Kondenzacija u objektu

U male objekte naj jeftinije je u stare delove (komade iseci kao crevo) najlon carapa stavljati grumenje negasenog kreca i okaciti da visi. Negaseni krec ce pokupiti dosta vlage iz vazduha.
a jel taj krec nece nista smetati pilicima,moj objekat je 18m2,mislim da mi je to najjeftinije u ovom trenutku
 
Nece smetati.Na protiv kao sto je kolega napiao upice deo vlage iz vazduha.Krec se moze staviti i u prostirku,pa da apsorbuje vlagu iz nje.
 
jel bih mogao prilikom prostiranja da posolim prvo malo krec pa onda da prostrem citu prostirku,mislim jel bi to imalo efekta?
 
Petre svuda stavi po malo kreca, a tamo gde ce biti pojilici sobodno stavi malo vise.
 
Potvrdjujem Duletovu izjavu za kasen krec,,,u objekat oko 18m2 stavio sam na sest meste po oko 1kg kreca,vlage gotovo i da nema i kondeza,a krec se sav istrosio i poceo naduvati,znaci da skuplja vlagu i da je bilo bas dosta
 
pojavila mi se kondenzacija u objektu,zidovi su vlazni i na njima se pojavljuje budj ili plesni,pilici mi danas imaju 35 dana ,pa me zanima da li ce im to nesto smetati, da li smem da cistim to sad sa zidova, da li da stavljam krec i kako toga da se resim, da li ce krec pomoci u ovakvoj situaciji? Molio bih brz odgovor.... Unapred hvala!
 
Naravno da ce im smetati i da se nesto mora preduzeti.Probaj sa krecom.Kakva ti je ventilacija?I dodaj samo prostirku i po potrebi vise puta dnevno_Od cega su ti zidovi,kakav krov,koliko pilica,moras dati vise informacija.Kondenzacija je jako velik problem,a ti gotovo nista nisi objasnio.Carobni stapic za resavanje takvih problema ne postoji.
 
Moras dati malo vise informacija ako hoces smislen odgovor.Najcesce se problem javlja kao posledica lose ventilacije objekta.:kisa:
 
Predpostavljam da je u pitanju manji objekat za drzanje pilica,i mislim da bi Duletova varijanta sa negasenim krecom pomogla u ovoj situaciji donekle,barem da ublazi vlagu,i potrebno je cesce bacati prostirku....ali sa vise informacija o objektu dobices i konkretniji odgovor
 
ventilaciju nemam objekat je pregradjen najlonom na pola,tu sam napravio improvizovana vrata,povrsina preggradjene polovine je 30m2, 500 pilica,ploca je gore,zidovi su od betonskog bloka,u tom delu imam 4 prozora i dva otvora za ventilatore koje jos nisam postavio jer nisam ekonomski mogao,niti sad mogu, zatvoreni su stiroporom i stavljena je zica spolja... u drugom delu gde nema pilica drzim koncentrat i sve ostalo sto mi treba,i sa te strane i ulazim u objekat, e odatle mi dopire svez vazduh koji se mesaa sa toplim kada otvorim ptregradna vrata, za grejanje koristim pec...
 
Ne valja ti posao.Beton je najgora kombinacija za gradnju,kad je kondenzacija u pitanju.Najlon takodje vlazi i zamisljam sliku kako se sa njega sliva voda.Spusti malo najlon od plafona i nek topao vazduh struji u pred prostoriju,al izbaci koncentrat,jer ce ti ovlaziti.Uslovi su ti uzasni i bez carobnog stapica ti nema spasa.Nisi smeo ulaziti u tov bez ventilatora.Ne znam kako bi ti se sad moglo pomoci.Probaj sa krecom da malo ublazis,al nije resenje sigurno.Ako su ti pilici stariji,jos imas i nade,al ako su mali,tek te cekaju problemi i neka ti je Bog u pomoci.
http://www.toplotnepumpe.rs/temperature.html
 
Poslednja izmena:
Rece da su mu pilici 35dana tako da mislim da jos mozda i spasi malo situaciju,,,,
a da pokusa da napravi jos jednu pred prostoriju pre ulaska kod pilice?Takodje najlonom ili cebadima?
 
Idi u prodavnicu i kupi bar jedan ventilator od rashladnih vitrina,0d34W sa najvecom elisom,nebi trebalo da te kosta vise od par hiljada.Stavi ga da izbacuje vazduh iz prostorije gde su pilici napolje,tako da ulazi iz tog predprostora.Nadji nekog majstora da ti ugradi vrenenski rele teko da se ukljucuje na svakih 10min.Ako obezbedis bilo kakvo strujanje vazduha,kondenzacija ce se smanjiti a posto mu ogranicis vreme rada,neces mnogo narusiti temperaturu u objektu.Neces se potpuno resiti kondenza ali ces ga sigurno smanjiti u velikoj meri.
 
Ovih dana,kad je temperatura u minusu,saosecam sa kolegama.Muku mucim sa kondenzacijom u objektima,a o troskovima za zagrevanje istih je suvisno i pisati.:osmeh:
 
Nazad
Vrh