Koja je kvalitetna podloga za kajsiju

Imam jedno pitanje,sta dobijamo ako kajsiju posejemo iz kostice,kakav ce joj biti plod :sta:
 
ili pored stare kajsije nikla je mlada kajsija iz kostice...sta bi moglo sa njom da se eksperimentise....i naravno kakav bi joj rod bio?
 
sigurno je samo da neces da dobijes tu sortu . a to sta ce se dobiti zavisi od mnogo cega , mada nije nemoguce da jedna od tih samoniklih kajsija bude i bolja od stabla sa kog je ubrana. ali 99 prema 1 da ce biti losija
 
dakle da li je pametno kalemiti na njoj...ili je ignorisati...kao Micurina
Krcinac jasno mi je da ce rod biti kasniji,slabijeg kvaliteta,neujednacen i tome sl. da li imas saznanja kakva je kao podloga....
 
Kalemljenje kajsije preko posrednika(crnotrn), i izbor sorti

Pokrenuo bih ovu temu jer mislim da se o ovom nacinu uzgoja malo govorilo.
Naime osnovao bih manji zasad kajsije par stotina komada ali bih koristio sadnice preko posrednika konkretno crnotrna pa vas molil da ako neko ima iskustva sa ovakvim nacinom gajenja neka ih iznese kao i informaciju gde se sadnice ovog tipa mogu kupiti.
 
POZDRAV:
Danas sam posadio 300 stabala sljive (djenerika -sterlej) u prolece planiram da prekalemim na KAJSIJU
Sadnice su mi stojale nekoliko dana u pesku , kada sam pogledao da u skorije vreme nece biti kise odlucio sam se za sadnju
Sadio sam na razmak 4,5x4m u trougao i odmah zalio sa vodom pa za par dana cu ponoviti zalivanje jer nece biti skoro kise
Citajuci na forumu odlucio sam se na sadnju sljive pa prekalemljavanje da bih izbegao rasadnike i njihove male prevare
Sada za prolece trebam da sremim grancice za kalemljenje
Da li je bitno kakvog su izgleda grancice ili moze sto bi se reklo redom
Dali se mogu kupiti
 
Za nase uslove najbolje je kada se dzanarika kalemi posrednikom nisko i onda sledece godine kalemis kajsiju na taj posrednik.Kod mene je podloga dzanarika,posrednik stenley.
 
Imam jedno pitanje,sta dobijamo ako kajsiju posejemo iz kostice,kakav ce joj biti plod :sta:
Kajsija je stara preko 20 godina (sto je vec samo po sebi uspeh) najobicniji je sijanac - cvate kasnije od drugih tako da ima sigurnu rodnost
E sad zavisi od koje sorte uzmes seme - ovo je stara sorta kajsije i uzeo sam semena i ja, pa cu posijati i mislim da ce velika podudarnost (genetska) biti sa maticnom biljkom, zato sto okolo nema drugih kajsija
Inace kajsija zadnjih godina ne daje roda ispod 150 kg

Uglavnom najdugovecnije vocke su one koje imaju generativnu (dobijenu iz semena) podlogu.

Dogodine cu vam slikati tu kajsiju. Pola dobijenih (ako da Bog) biljaka od semena cu da posadim bez kalemljenja, a pola cu nakalemiti pa cu videti sta je bolje, a o sljivama kao podlozi za kajsiju necu ni da razmisljam
 
Molim vas, ako neko zna da mi da odgovor na ovo pitanje; Da li je bolje nakalemiti kajsiju na sejancu kajsije(nikla biljka iz semena kajsije), ili na sejancu te cuvene belosljive? Molio bih i obrazlozenje...
 
bolje na belosljivu. nemora da je proizvedes iz semena posto se tesko proizvodi vec na izdanku. a za ostalo potrazi na forumu vise puta je objasnjeno.
 
Da li neko ima iskustva sa vinogradarskom breskvom kao podlogom, odnosno da li ima stariju kajsiju kalemljenu na njoj i kako se pokazala u proizvodnji?
 
Pokrenuo bih ovu temu jer mislim da se o ovom nacinu uzgoja malo govorilo.
Naime osnovao bih manji zasad kajsije par stotina komada ali bih koristio sadnice preko posrednika konkretno crnotrna pa vas molil da ako neko ima iskustva sa ovakvim nacinom gajenja neka ih iznese kao i informaciju gde se sadnice ovog tipa mogu kupiti.

Ako nekoga interesuju sadnice Crnog trna imam .
 
nije bitna podloga vec samo mesto sadnje....biljke imaju i svoja mesta koja im odgovaraju u suprotnom se suše da ne kazem umiru zbog neznanja voćara
 
Pročitao sam članak, vidim da se pominje i požegača kao posrednik. Kod nas se uglavnom kalemi na džanariku i ranku, belošljivu mislim da je teško naći i da je retko ko ima, a požegaču izbegavaju, kažu kasno prorodi i nije dobar kvalitet ploda... Da li neko ima iskustva sa kalemljenjem samo na požegaču?
 
Pročitao sam članak, vidim da se pominje i požegača kao posrednik. Kod nas se uglavnom kalemi na džanariku i ranku, belošljivu mislim da je teško naći i da je retko ko ima, a požegaču izbegavaju, kažu kasno prorodi i nije dobar kvalitet ploda... Da li neko ima iskustva sa kalemljenjem samo na požegaču?

Druze tu Belosljivu nikad nisam video, nema je u nasem kraju. Zamolio bih nekog ko ima bilo kakvu sliku od Belosljive da je postavi bar da vidimo kako izgleda?
 
Znam ja sta je to, imaju moji na selu. Slike na leto. Inace, plod skoro okrugao, krupniji od pozegace, i zute boje. Takodje, vrlo slatka sljiva, kao klinci smo je voleli vise od pozegace.
 
Nazad
Vrh