Kondenzacija u objektu

Kod mene je bio i problem sto se nahvatao led na krajnjem delu krova koji se ne greje(prvi red crepa) i sneg koji se topio iznad njega nije mogao da se slije niz crep nego se voda gomilala na crepu i polako ispod njega curila. Ma zlo Bozije. One ploce, mislim da su eval mnogo su bolje od crepa, duze su pa voda ne moze da se podvuce pod njih. Otisao sam van teme ali i ovo je zlo kao i kondenz.
 
Danas mi se tip zali da su se kokoske nosilje pocokale.Neke uginule,neke poklao,a neke zaklao pa bacio.Naime okacio je kavez sa 20 koka uz plafon u svinjcu.Kaze tu im lepo toplo.Kad je pocela ova zima,plafon kondenzovao i sve pada ko kokama.Toliko su jadne bile mokre i nervozne,da su napale jedna drugu.Zima popustila,kondenzacija se povukla,koke kud koja,a kavez osta prazan.Za nauk drugima,kojima bi mozda tako nesto palo na pamet.U idealnim uslovima sve lepo funkcionise,al na muci se poznaju junaci.
A da su bile pokrivene?Drugar ih tako drzi u stali gde su svinje,i sasvim su OK.
 
Nije mu visok svinjac,pa je stavio uz samu plocu.Nije racunao na kondenz.Bojo se ako su nize,da ih se svinje ne docepaju.Bese mu sad.S tim kokoskama je zavrseno.
 
Јел може неко да ми напише ( од вас који сте имали проблема с кондензацијом) о ком броју кока се ради и која је минимална температура била у кокошињцу ...

и немо само да сте жалите .. коке вам толко пара уштедел а ви само кукате .. ма што се каже оно у **greška да их љубите ..
покажу вам све термичке рупе на објекту а в у дреку ... ( солидна термовизијска камера 15000 евреја , софтвер, обука,излазак на терен , :osmeh: ) ...

коју би методу решавања проблема изабрали
а) има се може се ( на струју )
б) нисам екстремиста ( комбиновано)
в) нек је и више посла ал нек је џабе (сам свој мајстор)

унапред хвала :ppozdrav:
 
Dobar si.:haha: Uzmi za proracun 1000 koka i 25 stepeni.Napolju -25.:osmeh: Cirka 50c.:haha:Uzmi u obzir i da rade ventilatori,koji ubacuju svez kondenz.E kako to smesno zvuci preko leta,a zimus sam plakao.:ppozdrav:
 
@Duško58
то би захтевало једно 1-2м[SUP]3[/SUP] простора у складишту за храну и једно 3-4м[SUP]2[/SUP] места у дворишту то претпостављам није проблем ( па нажалост коштала би и ова за набавку опреме ал би текући трошкови били практично само хаваријски јбг. нема више ништа џабе )

@ SAMA
лепа округла цифра .. одично ... :cool:
вентилатор убацује сув ваздух .. а то да треба да решиш и вентилацију ко свет да не бацаш паре за грејање је повезана али ипак друга тема
 
@ Duško58
Конкретног предлога нема (боље де не кажем ништа него да неког наведем да се нечим замлаћује без завршеног рачуна није фер да било ког саветујем наопако наведене цифре су биле процена), рана фаза идејног пројекта ... чим буде било конкретно да се тестира на терену јављам се ...

@ SAMA
нису то сузе , то је конденз из очију :haha:


ево вам леп извештај ...
http://www.ca.uky.edu/poultryprofit...apter1_PHES_results/Chapter1_PHES_results.pdf

и за оне који воле само сличице ( почупане из истог тог извештаја с минималним коментарима ..)
http://www.ca.uky.edu/poultryprofit...HES_results/Chapter1_PHES_results_for_web.pdf
 
То нису пилићи то су мутирани јамајканци на стероидима .. заборавите било какве сушаче ваздуха осим у складишту хране .. нема тог сушача који може то да реши што ови могу да надувају ...
дакле само добра изолација и вентилација .. нема рупе на саксији ...:
 
Treba zagrevati vazduh na ulazu u objekat.Kad ventilator izduvava,mora uci svez.Nece se prostorija vakumirati,a ne bi ni valjalo.:osmeh: E taj koji udje,pravi problem.U momentu se kondenzuje.Jedino ga na ulazu zagrevati.Jeftinocaaaa.:osmeh: Ovih dana doduse treba i ovlazivac.E kad bi sda mogli lagerovati suv vazduh,da imamo za zimu.:haha:
 
Treba zagrevati vazduh na ulazu u objekat.Kad ventilator izduvava,mora uci svez.Nece se prostorija vakumirati,a ne bi ni valjalo.:osmeh: E taj koji udje,pravi problem.U momentu se kondenzuje.Jedino ga na ulazu zagrevati.Jeftinocaaaa.:osmeh: Ovih dana doduse treba i ovlazivac.E kad bi sda mogli lagerovati suv vazduh,da imamo za zimu.:haha:

Е за ово розле си у праву :osmeh:.. а за ово зелено грешиш кад се врнем нацртаћу па да то решимо једном за свагда ладан ваздух је сув ... ::vadjenje_repe::
 
Pa kad je napolju ladan -25,a unutra +30,jer nece doci do kondenzacije.:sta: Ja znam da kad ukljuci ventilator za izduvavanje.Na otvoru za ulaz spoljnjeg vazduha purnja kao iz odzaka.Prosto magli.:ppozdrav:Ne osporavam tvoju teoriju,ja pisem sta se desava u praksi.:ppozdrav:
 
Може и да не дође ... чек бре да нацртам (ал буквално) па ће све бити јасно .. два сата турпијам сморих се ..

П.С. ево
pritisakvodenepare.jpg

Зависнот напона паре од температуре (тј. максимална количина воде у ваздуху) обично је нико не користи него користе релативну за дату температуру нацрто сам за 40 степени. Лепо се види да што је већа температура то више воде може да стане у ваздух и то не линеарно него брже расте максимална количина паре у ваздуху.

Да се вратимо на твоју праксу ..
mesanjevodenapara.jpg

Дакле лепо је пилићима топло , 25 степени надували су релативну влажност на 80% .. и вентилатор се укључио и избацио трећину ваздуха из објекта .. кроз отворе улази хладан ваздух на 5 степени са истом релативном влажношћу ( али он суштински садржи мање воде ) кад би се магичним штапићем то измешало добио би негде 18.5 степени са влажношћу испод максималне и неби било кондензације ... Кондензација се јавља јер у почетку имаш фронт хладног ваздуха и мешање није 1/3 према 2/3 него је обрнуто и горе у корист ладног ваздуха па смеша постане презасићена и кондензује се !!! али обрати пажњу вода је била у ваздуху који је у просторији није дошла споља :osmeh: .. То се јавља јер користите тај систем вентилације који је за лето а није за зиму ... и онда на ужас видиш кишу код вентилационих отвора .. надам се да је сад јасније ..

- - - - - - - - - -

Него да се ми вратимо на тему .. иде изима .. ко није 10центи ставио м... био :haha: .... сутра прексутра ћу вам нацртам како једноставно да направите нож за стиропор да не загађујете и шкрипите :osmeh:
 
Poslednja izmena:
хвала председавајући .. :osmeh:

Е вако .. узмете обичну штапић лемилицу од 60W са ИЗМЕНЉИВИМ врхом ако већ немате ... цена око 500 динџи .. Дужина оригиналног врха у лемилици је неких 6цм .. фи 6мм .. Узмете алуминијумску шипку истог пречника и одсечете неких 16-17цм ( зашто толко па хоћу да ми остане бар 10цм ножа да могу да сечем и табле дебљине 10цм) ..

lemilicazastiropor.jpg


и обрадите остатак преко 6 у облику секирчета ... оставите некх 2-3мм материјала дебљине .. ( не би ваљало мање јер онда нема довољно материјала за провођење топлоте па ће врх бити много хладнији од почетка ) .. ја сам радио са 2ком турпијом пошто сам цепидлака потрајало је ..:osmeh:
skidanjematerijala.jpg


угрејете мало и ко кроз путер .. а и даље имате лемилицу кад вам затреба само мењате нож .. нема шкрипања нема смећа .. формира се нешто мало влакана од растопа али они су залепљени за материјал (обрати пажњу на леви ћошак слике ) дакле можете буквално да исечете табле за целу кућу у дневној соби и онај ко чисти неће примети :osmeh:
primersecenja.jpg


П.С. не нисам пијан рез је укосо јер сам радио ваздушно држао сам паковање од кућишта у једној руци а секо другом није потребан ни најмањи притисак ..
 
sva genijalna rešenja su prosta kao pasulj
KLIMA ne radi po minusu uglavnom zato što zaledi spoljna jedinica to se rešava mehaničkom prepravkom odlivnika klima uređaja i UŠUŠKAVANJEM U STIROPOR
 
Sta se desava kad je umesto +5 napolju -25.Ja na +5 i nemam problem.Jasno mi je sta si napisao,ali u mom slucaju je situacija mlooogo gora.:osmeh:
Inace razmisljam o ovako necemu,da bar malo ublazim.Tu bi Pedjini proracuni dobro dosli.Unapred hvala.
Opis proizvoda
linija-naslov.gif



  • DeLonghi odvlaživač vazduha DE 350E EAN
  • Kombi elektronski odstranjivač vlage
  • Uklanjanje vlage: do 30 litara dnevno
  • Snaga odstranjivanja vlage:
  • Normalan režim 24 l/24h
  • Kombi režim 30 l/24h
  • Snaga napajanja: 350 W
  • Veliki kapacitet rezervoara: 5.5 l
  • Dvostruki sistem isušivanja vode: eliminiše kondenzaciju u cilju smanjenja vode u rezervoaru ili neprekidno odstranjuje vodu kroz malo crevo
  • "Sistem kontrole rezervoara": uređaj se automatski isključuje ako se rezervoar napuni. Takođe radi sa neprekidnim isušivanjem.
  • Kontrolni panel koji je zaštićen od pada kapljica vode i može da radi u vlažnim prostorijama
  • Elektronska kontrola klimatizacije sa:
  • Elektronski regulator vlage
  • Elektronski termomenat i higrometar
  • 24-satni tajmer
  • Funkcija "Turbo napajanja"
  • Ostalo:
  • Funkcija grejanja sa dvostrukom snagom: 1250/2000 W
  • Protok vazduha: 210-300 m3/h
  • Nivo buke: 41-44 dB
  • Radni režim: 5-32° C
  • Za prostorije do 150 m3
  • Ventilacija sa 2 brzine
  • Elektronski uređaj protiv zamrzavanja
  • Vidljiv nivo vode u rezervoaru
  • Praktičan filter vazduha koji se pere: prečišćava prašinu u vazduhu
  • Lako pomeranje zahvaljujuži točkićima i rukohvatima
  • Dimenzije (VxŠxD): 610 x 365 x 380 mm
  • Težina: 21.5 kg


 
Poslednja izmena:
sva genijalna rešenja su prosta kao pasulj
KLIMA ne radi po minusu uglavnom zato što zaledi spoljna jedinica to se rešava mehaničkom prepravkom odlivnika klima uređaja i UŠUŠKAVANJEM U STIROPOR

Најтоплије:haha: препоручујем да се то НЕ РАДИ !! Немош зезнути законе физике .. топлотна пумпа мора да има РЕЗЕРВОАР топлоте са ког препумпава !! Ако је топлотно изолујем радиће нормално само док не олади "ушушкани" део после тога само малтретираш компресор који ће препумпава само своју топлоту тј. коефицијент 1.0 боље укључути обичну грејалицу него драстично хабати климу !!

@SAMA па погледај сам свој пост са количином воде на 1000 пилићи .. 30л у поређењу с 1000л ... мора вентилација да се преради али ко што сам ти већ објаснио касним драстично ..
 
Nazad
Vrh