Kondenzacija u objektu

SAMA

Moderator
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
8.394
Lokacija
Stara Pazova
Svedoci smo da se u objektima za drzanje zivine tj zivinarnicima u zimskim uslovima javlja kondenzacija.Kao i ja sigurno imate problem i imate li resenje?Postoje profesionalni isusivaci vazduha,koji se koriste na farmama,gradjevinarstvu i slicno.Jedan primer profesionalnog:


[TABLE="width: 383"]
[TR]
[TD="class: name, colspan: 2"]DH 25[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: subname, colspan: 2"]profesionalni isušivač zraka[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: title, colspan: 2"]Specifikacija:[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details"]Kapacitet(30°C/80%HR):[/TD]
[TD="class: details"]22 l/24h[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details"]Područje uključivanja
vlažnost:[/TD]
[TD="class: details"]40-100%RH[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details"]Područje uključivanja
temperatura:[/TD]
[TD="class: details"]3-40 °C[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details"]Protok zraka:[/TD]
[TD="class: details"]250 m³/h[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details"]Potrošnja:[/TD]
[TD="class: details"]3,4 Amp.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details"]Sredstvo za hlađenje:[/TD]
[TD="class: details"]R 407C[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details"]Napon:[/TD]
[TD="class: details"]230/50 V/Hz[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details"]Potrošnja električne energije:[/TD]
[TD="class: details"]550 W[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details"]Učinkovitost isušivača:[/TD]
[TD="class: details"]5 lt[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details"][/TD]
[TD="class: details"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details"]Dimenzije D x Š x V:[/TD]
[TD="class: details"]47x50x61 cm[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details"]Težina:[/TD]
[TD="class: details"]39 kg[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details"]Bruto težina:[/TD]
[TD="class: details"]42 kg[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details"]Paleta:[/TD]
[TD="class: details"]1 szt[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: title, colspan: 2"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: title, colspan: 2"]Karakteristike:[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: details, colspan: 2"]Ugrađeni higrometar
Standardni mjerač vremena
Automatsko odleđivanje na niskim temperaturama
Standardni rezervoar
Mala potrošnja električne energije
Visoka učinkovitost
Dizajnirano za lako rukovanje i transportiranje
Jaka i izdržljiva konstrukcija ,
pogodna za zahtjevno rukovanje
Mogućnost davanja u zakup[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]
px.gif
[/TD]
[TD]
px.gif
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]








dh_25.jpg
[/TD]
Mozda neko ima ideju kako nesto napraviti.Meni je palo na pamet nesto nalik na klima uredjaj,jer se kod njega odvaja kondenz.Mozemo razmenuti ideje i iskustva.
 
Poslednja izmena:
Koliko znam (možda grešim) kondenz se javlja zbog temperaturne razlike između spoljnog i unutrašnjeg vazduha, obično se javlja na limenim krovovima i dosta dobro se rešava sa lepljenjem stiropora sa unutrašnje strane što ujedno i smanjuje cenu grejanja objekta, možda je bolje razmišljati u tom pravcu.
 
Dobro razmisljas,ali je to odradjeno.Na krovu 10cm vune i 3 cm stiropora i pa zidovima 3 cm stiropora.Lako se ugreje,ali moraju stalno raditi ventilatori da izbacuju paru,koja se javlja od isparenja.Ode energija u propast.Bolje bi bilo isusiti objekat.Mislim ekonomicnije.Ili zagrevati dolazni vazduh,ali opet ce se pri tom zagrevanju hladnog pojavljivati kondenz.Klima uredjaj ima kondenz jedinicu,pa mi je to dalo ideju.postupak je u razradi.Ponadao sam se da neko sa svojim iskustvom u toj oblasti moze pomoci.
U uredjaj ide gas.Npr u sace.Ono je hladno.Pri prolazu toplog vazduha kroz sace javlja se kondenz,koji se odvaja u posudu.Vazduh kruzi,dogod ima velike vlaznosti.Deluje jednostavno,aliiii.
 
Drustvo.Ima li kondenzacije na ovim minusima?Da otvaramo krecanu?Kod mene stanje alarmantno.Samo sto im ne trebaju camci za spasavanje.:haha:
 
Što ne probaš da iznajmiš onu mašinu za isušivanje vlage, pa da vidiš šta se dešava kad radi koliko je dobra, a ujedno je sa nekim elektroničarem pretreseš i vidiš kako funkcioniše, mislim da one koštaju oko 2.000 tako da iznajmljivanje ne bi trebalo da bude preskupo.
 
Ja sam inace elektronicar :osmeh: imao sam tv servis 15 godina.Zato sam i planirao da je pravim.Iznajmljivanje sam nasao,ali u Zagrebu.:osmeh: Malo me muci granica,a nemam si ni kuna.:haha:
Salu na stranu,alatka je super,ali i skupa.Moze da se napravi od nekog klima uredjaja,ali ne po minusu.:osmeh: Mozda dogodine.
 
Drustvo.Ima li kondenzacije na ovim minusima?Da otvaramo krecanu?Kod mene stanje alarmantno.Samo sto im ne trebaju camci za spasavanje.:haha:

Ima brate, podloga mokra ane mogu da koljem jednu turu zbog snega. Sa krova se sneg topi i ledenice okivaju zivinarnik, a posebno vrata.::lose::
 
To je jedino dobro za protiv lopova.:osmeh: Ne mogu ih odneti bez predhodne buke.:haha: Smejem se a plakao bih.Udrimo brigu na veselje.:ppozdrav:
 
Ako ugasim ventilatore ne valja,ako upalim svez ladni vazduh u trenutku kondenzuje.Uzas.Ispod bureta za sistem za napajanje imam tacnu.Kondenz sa bureta se sliva u tacnu,pa kroz rupicu u kofu,koja visi ispod.Svako jutro 2 do 5 l vode samo od bureta.Svi komentari su suvisni.
 
Ako ugasim ventilatore ne valja,ako upalim svez ladni vazduh u trenutku kondenzuje.Uzas.Ispod bureta za sistem za napajanje imam tacnu.Kondenz sa bureta se sliva u tacnu,pa kroz rupicu u kofu,koja visi ispod.Svako jutro 2 do 5 l vode samo od bureta.Svi komentari su suvisni.
Ja mislim da bi ti bila korisna jedna ovakva šklopocija:skupliač kondenza i kalorifer


 
Mozda neko ima ideju kako nesto napraviti.Meni je palo na pamet nesto nalik na klima uredjaj
У депоима Народног музеја сам видео сличне одвлаживаче као из првог поста. Покупе 5 литара воде дневно из ваздуха. У принципу узмеш стари фрижидер (исправан), отвориш врата и пустиш да ради. Нагнеш га према некој посуди или одводу и уштедиш новац. Требало би прерачунати колико воде једно пиле дневно "испари" (нпр. четворочлана породица: 20 л./дан.). Колико се сећам из "постављања подног грејања и хлађења" тачка орошавања је 17 степени тако да све хладније површине "скупљају" влагу из топлије околине.
 
Danas mi se tip zali da su se kokoske nosilje pocokale.Neke uginule,neke poklao,a neke zaklao pa bacio.Naime okacio je kavez sa 20 koka uz plafon u svinjcu.Kaze tu im lepo toplo.Kad je pocela ova zima,plafon kondenzovao i sve pada ko kokama.Toliko su jadne bile mokre i nervozne,da su napale jedna drugu.Zima popustila,kondenzacija se povukla,koke kud koja,a kavez osta prazan.Za nauk drugima,kojima bi mozda tako nesto palo na pamet.U idealnim uslovima sve lepo funkcionise,al na muci se poznaju junaci.
 
Nazad
Vrh