Najbolji uslovi za kupovinu poljoprivrednih masina

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
8.709
Lokacija
Subotica
Otvaram ovu temu kako bismo mogli da napisemo koji uslovi kupovine poljoprivredne mehanizacije nam najvise odgovaraju. A sve u cilju kako bi trgovci,ili oni koji odlucuju o ovakvim stvarima,imali u vidu sta i kako nama stima,tj nek uvedu par modela placanja ako misle nesto da prodaju. Moje misljenje. Evo recimo licni primer: Za kupovinu traktora prosle godine izdvojili smo 25% od ukupne svote za ucesce a ostatak iznosa placamo svakih 6 meseci narednih 5 godina.Ustvari jos 4. Moglo je da se bira jos i mesecno,kvartalno ili godisnje placanje ali nama je ovako odgovaralo. Zalog za kupovinu traktora je sam traktor i to je otprilike to. Na brzinu objasnjeno. Da A.V nije izasla sa takvim uslovima prodaje-kupovine sad ne bismo imali nov traktor. Ili bi bio za kategoriju slabiji.... Nadam se da ce tema zaziveti i da ce pomoci trgovcima i kupcima da nadju zajednicki jezik. Pozz!
 
Najbolje bi bilo da u prvom koraku drzava vrati poljoprivrednoj mehanizaciji, i ne sam toj robi namenjenoj poljoprivredi kao najznacajnijem resursu, status povlastene robe sa 0% PDV-a. Ravnopravnost i nize cene za svakog!
 
pa kod nas druze povlascena roba nije ni hleb i mleko a kamoli traktori.
sapun i sampon su nam luksuz.
2013 za pomoc stocnom fondu uvozimo maticna stada VOLOVA i prelazimo na organsku prizvodnju tako da postajemo nezavisni od potreba za naftom i traktorima
 
Meni bi naj vise odgovarala raznena robe za novu menanizaciju.Da mi odredi tacnu kolicinu robe svake godine(toliko kg mesa ili toliko tona zrna).Naravno na sto duzi vremenski rok 10 ili 15 god,naravno bez kamate.Kada bi to bili....?!:cool:
 
Tacno tako i koliko ja znam u nasem kraju je bilo do pre 10-15 godina razmena mehanizacije za poljo proizvode. Zato molim vas bez ne potrebnog polemisanja nego kratko i jasno meni odgovara ovako,pa napises primer,eventualno drugacije pa se opet izjasnis i cao! Ako neko od koga nam zavisi nacin kupovine bude citao ovu temu sigurno mu nece biti do citanja medjusobnog prepiranja i prepucavanja. Hvala.
 
Toga ce biti verujte sve vise .. borba za zrnom se zahuktava sve jace iz godine u godinu
 
Meni bi naj vise odgovarala raznena robe za novu menanizaciju.Da mi odredi tacnu kolicinu robe svake godine(toliko kg mesa ili toliko tona zrna).Naravno na sto duzi vremenski rok 10 ili 15 god,naravno bez kamate.Kada bi to bili....?!:cool:
Baca jebeno je to,kod mene su uzimali ruseve pre 5godina moze i vise na repu i tad je bilo jaaaako povoljno jer se tad repa masovno sejala,trebalo je cca 2kj za novu 82-jku godisnje,srecom cale nije uzeo decko je uzeo pa kune dan kad su ga ubedili da uzme preko repe(imao je kes) prvo je bilo smesno 2kj godisnje,a onda je postalo tuzno kad su odbijali u proseku 35-50%,a iduce godine prestali u selu da sejemo repu,on je morao mislim do ove jeseni da seje 2kj i jebava se oko ta 2kj od sejanja do vadjenja.

---------- Poruka napisana u 14:10 ---------- Prethodna poruka je at 14:07 ----------

Najbolje je bilo u Agropanonci beskamatni kredit na 5godina + 1000e popusta na traktor.
 
jeste ljudi, ali nerealno je ocekivati u ovom vremenu da ti garantije tacnu kolicinu robe ali ja mislim da bi realnost bila da ti garantuje otkup proizvoda i realnost je da cena istog bude u vreme dana predaje robe. postujem kolege vasa misljenja kako vi vama odgovaralo licno i meni bi tako odgovaralo ali kako hocete ja bi licno pisao o idejama koje mogu da se realizuju .U uljarici pre neku 10-tak godina kada su se pojavili oni kejsovi 95 nudili su mi da sejem za njih soju godisnje po 7 h cena kostanja soje bi se videla u trenutku kada ja njima predam soju koja cena bude na berzi i po njihovoj racunici otplatio bi ga za 5 godina ali nisam pristao i sada se mozda malko i kajem ali ko zna zasto je to dobro.e to je jedno moje iskustvo .pozdrav svima:ppozdrav:
 
Istina je da se za nas paore i ne sekiraju ovi odozgore.Ali kada bi resili da tako nesto urade mi bi njima vratili te pare kroz robu.Drzava je toliko dala novaca stranim investitirina za kojesta naravno oni to njima nisu vratili.
 
Tesko je ovde videti neku zagarantovanost cena pre setve, skoro da je to u domenu naucne fantastike. Ovde prvo pocne otkup proizvoda , a da se nista ne zna oko cene, pa posle kad je sva roba u njihovim rukama, onda se odlucuje cena.....tj mizerija od cene.

U svakom slucaju, kada se razduzujete za robu(ne mora biti traktor, nego bilo sta) , onda su dvostruki arsini i tada bukvalno deru, skidaju kozu sa ledja, pa se moze desiti da vam treba jos robe za dug.
 
Ljudi ako ne mozemo da se dogovorimo sa drzavom mozda mozemo sa prodavcima mehanizacije.... Oni su nam ipak blizi jer drzava-vlast je nedodirljiva u sta smo se uverili ne tako davno. Znam kad smo kupovali yto-a direktor AV je na moj predlog da se traktor umesto polugodisnjih rata koje bi se placale novcem placaju npr tovljenicima,rekao posto je malo suvise velik iznos tesko da bi proslo. Ali za plug bi se mogli dogovoriti sigurno. Posto smo se i za plug zanimali. Eto,da im nisam predlozio ni njima ne bi palo na pamet takav vid placanja. Meni bi bilo dobro jer bi imao sigurno trziste za tovljenike. A zna da se desi da nikom ne trebaju bas kad su za prodaju. A oni AV-Matijevic svakako kupuju tovljenike i svima dobro.
 
Kod mene ga nema u ataru,a koliko se secam 2010-te ko je imao sunckoret je dobio para i para cena je bila 40ak din/kg,prosle godine su ljudi na repi uzeli dobre pare jbg svaka godina je prica za sebe gde ce se uzeti najvece pare,a ono sto je najbitnije nema kao pre da se puca na kulturama zbog niske cene kao kad je kukuruz bio 8din/kg pre neke 3 godine kad su zabranili izvoz,pa zito bilo pre 2 godine oko 8.5-9din/kg planirano pa su uz pomoc blokada uspeli da podignu na 13-15din/kg.
 
по мени би било довољно да при куповини механизације држава снесе трошкове камате, обраде кредита итд и да се у случају превремене одплате такође добије неки вид стимулације
 
cika jova postovanje ,nije losa zamisao ali kao sto rece jedan kolega samo trziste za robu da nam obezbede za dati proizvod i korektnu cenu tj.trnutna berzanska(sve ostalo je nerealno) a ne kao naprimer stignu tovljenici za prodaju a niko neotkupljuje i slicno
 
S
по мени би било довољно да при куповини механизације држава снесе трошкове камате, обраде кредита итд и да се у случају превремене одплате такође добије неки вид стимулације
Slazem se sa cika Jovom da kredit bude subvencionisan od strane drzave i na najmanje 7 godina.
 
Nazad
Vrh