje objasnjeno........prezentovano stanje
 
Bas sam prelistao "uzgojne bolesti pilica" i malo je informacija dato da bi se nesto odredjenije moglo reci.
 
To su informacije koje i ja imam,mogu jos reci da mu vise uginjavaju jaci i tezi pilici nego oni slabiji,evo jutros je jednog nasao uginulog sa glavom u hranilici.Krv je kaze primetio samo na posl.nekoliko komada u pocetku toga nije bilo.Drzi ih u kavezima,sa 3 do 4 sijalice.Pitao sam ga za neke respiratorne probleme,on kaze da nije primetio da nesko krce dok disu,ali zevaju.cisti im svaki drugi dan,ima one tacne ispod kaveza.
 
To su informacije koje i ja imam,mogu jos reci da mu vise uginjavaju jaci i tezi pilici nego oni slabiji,evo jutros je jednog nasao uginulog sa glavom u hranilici.Krv je kaze primetio samo na posl.nekoliko komada u pocetku toga nije bilo.Drzi ih u kavezima,sa 3 do 4 sijalice.Pitao sam ga za neke respiratorne probleme,on kaze da nije primetio da nesko krce dok disu,ali zevaju.cisti im svaki drugi dan,ima one tacne ispod kaveza.


Jel zna neko zasto se ponekad javlja zelena fleka na pilecem belom mesu sa unutrasnje strane do grudne kosti, nije strasno odstrani se, samo sto ne izgleda lepo.
 
U pitanju je losa prokrvljenost belog mesa do kosti,javlja se kod odredjenih hibrida i u odredjenom periodu tova tj.kod starijih pilica.Inace je bezopasno ali deo belog mesa se mora baciti jer je to u principu trulo meso.Ukoliko se pilici tove do vecih tezina,ovo moze da uzrokuje i uginuce,ponavljam u pitanju je karakteristika odredjenog hibrida a nebih sad da im pravim losu reklamu.
 
Pozdrav forumasi.

Dali znate od cega je crko ovaj primerak??

v665hu.jpg


Hvala
 
Jeste ovako sam nasao na ledjima, do sad je jedini. oko aprila sam poceo drzati pilice, ovaj mi je 6.turnus ali ovakav slucaj jos nisam imao...
 
To sto je zelen je ustvari krenuo,poceo da truli.Nije to nikakva zarazna bolest,sto ti je naj vaznije.Jel koristis svetlosni program?On moze biti razlog za ovako nesto.
 
Sad trenutno ne, zbog grejanje. sa infra sijalicama grejem i ne smem iskljuciti da ne bi prehladili...
 
Pozz. Pilici su stari 45 dana, 3 komada je uginulo do sad. Prvi sam postavio prosli put, drugi i treci su sad uginuli ovih dana. Na jetru se nevidi nista a zeludac ovako izgleda: Sta moze da bude? Treba menjati koncentrat??

2zgrexl.jpg
 
Ovaj ti je kunjao.:osmeh: Nije se samo izvrnuo i otuda mu zeleno u zelucu.E sad zasto je kunjao je pitanje za diskusiju.Zeleno u zelucu moze,a nemora biti posledica loseg koncentrata.
 
Nazad
Vrh