Uzgojne bolesti pilica

pozdrav društvo imam problem s jednu koku oko je kao inficirano i zatvireno kad ga prstima otvorim izađe kao gruš i poteče linfa a taj gruš ispadne iz delovi kao veličina klikera to je kao gumasta masa neznam da objasnim namazem hlorofenikolorom i tako do sledećiput za 4 dana isto tako otok i taj gruš imateli neku pretstavu mislim da će ostati bez oko a jede pije trči sve normalno
 
Da li moze neko da mi pomogne imam 2 koke i jednog petla (svilenih)i taman kada je petlic poceo da peva i da gazi koke od tada mu se zdravstveno stanje pogorsalo,izgubio je onu lepu cistu belu poju,postao je nekako sivkast njie raspolozen,slabo jede i kada stoji nekako ko da tesko dise samo otvara usta na svakih 15 sekundi jedno vreme pa prestane i opet jovo nanovo...da li ima neki lek za to ako ima javite mi pa da pocnem odma da mu primenjuhem terapiju.hvala unapred!!!
 
Ne bi bilo u redu nagadjati.Moze biti vise razloga.Preporuka je javiti se veterinaru.A mozda se i samo zaduva.:osmeh::ppozdrav:
 
E da je barem to u pitanju bilo bi sve super,ali nazalost nije...a veterinar nece ni da pomisli da dodje zbog jednog pileta nazalost,pa se ja sam brinem on njima do sada sam resavao neke lakse bolesti a ovo mi nije uopste poznato...
 
Spakuj ti njega, pa u vetrinarsku.Samo da imaju tamo nekog ko se stvarno razume.
 
E da je barem to u pitanju bilo bi sve super,ali nazalost nije...a veterinar nece ni da pomisli da dodje zbog jednog pileta nazalost,pa se ja sam brinem on njima do sada sam resavao neke lakse bolesti a ovo mi nije uopste poznato...

Docice Dragan samo ga zovi, stalno je na jami.
 
Poslednja izmena:
Drustvo, imao sam jesenas problema u tovu pilica i poslusao sam stare majstore ovoga posla. ocistio sam zivinarnike i ostavio da se "odmore". Pre useljavanja sam dobro ih naprskao sa 10% formaldehidom i zatvorio dobro sve otvore. Ostavio sam tako 24 sata i onda sve proluftirao i za par dana uselio. Smrtnost kod jednodnevnih pilica je sada bila samo 1% i nadam se da ce tako i da ostane. Pilici su u trecoj nedelji tova.
 
Tako ću i ja uraditi sada pre useljenja 50ak komada. sa 10% formaldehida i zatvoriti prostor. To ste sa špricom poprskali?
 
Sa formaldehidom se nije igrati.Savetujem da,ko nema iskustva bolje ne barata s njim.Moze biti smrtonosan.U temi dezinfekcija ima video snimak za bezbednu dezinfekciju sa tzv ciglom.Pogledajte,a veoma je delotvorno.Ja tako radim.
 
Tako ću i ja uraditi sada pre useljenja 50ak komada. sa 10% formaldehida i zatvoriti prostor. To ste sa špricom poprskali?

Da prskao sam. Nabavio sam tecni koncentrovani formaldehid 34% i razredio ga na 10%. SAMA dobro kaze da je ta varijanta opasna ali najsigurnija za dezinfekciju i unistavanje sve zive gamadi. Onaj ko nema iskustva u radu sa formaldehidom ne bi trebalo da se igra.
 
Hvala dusko 58 sad mi je lakše ja sam već pomislio da sam taličan zbog velikog uginuća u zadnje dve ture sad samo čitam i prepoznajem se
 
Kolege,da li moze jedna pomoc?gajimo brojlere za svoje potrebe,uzeli smo 35 komada starosti 3 nedelje i sad imaju 7 nedelja.hranimo hranom veterinarskog zavoda subotica,redovno dobijaju svezu vodu,a i dodaje se cista slama svaki dan,medjutim poslednjih dana svaki dan crkne po jedno,nikakvi simptomi samo ga nadjemo mrtvo.baba je sad jedno rasporila i nasla puknutu zucnu kesu,da li neko moze da mi kaze sta je uzrok tome?
 
Zucna kesa je mogla da pukne iz vise razloga a mozda je i baba prilikom obrade ostetila. Niste napisali sa kojom hranom hranite odnosno da li jos uvek dajete jedinicu. Ako dajete jedinicu odmah predjite na dvojku. Suboticka hrana je poznata kao kvalitetna pa mozda pilici ne mogu (njihovo srce) da izdrze prirast.
 
Ne,presli smo na dvojku kad su nam ljudi od kojih smo kupili pilice,tj.u polj.apoteci,sugerisali.A i izmet im je jako redak,uvek uhranimo po 70 komada godisnje i nikad nam se ovo nije desavalo.
 
Potrebna mi je pomoc za prijatelja.naime,kupio je 70 jednodnevnih pilica u zivinarskoj zadruzi u Novom Sadu,i od trece nedelje mu pocinju uginuca,uvece budu ok,a ujutru nadje po 1-2 mrtva i skroz modra,na posl.nekoliko komada je primetio i krv na trtici.Veterinar sumnja na Gambor virus,ali kaze da on traje nedelju dana i prestaje,a ovo traje duze od 3 nedelje.Dodavao je promtselen i stanje se malo popravilo,ali se posle opet vratilo na staro,antibiotici nisu pomagali.U kavezima su i hrane se hranom farm komerc iz Cantavira.ima li neko ideju sta bi moglo biti i kako leciti?
 
Nije ni on siguran,izmet je normalan sasvim,ali oko anusa primecuje krv.Hoce biti promblem ako sad naglo promeni hranu?Farm komerc se nije dobro pokazao ili radi preventive da promeni?
 
To je jedna od naj jeftinijih hrana,a shodno tome je i kvalitet.Ako je crveni proliv onda je kokcidioza i odmah se obratiti veterinaru.Po tome sto si opisao nije Gamboro.Daleko ga bilo.
 
Nazad
Vrh