Koji traktor koristite?

pikeman

Novajlija
Učlanjen(a)
4 Avg 2007
Poruka
7
Lokacija
Apatin
Davno su prošla vremena kada je :sjasi: bio jedina pomoć rataru.
Ko je proizvođač vašeg ljubimca i za čega ga koristite?
 
Pa ja trenutno nemam traktor, tako da ne mogu ništa da kažem. Koji traktor ti pikemane koristis?
 
Zetor 7011 i IMT 539, i naravno koristim ih za obradu zemlje-isključivo ratarstvo. Biće i slika kasnije.
 
moji traktori

0191fw8.jpg
0027ye9.jpg
 
Kako sa uzme.Kada je uslovno vreme za oranje onda je odličan orač(u subotu sam od 6h do 21h na tri njive uzorao 13kj sa otvaranjem brazde i ovratinama sa dvobraznim plugom)ali ako nije uslovno(malo je vlažnije zemljište)onda ni da bekne.To je zato što nema prednju vuču i što je lak(oko 3500kg).Još jedna dobra strana je ta što ima velik izbor oraćih brzina(čak 3-4)tako da i kada je njiva malo ugažena ne predstavlja problem.
 
mnogo sam razmišljao o novom traktoru. dal' polovnom ili baš - baš novom.
i onda naletim na analizu isplativosti.
kažu ljudi, da je traktor isplativa investicija tak sa 1200 radnih sati godišnje.
presaberem se malo, pa skontam da moj u najboljem slučaju radi 200 sati godišnje.
i onda se dilema - ulagati u zemlju ili u nov traktor - rasčisti.
 
Nema na cemu samo nisi precizirao sta te interesuje.
Sto se tice kvarova za njega vazi ona ako imaš uzice i drota doces kuci.
I stvarno je tako.Delova ima na najlon pijaci kod rusa i nisu tako skupi.
Sto se potrosnje tice opet zavisi od njive.Ove jeseni je bilo sareno.Na sojištu je trošio oko 11 l/kj,
na tanjiranom strnjistu oko 15 l/kj,na kukuruzistu oko 16 l/kj.
 
Ajde nama koji neznamo, reci koji je proizvođač i koji je model? :sta:
 
Koristim IMT 540 najvise oko spremanja ljetine (kosenje, grabljenje itd) zatim neke lakse ratarske radove
i LTZ T-40AS za sve teze radove tipa oranje, vucu, ciscenje snijega itd. Evo i slike u nastavku

kosenje005hg9.jpg


picture019jv6.jpg
 
Nazad
Vrh